Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber [PART 1] Siber Tehditlere Karşı Korunma : Botnet nedir nasıl korunulur

SleekAssassin35

𝐅𝐈𝐕𝐄𝐌𝐓𝐔𝐑𝐊
FT Kullanıcı
Web sitesi
oblivioncodetr.com
Discord
!!SleekAssassin35#6533
Öncelikle herkese merhaba, Siber Tehditlere Karşı Korunma hakkında yeni bir rehber seri yapmayı düşünüyorum. Yeterli etkileşim gelirse toplamda 10 part dan oluşan bir seri olmasını düşünüyorum

Botnet nedir ?

Botnet sözcüğü, robot ve network sözcüklerinin birleşiminden türetilmiştir. Siber suçlular, her bir bilgisayarın kontrolünü ele geçirmek ve tüm virüslü makineleri suçlunun uzaktan yönetebildiği bir "bot" ağı halinde organize etmek için özel Truva atı virüsleri ve çeşitli malweryler kullanır.
Botnet Saldırısı nedir?

Botnet'ler sizi nasıl etkileyebilir ?

Siber suçlu genellikle (DDoS) saldırısı, geniş ölçekli bir stress saldırısı veya diğer türlerde siber saldırılar düzenleme kapasitesine sahip geniş bir "zombi ağı" veya "bot ağının" sahibi gibi davranabilmek için binlerce, on binlerce, hatta milyonlarca bilgisayara virüs yaymayı ve bu bilgisayarların kontrolünü ele geçirmeyi amaçlar.
Bazı durumlarda, siber suçlular zombi makinelerden oluşan geniş bir ağ kurup bu zombi ağına erişimi kiralayarak veya peşin ödemeyle diğer suçlulara satar. stress saldırıları yürütmek için bir ağı kiralayabilir veya satın alabilir.

67624

Neden Botnet ?

Botnet, dağıtılmış bir siber saldırıdır, ancak basit bir DoS—Ağ yoğunluğu de vardır. Bu tür saldırılar tek bir yerden, hatta tek bir sistemden gönderilebilir. Bu tür saldırılarla ilgili sorun - en azından saldırganların bakış açısından hizmeti kapatmanın kolay olmasıdır.
Bağlantı isteklerinin aynı yerden geldiği anlaşıldığında, engellenebilir.
Saldırganlar, istekleri binlerce, hatta on binlerce kişiden gelecek şekilde dağıtarak, kaynağı engellemeyi temelde imkansız hale getirir. Sorunlarını daha da karmaşık hale getiren şey, kaynakların çoğunlukla, sistemlerinin güvenliğinin ihlal edildiğini bile bilmeyebilecek masum kullanıcılar olması ve bu da yalnızca onları engellemeyle ilgili soruları gündeme getirmesidir.

Botnetin asıl tehlikesi ?

Saldırgan bilgisayarımız üzerinden saldırı yapa bildiği gibi yaptığı kötü niyetli işlemleri bilgisayarımız üzerinden yapılmış gibi göstere bilir. Bu durum suçun bizim üzerimize yıkılmasına sebep olacaktır

Beyaz Şapkalı Botnetler

Çoğu kötü niyetli siber güvenlik saldırısı türünde olduğu gibi, bu araçlarla çalışan iyi adamlar var. Bu, sunucunuzun bu saldırıları ele alma yeteneğini test etmek amacıyla, üzerinde anlaşmaya varılan bir süre ve hacim için botnetlerini sunucularınıza yönlendirecek kiralık birkaç botnet olduğu anlamına gelir.

Bu hizmetler genellikle kendilerine stresörler veya önyükleyiciler olarak atıfta bulunur ve sonuçları izlemek ve analiz etmek için bir dizi araçla birlikte gelir. Tabii ki, bu hizmetleri iyi niyetli olmayan kişilere kiralamaktan alıkoyacak hiçbir şey yok, ancak bu, sistem yöneticileri için de yararlı hizmetler olamayacakları anlamına gelmiyor.

