Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paket satın alıp sunucu açılır mı ? Nelere dikkat edilmeli ?

GOMario

Üye
FT Kullanıcı
-Merhaba bugün size paket alınır mı ?
-Paket alınıp server açılır mı ?
-Neye dikkat etmeliyiz ?
Size bunlardan bahsedeceğim ve bir kaç soruyu cevaplayacağım

Ucuza paket alınırmı ?

Net bir şekilde Alınmaz.Şöyle açıklayayım 100 tl 150 tl gibi paketleri satın alırsanız ya dolandırılır yada dolandırılırsınız . Ucuza satılan paket genellikle config dosyaları değiştirilmiş ve içinde yüzlerde bug ve kötü bir pakettir, bu iyi ihtimaldir.
2. ihtimal ise direk dolandırılmanız ile sonuçlanır.
İşin sonunda ise ucuza kaçtığınız için dolandırılırsınız.

Etkileri:
1.Dolandırıldığınız için başka birinden paket alırken "önce iş sonra para", "zaten dolandırıldım indirim" gibi işini iyi yapan insanları darlaryamaya başlarsınız.
2.Piyasa işini iyi yapan insanların dolandırcılar yüzünden ünü kötüleşir ve iş yapmazlar
3.Dolandırılmak sizin suçunuzdur. Ucuza kaçmak sizin terchinizdir.UCUZA KAÇMAYIN

Pahalıya paket alınırmı ?

alınmaz.Taş çatlasa 1000 tl üstü paket alınmaz 1000 tl bile fazladır.Şunu unutmayın kopya bir paket aldığınızı ve sizden başka insanlarada satıldığını size özel birşey olmadığını
2000 3000 tl vs para verip paket almak SALAKLIKTIR.

Developer olmadan paket alınırmı ?

A-lın-maz

Alınmaz. Eğer bir developerınız yoksa yada işten biraz anlamıyorsanız mümkünse server açmayın. Bu işte tecrübe ve bilgi çok önemlidir bunlardan 1 tanesi sizde yoksa server açmayın ve oyuncu olarak fivem'e devam edin aksi taktirde zarar görmek kaçınılmazdır.

Paket alırken neye dikkat edilir ?
Paket alırken dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır ve bunlara dikkat ederseniz sorun yaşamıyacaksınızdır onlar şu şeklidedir.

1.Paketin fiyatı (Fiyat aralığı 300-700 aralığında olmalı)
2.Paketi satan kişinin yaşı (Yaşın bir önemi yoktur büyük biriside sizi dolandırabilir ama yaş küçüldükçe dolandırma ihtimali artıyor malesef)
3.Paketi satan kişinin kesinlikle telefon numarasını isteyin vermezse veya bahaneler uydurursa iletişimi kesin
4.Satış aşamalarını belgelendirin video fotoğraf vs
5.Paketi denemeden almayın (Ama her paket satanın sunucu yoktur bu yüzden ekran paylaştırın ve ona test ettirin)
6.Mümkünse bir sözleşme hazırlayın ve fatura isteyin

bana kalırsa paket almayın kendiniz öğrenin ve kendiniz paket yapın veya fixleyin ama alıcaksanız bunlara dikkat edin ve güvenlir insanlardan almaya çalısın

Ekstra bilgiler
-Yapılan işe saygı duyun siz dolandırıldınız diye bütün developerlar dolandırıcı değildir.
-Ucuza kaçmayı sonra dolandırılmayın dolandırılmak sizin elinizde
-Çok pahalıya paket almayın salak olmayın
-Kendinizi geliştirin ve kodlama öğrenin
-Bu işte bilginiz yoksa SER- VER AÇ-MA-YIN

-Son olarakta kendinize iyi bakın.-

Yeni server açıcak insanlar için güzel bir bilgilendirme olmuş elinize sağlık

%70 Doğru söylüyorsunuz ama bu işi hakkıyla ve uyguna yapan kişilerin hakkını yiyemeyiz tabikide :)

