Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü MYSQL-ASYNC HATA

• Konbuyu başlatan Sethh
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 2K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sethh

Üye
FT Kullanıcı
Selamlar, bazı scriptlerde mysql-async hatası alıyorum ve sebebini bilmiyorum. Lütfen bilen kişiler yardımcı olabilirmi? Acil yardım lazım

Aldığım hata:
42716

Mysql-async 14959 satırı:
42717

esx_tattooshop 12 satır:
42719

Bu hatayı sadece esx_tattooshop'da almıyorum, bazı scriptlerde'de alıyorum örnek esx_status. Ve hepsinde aynı hatayı veriyor (aynı hata derken mysql-async 14959 satır olayını)
Lütfen yardım edin
Şimiden yardımlarınız için teşekkürler

DF
tam olarak ne yaparken bu hatayı alıyorsunuz.

DF
esx_tattooshop SQL dosyasını okuttunmu?

DF
esx_tattooshop __resource.lua dosyasının içinde sql yönlendirmesi mevcut değilmi mevcutsa scripti değiştirmeyi denermisin.

DF
Doğru mu bilmiyorum fakat belki scriptlerin eski sürümünü kullandığım için olabilirmi? Yani tabi eski sürüm bir script kullanıyorsam o yüzden olabilirmi sizce?

DF
Söylediğim gibi __resource.luada sql yönlendirmesi yoksa onu ekle yoksa scripti değiştirmeyi dene

DF
Peaset Peaset arkadaşımızında dediği gibi eğer __resource.lua/fxmanifest.lua'da SQL yönlendirmesi yoksa ekle eğer varsa scripti değiştir. Bu ikisinden birini yaparsa sorunun çözülür

DF
Maalesef çalışmadı, şimdide esx_skin hata veriyor. esx_kashacters kurdumda esx_skin hata veriyor ve karakter yüklenmiyor. Bu sorun neden kaynaklı olabilir? Bu arada cmd verdiği hata hala o 14959 satırdaki hatayı veriyor. Yani hata aynı. esx_kashacters kaldırdığımda hata ortadan kalkıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Hata ile ilgili ss:
42729

esx_skin 47 satır:
42730

Bu hata esx_kashacters kurduğumda orataya çıktı. esx_kashacters kaldırınca sorun ortadan kalkıyor

DF
esx_kashacters server.luasını kendi datana göre ayarlaman gerek.

DF
esx_kashacters server.luasını kendi datana göre ayarlaman gerek.
Ayarladım, kaç kere scripti değiştirip server.lua'yı kendime göre ayarlayıp denedim fakat olmuyor.

Ayrıca data'da hiçbirşey olmamasına rağmen böyle 1'slotta böyle birşey çıkıyor (Hiçbirşey yok derken users/characters/last_characters gibi tablolarda hiçkimsenin datası olmamasına rağmen böyle birşey oluyor. Ve kaç kere scripti değiştirip server.lua kendime göre ayarlamama rağmen böyle)
42731

Buda esx_kashacters server.lua:
42732

DF
Forumda bir çok kashacters sorunları ile ilgili konu açıldı inceleyebilirsin.

DF
Eğer karakter yüklenme sorununu yaşıyorsan

essentialmode < client < client.lua gir ve aşağıda verdiğim kodu bulup yorum satırı yap
C++:
Citizen.CreateThread(function()
    while true do
        Citizen.Wait(0)

if NetworkIsSessionStarted() then
            TriggerServerEvent('es:firstJoinProper')
            TriggerEvent('es:allowedToSpawn')
            return
        end
    end
end)
Yorum satırı yaptıktan sonra böyle gözükmesi lazım:
42735

DF
Eğer karakter yüklenme sorununu yaşıyorsan

essentialmode < client < client.lua gir ve aşağıda verdiğim kodu bulup yorum satırı yap
C++:
Citizen.CreateThread(function()
    while true do
        Citizen.Wait(0)

if NetworkIsSessionStarted() then
            TriggerServerEvent('es:firstJoinProper')
            TriggerEvent('es:allowedToSpawn')
            return
        end
    end
end)
Yorum satırı yaptıktan sonra böyle gözükmesi lazım:
Ekli dosyayı görüntüle 42735
Teşekkürler oldu fakat hala bu sorun devam ediyor: Bunu nasıl yapıcağımı söyleyebilirmisiniz? Yani bilen var mı?
42736

DF
Sorun çözüldü. Sıkıntı scriptlerdeymiş. Ayrıca bu esx_kashacters Oph3Z Oph3Z dediği gibi yapınca komple düzeldi. Yardımları için Oph3Z Oph3Z ve Peaset Peaset teşekkürler. Konuyu kapatabilirsiniz.

DF
Sorun çözüldüğü için konu tarafımca kapatılmıştır.

DF
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!