Sisteminizi Botnet'in Parçası Olmaktan Koruma

Bir bilgisayarınız, sunucunuz ve hatta akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, farkında olmadan bir botnet'in parçası olabilirsiniz. Neyse ki, güvende kalmak kolaydır ve yapmanız gerekenlerin çoğu, standart çevrimiçi güvenlik olarak kabul edilmesi gerekenlerdir.
Cihazınızın işletim sistemlerini güncel tutmak, çevrimiçi olduğunuz yer ve neye tıkladığınız konusunda sağduyulu hareket etmek ve kötü amaçlı yazılımları temiz tutmak için iyi bir virüsten koruma yazılımı kullanmak, kullanıcıların büyük çoğunluğu için yeterli olacaktır.

Sunucularınızı Botnet Saldırısından Koruma
Serverinizi bu tür saldırılardan korumak için !!SleekAssassin35#6533 discordundan veya destek@oblivioncocde.com adresine mail göndererek Siber Güvenlik Danışmanlığı alabilirsiniz.

Önerdiğimiz anti virüs yazılımları

:
d55f2edd3d8b2923a8d6ab8137c029e8d7720e27.jpeg

• Başarılı bir kötü amaçlı yazılım koruması
  • Ücretsiz sürümde sınırlı kısıtlama
  • Hızlı ve etkili tarama
Kaspersky sizi virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için ücretsiz olarak hizmet veren bir antivirüs programıdır. Farklı antivirüs programları gibi size ekstra bir özellik sunmuyor fakat yaptığı işin de en iyilerinden birini yapıyor. Biraz karmaşık ve anlaşılması zor bir arayüzü olsa da düşük ve orta seviye sistemlerde oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

eff9f49adac4e7c368f3a1b9cf6bf86d58e5b4f4.jpeg

• Kötü amaçlı yazılımlara karşı etkili koruma
  • Kolay kullanım
  • Düşük seviye performans tespiti
Bitfender Antivirus, ekstra bir özellik vermeyen, temel kullanım hizmetleri sunan ücretsiz bir antivirüs programı. Çok geniş bir tarama özelliği olmayan bu program, diğer antivirüs programları gibi kötü amaçlı yazılımları başarılı bir şekilde engeller. Düşük seviyeli sistemlerde çalışması en önemli özelliklerinden biri.

:
Malwarebytes Anti-Malware Free

• Tamamlayıcı koruma
  • İstenmeyen reklam yazılımlarını kaldırıyor
  • Mevcut korumaya destek oluyor
Malwarebytes Anti-Malware Free tam olarak bir antivirüs programı değil fakat temel seviyede hizmet veren antivirüs programınızın bulduğu kötü amaçlı yazılımları yok etmekte çok başarılı bir performans sergiliyor. Önceden yüklediğiniz antivirüs programları ile herhangi bir müdahale olmadan, destek kuvvet olarak çalışır ve koruma gücünüze güç katabilir.

Siber güvenlik, Anti ddos, Anti spoof gibi hizmetler almak için !!SleekAssassin35#6533 iletişime geçebilirsiniz veya destek@oblivioncocde.com adresine mail göndere bilirsiniz

knk trojen atmaya benziyor sanki anlatım tarzın botnet böyle birşey değil dostum

knk trojen atmaya benziyor sanki anlatım tarzın botnet böyle birşey değil dostum
Dostum öncelikle selam, botnet trojen değilmidir zaten ? Tüm botnet'ler komuta ve kontrol için aynı topolojiyi sergiler, kötü amaçlı yazılım çalıştığında botnet, bilgisayarların içine yerleşir. Görünüşte normal çalışırlar ancak aynı zamanda arkaplanda sessiz bir şekilde işleme devam eder . Bunun nedeni, bilgisayarda fark edilmeden uyuyan ve gerekirse operatörü tarafından etkinleştirilen bir arka kapı bileşenine sahip bir Trojandır.

Dostum öncelikle selam, botnet trojen değilmidir zaten ? Tüm botnet'ler komuta ve kontrol için aynı topolojiyi sergiler, kötü amaçlı yazılım çalıştığında botnet, bilgisayarların içine yerleşir. Görünüşte normal çalışırlar ancak aynı zamanda arkaplanda sessiz bir şekilde işleme devam eder . Bunun nedeni, bilgisayarda fark edilmeden uyuyan ve gerekirse operatörü tarafından etkinleştirilen bir arka kapı bileşenine sahip bir Trojandır.
tamam kankam aynen ben daha fazla sana bir şey yazmıyorum sen öyle bil

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!