Yuqoxy Yuqoxy
bence tekrar okursan daha net anlarsın. Yanlış anladın sanırım

Ucuza paket satanlara biraz geçirmişsin benim paketim ucuz bir paket fakat bir paketin ucuz olması o paketin kötü olduğu veya içinde çok fazla bug olduğu anlamına gelmiyor paketi 1 kişiye sattım adamlar o kadar mutlu oldu ki benden önce bir pakete 300tl verip dolandırılmışlar kötü birine denk gelmişler satan kişi destek sağlamamış ama adamlar paketimde bug buldukçada ben çözmeye çalışıyorum yani her ucuz paket kötü değildir (bence) onun dışında güzel konu server açacaklara yardımı dokunur

xWiro8 xWiro8
senin paketin istisna olabilir tabiki bu normal birşey fakat genel olarak şikayet kanalına bakarsan ucuz işlerden dolayı olduğunu düşünüyorum paket ucuzsa dolandırır veya pahalıysa dolandırır diye birşey yok zaten ama ucuza kaçmak bu oranı arttırıyor sadece

ekstra olarak 100 tlye satılan bir pakette ,harftalarca uğraşılmış kişiye ait 20 30 tane script olmuyor ,burdaki kasıt şu
paket alırken ucuza kaçarsanız -bi deyim vardır "ucuz mal alıcak kadar zengin değilim" diye bu her piyasada böyledir ucuz mal paket vs herhangi birşey neden ucuzdur ?
ucuz olmasının belli nedenleri vardır.

Söylediklerinin bir kısmı doğru fakat her ucuz paket çöp paket değildir , şu konuda haklısın 16 17 18 yaşlarndaki kurnaz dostlarımız paket bulup confing değişip isim değişip paketi biz yaptık satışa sunuyoruz diyorlar. Çok karşılaşıyoruz bu konuda dikkat edilmeli dediklerin doğru. Ama işini hakkıyla yapan bir çok kişi var .

Söylediklerinin yarısı doğru fakat yarısıda bilinçsizce yazılmış kendi paketimden örnek vermek gerekirse 75 tane kendi yazdığımız scriptler bulunuyor.Ve bu scriptlerden emeğinin karşılığını almak istiyorsun.300 500 gibi fiyatlar çok ucuz kaçıyor

Ucuz paket çöp pakettir demedim her şeyin bir alıcısı vardır fakat burda anlamadığınız şey şu 1 paket ucuzsa ucuz olmasının 1 nedeni vardır ucuz paket tercih etmeyin diyorum
gtx 1050 alma rtx almak daha mantıklı kafasında yorumda bulunuyorum dedikterimi çarptırmayın "genel konuşuyorum" herkes boyledir demiyorum.

2. PAHALI PAKET ALMAYIN . . . .
İstersen bütün scriptleri sen yazmış ol fakat tekrar soylüyorum 3000 tl 4000 tl gibi fiyatlarla (ZENGİNSENİZ ALIN) paket almak ŞAÇ-MA-LIK-TIR
NEDENMİ BURAYI İYİ OKUYUN.
-1 . Saatliği 3-4 dolara çalışan çok iyi dünya genelinde iş yapan yazılımcılar var 10 dkklık bir google araması ile ulaşabilirsiniz ve emin olun istedğiniz herşeyi yaptırabilirsiniz.
-2. Kendiniz yapmayı öğrenin emin olun zevk alacaksınız ben paket satmama rağmen söylüyorum benden almayın kimseden almayın öğrenin ÖĞRENİN ÖĞRENİN
-3.Gerek yok çünki hiçbir oyuncu serverinizde scriptler iyi oldugu icin orda oynamıycak orta seviyeli bir paket ile serverinizi türkiyenin en iyi serveri haline getirmeniz sizin elinizde paketin değil

Son olarak kendi fikirlerimi belirtiyorum ve kimseyi hedef göstermiyorum tabikide paket satanların aksini düşüneceğini biliyorum ama GERÇEKLER böyle.

Pahalı fiyatlara paket alıncaksaksa incelenmelidir. Direk olumsuz bir durum değildir bence.
Eğer kişi kendi scriptlerini ekliyorsa kesinlikle dört basamaklı rakamları hakediyor, çünkü şu anda bildiğim 1000 TL altı satılan çoğu pakette bir tane bile özgün script bulunmamaktadır. Hepsi forumumuzda olan veya farklı leak sitelerinde olan scriptlerdir.

FORDOSMAN#6111 discord dan ulaş bana
knk

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!