Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım [NEW QB] TAVUK MESLEĞİ | [TARGET]

piratesrainbow

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
sakasatr.com
Discord
PiratesRainbow#3575
Merhaba New QB uyumlu tavuk hobi mesleği paylaşmak istedim umarım işinize yarar.

[PREVİEW]

Kurulum;

1; ensure sakasa-chicken ensure qb-target

server.cfg veya script.cfg'ye dosyayı başlatlarını atayarak işlemin 1. adımını bitirmiş bulunmaktayız,

2; qb-core\shared\items.lua'ya aşağıdakileri ekleyiniz;

--
--Tavuk
['tavuk'] = {['name'] = 'tavuk', ['label'] = 'Canlı Tavuk', ['weight'] = 5, ['type'] = 'item', ['image'] = 'tavuk.png', ['unique'] = false, ['useable'] = true, ['shouldClose'] = true, ['combinable'] = nil, ['description'] = 'bunu kesmem gerek....'},
['kesilmistavuk'] = {['name'] = 'kesilmistavuk', ['label'] = 'Doğranmış Tavuk', ['weight'] = 2, ['type'] = 'item', ['image'] = 'kesilmistavuk.png', ['unique'] = false, ['useable'] = true, ['shouldClose'] = true, ['combinable'] = nil, ['description'] = 'bunu paketlemem gerek....'},
['paketlitavuk'] = {['name'] = 'paketlitavuk', ['label'] = 'Paketlenmiş Tavuk', ['weight'] = 4, ['type'] = 'item', ['image'] = 'paketlitavuk.png', ['unique'] = false, ['useable'] = true, ['shouldClose'] = true, ['combinable'] = nil, ['description'] = 'bunu satmam gerek....'},

3; sakasa-chicken\images dosyasında verdiğimiz fotoları ekleyiniz.

qb-inventory\html\images adresine ekleyiniz,

lj-inventory\html\images adresine ekleyiniz.

Kurulum bu kadar kolay gelsin.

Eksiklerini görürseniz lütfen geri bildirim yollayınız.

Son düzenleme:
Eline Sağlık Arıyordum Ama Keserken Felan Animasyon Olsa Güzel Olurmuş Direk Veriyor Çünkü

github'a koycak zamanım yoktu malesef ilgili şikayetleri değerlendirip oraya yükleme yapıcam kısa sürede

Bu arada yanında bir scripti vermeyi unutmuşuz nh-keyboard olması gerek yoksa çalışmayabilir

Kolay Gelsin

Scriptde görmek istediginiz detayları lütfen bize bildirin.
Sizlerin görüşleri sayesinde daha iyi olucağız.

github'a koycak zamanım yoktu malesef ilgili şikayetleri değerlendirip oraya yükleme yapıcam kısa sürede
Github e eklemissin, eline saglik.
Birçok "developer" arkadasa sordugum veya goruslerimi bildirdigim halde : "Uykuluydum böyle yazmisim", "Yarin hemen hallederim", "Çok haklisin, degistirip update ederim" gibi laflarla geçistirip aradan 5 ay da geçse hala ayni sekil devam edenlerden degilmissin en azindan.

Ufak bir göz gezdirdim paylastigin script e ve burada paylasilan çogu free scriptlerden ve kendini bilgili gibi gösteren birçok developer arkadastan çok daha düzgün ve toplu bir sekilde yazmissin kodlari (gerektigi gibi ve anlasilir)(tabi ki bir yerden alip düzenleyip benim diye paylasmadiysan).
Tek gördügüm server tarafindaki koddaki açik.
Kodlamada (security için geçerli) en büyük kurallardan biri: Client e asla güvenme.
Yani client tarafindan server e bilgi gönderip (fiyat, amount, toplam vs.) onun neticesinde para verdirmek veya baska birsey verdirmek biraz sakincali.
Mümkün oldugu kadar ekstra kontrol ekle (if not Player then return end, veya if distance > saticikonumu then return end).

Ellerine saglik, github sayfani takipte kalacagim.

Github e eklemissin, eline saglik.
Birçok "developer" arkadasa sordugum veya goruslerimi bildirdigim halde : "Uykuluydum böyle yazmisim", "Yarin hemen hallederim", "Çok haklisin, degistirip update ederim" gibi laflarla geçistirip aradan 5 ay da geçse hala ayni sekil devam edenlerden degilmissin en azindan.

Ufak bir göz gezdirdim paylastigin script e ve burada paylasilan çogu free scriptlerden ve kendini bilgili gibi gösteren birçok developer arkadastan çok daha düzgün ve toplu bir sekilde yazmissin kodlari (gerektigi gibi ve anlasilir)(tabi ki bir yerden alip düzenleyip benim diye paylasmadiysan).
Tek gördügüm server tarafindaki koddaki açik.
Kodlamada (security için geçerli) en büyük kurallardan biri: Client e asla güvenme.
Yani client tarafindan server e bilgi gönderip (fiyat, amount, toplam vs.) onun neticesinde para verdirmek veya baska birsey verdirmek biraz sakincali.
Mümkün oldugu kadar ekstra kontrol ekle (if not Player then return end, veya if distance > saticikonumu then return end).

Ellerine saglik, github sayfani takipte kalacagim.
benimde fazla bilgim yok ama elimden geldiğince keyfi insanlara yarar olsun diye yapmaya çalıştığım şeyler bazı takıldığım yerlerde diğer scriptlerden örn bakabiliyorum insanlar güzel meslekler kullansınlar diye. herhangi bir idiam yok çok bilmediğim şey var,

Yorumun için teşekkürler

1693835210037.png

(Güncel Dosyalar github da bulunuyor.)
(Aktif video eskidir yenisi kısa sürede eklenicektir.)

Son düzenleme:
İlgi ve alakası için çok teşekkür ederim sorunsuz bir sc tavsiye ediyorum

Sahibi kaldırmış sanırım yenisi ile güncelledim bir sorun olursa discord üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kolay Gelsin...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!