Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Mysql data sorunu

• Konbuyu başlatan karpuz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 1K

karpuz

Üye
FT Kullanıcı
Sorun şu ben ilk önce esplugini_mysql kurdum bunun sql users create datası şu
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `users` ( `identifier` varchar(50) COLLATE utf8mb4_bin DEFAULT NULL, `license` varchar(50) COLLATE utf8mb4_bin DEFAULT NULL, `money` int(11) DEFAULT NULL, `bank` int(11) DEFAULT NULL, `permission_level` int(11) DEFAULT NULL, `group` varchar(50) COLLATE utf8mb4_bin DEFAULT NULL ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8mb4 COLLATE=utf8mb4_bin;

Sonra es_extended kurmaya çalıştım sql users create datasıda şu
CREATE TABLE `users` ( `identifier` VARCHAR(40) NOT NULL, `accounts` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL, `group` VARCHAR(50) NULL DEFAULT 'user', `inventory` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL, `job` VARCHAR(20) NULL DEFAULT 'unemployed', `job_grade` INT(11) NULL DEFAULT 0, `loadout` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL, `position` VARCHAR(53) NULL DEFAULT '{"x":-269.4,"y":-955.3,"z":31.2,"heading":205.8}', PRIMARY KEY (`identifier`) );
Ben bunları nasıl sıralama gerektiğini bulamadım. Yardımcı edebilecek var mı?

Kod:
CREATE TABLE `users` (

`identifier` VARCHAR(40) NOT NULL,

`accounts` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL,

`group` VARCHAR(50) NULL DEFAULT 'user',

`inventory` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL,

`job` VARCHAR(20) NULL DEFAULT 'unemployed',

`permission_level` int(11) DEFAULT NULL,

`license` varchar(50) COLLATE utf8mb4_bin DEFAULT NULL,

`job_grade` INT(11) NULL DEFAULT 0,

`loadout` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL,

`position` VARCHAR(53) NULL DEFAULT '{"x":-269.4,"y":-955.3,"z":31.2,"heading":205.8}',

PRIMARY KEY (`identifier`)

);

teşekkürler inventory 2 kez olmuş sildim çalıştı. Aynısını yaptım ama ben moneyi de ekliyordum galiba o sıkıntı çıkarıyordu.

money'i de ekleyin ben eklemeyi unutmuşum

Bende moneyi accounts içinden çekmeye çalışıyordum 2 farklı money olması sıkıntı yaratır diye ama yapamadım neyse böyle kalsın son hali.
Kod:
CREATE TABLE `users` (

`identifier` VARCHAR(40) NOT NULL,

`accounts` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL,

`group` VARCHAR(50) NULL DEFAULT 'user',

`job` VARCHAR(20) NULL DEFAULT 'unemployed',

`permission_level` int(11) DEFAULT NULL,

`license` varchar(50) COLLATE utf8mb4_bin DEFAULT NULL,

`job_grade` INT(11) NULL DEFAULT 0,

`money` int(11) DEFAULT NULL,

`bank` int(11) DEFAULT NULL,

`loadout` LONGTEXT NULL DEFAULT NULL,

`position` VARCHAR(53) NULL DEFAULT '{"x":-269.4,"y":-955.3,"z":31.2,"heading":205.8}',

PRIMARY KEY (`identifier`)

);

Arkadaşlar bir sıkıntı anlayamadım ben yardımcı olur musunuz acaba ?
İlk önce arkadaşımızın dediği gibi esplugin_mysql kuruyoruz databaseye sonra da es_extended sql olarak ama bu kodları kendi adreslerinden indirdim extendedde user account var ama user inventory yok ve buda düzgün kurulmamasına sebep oluyor yardımlarınızı bekliyorum. Şöyle de söyleyeyim sıfırdan paket yapmaya çalışıyorum paketi başka bir paketten bulduğum bir extendedle çalışırınca paket sağlam ama internetten kendi extended yerinden indirince eksik oluyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir sıkıntı anlayamadım ben yardımcı olur musunuz acaba ?
İlk önce arkadaşımızın dediği gibi esplugin_mysql kuruyoruz databaseye sonra da es_extended sql olarak ama bu kodları kendi adreslerinden indirdim extendedde user account var ama user inventory yok ve buda düzgün kurulmamasına sebep oluyor yardımlarınızı bekliyorum. Şöyle de söyleyeyim sıfırdan paket yapmaya çalışıyorum paketi başka bir paketten bulduğum bir extendedle çalışırınca paket sağlam ama internetten kendi extended yerinden indirince eksik oluyor.
Benim pek kod bilgim yok ama anladığım kadarıyla yazıyorum. şöyle ki es_extenden güncellemesi yapan kişi bazı özellikler eklemiş mesela account oraya da para datalarını eklemiş eskiden money,bank olarak ayrı ayrı table olan datalar accountun içine girince senin kullandığın eski sürüme uygun inventory veya başka hud bu datayı çekemiyor bunlarda bozulmalara sebep oluyor.Eğer seninde kod bilgin yoksa öylesine yapıyorsan hiç son sürüm es_extenden ile uğraşma çoğu script ile uyumsuz-yani benim bulduklarım en azından- github da eski sürüm es_extended mevcut sondan bir önceki ile devam et linkini atıyorum. 1.1.0 ı kullanırsan sorunun çözülür.

Benim pek kod bilgim yok ama anladığım kadarıyla yazıyorum. şöyle ki es_extenden güncellemesi yapan kişi bazı özellikler eklemiş mesela account oraya da para datalarını eklemiş eskiden money,bank olarak ayrı ayrı table olan datalar accountun içine girince senin kullandığın eski sürüme uygun inventory veya başka hud bu datayı çekemiyor bunlarda bozulmalara sebep oluyor.Eğer seninde kod bilgin yoksa öylesine yapıyorsan hiç son sürüm es_extenden ile uğraşma çoğu script ile uyumsuz-yani benim bulduklarım en azından- github da eski sürüm es_extended mevcut sondan bir önceki ile devam et linkini atıyorum. 1.1.0 ı kullanırsan sorunun çözülür.
Öncelikle beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Bende öyle düşünüyorum ama 1.1.0 bazı scriptlerle sıkıntı çıkarmaz mı acaba ? tekrardan teşekkür ederim.

Öncelikle beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Bende öyle düşünüyorum ama 1.1.0 bazı scriptlerle sıkıntı çıkarmaz mı acaba ? tekrardan teşekkür ederim.
Rica ederim. Sıkıntı konusunda tam bir şey söyleyemem ama aradığım scriptlerin ücretsiz olanlarının nerdeyse tamamı 1.1.0 ile çalışıyor. Bazı scriptler xplayer hatası veriyor onuda ben hata veren dosyayı başka server dosyalarından aldığım eski sürüm versiyonlarını kopyasıyla değiştirip kullanıyorum sana da onu tavsiye ederim çünkü bu scriptlerin sorunsuz versiyonu şuan piyasanın incisi gibi sorunu çözen satıyor tahminimce bir kaç aya onlarda forumlarda paylaşılır.

Yardımın ve bilgilendirmen için teşekkür ederim. Karpuz <3

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!