Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Reklam MENTALITE - EPISODE 2 - AÇILIŞ 22.03.2024

MentaliteRP

Üye
FT Kullanıcı
Katılım
20 gün
Mesajlar
4
Web sitesi
mentalite.site
|
Başlıksız-2.png

WL BAŞVURULARI AÇIK.
Öncelikli hedefi kar amacı gütmeden topluluğuna rol deneyimi sağlamak olan Mentalite an itibariyle sizlerle.
Not: Konu sık sık güncellenmektedir. Yeni gelen güncellemeler konunun alt kısmına ekleniyor.
Mentalite Nedir?
○ 2023 Ocak ayında oluşturulmuş, GTA5 tabanlı Roleplay sunucusudur. Öncelikli hedef, kar amacı gütmeden topluluğuna gerçekçi rol deneyimi sağlamaktır ve bu hiçbir zaman değişmeyecektir. Mentalité'ye Hard ve Arcade rol terimlerinin birleşimi diyebilirsiniz. Arcade sunuculardaki kadar rahat olamazsınız fakat Hard sunuculardaki kadar kasıntı da olmanıza gerek yok. Bu terimin kulaklara başka şeylerin de çağrıştıracağını düşündüğümüz için geniş yelpazeli kurallarımız bulunuyor.

Sunucunun genel mantığı nasıl işliyor?

Mentalite'de ana hedefimiz sosyal rol ve gelişim, grind. Tek başınıza grind, sizi oldukça zorlar.. İnsanlarla sosyalleşip, çevre yapmanız gerekiyor ki hedefiniz olan zenginliğe ulaşabilin. Sunucumuzda rolünüzü daha eğlenceli hale getirebilmek adına şişe çevirmece, doğruluk mu cesaretlik mi, yazı tura, taş kağıt makas gibi oyunlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra rollerinizi zenginleştirme adına animasyon menümüz sizlere yardımcı olmaktadır.

Oluşum ve Saygınlık sistemi

Mentalite'de kuralların izin verdiği derecede oluşum rolleri dahil olmak üzere tüm rolleri yapabileceğiniz bir ortam oluşturuyoruz. Oluşum sistemi, Saygınlık sistemiyle entegre ilerlemekte ve hikayesel olarak tepede bir adam bulunmamakta. (Don of City, kartel, mafya bulunmuyor) Saygınlık sisteminde, her ekibe farklı görevler aktarılıyor ve bu görevleri yapan ekiplerin saygınlıkları yükselmeye başlıyor. Her görevin bir yüzdelik değeri bulunuyor, yüzdelik değerlere ulaşmaya çalıştıkça aynı zamanda hayalini kurduğunuz zenginliğe ve popülerliğe bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Nasıl başvuru yapabilirim?

İlk olarak sunucumuza katılmalısınız, ardından kanalı aracılığıyla formumuza ulaşıp başvurunuzu doldurabilirsiniz. Formu doldurmanız 15-20 dakikanızı alacaktır, detaylara önem vererek doldurmanızı öneriyoruz.

Sunucuda P2W (Donate vs) var mı?

Donate'e tamamen karşıyız.
Oyun içerisinde kazanacağınız parayla bir mekanik, atm veya işletme vs. sahibi olabilirsiniz.
Gerçek paranızla oyun içerisinde hiçbir zaman herhangi bir eşyaya/özelliğe sahip olamayacaksınız.

Genel Sistem Bilgilendirmesi
 • Sunucuya girdiğiniz ve karakterinizi oluşturduğunuz andan itibaren karakterinize özel bir ID atanıyor. Bu ID, sunucuya ne zaman hangi sırada girerseniz girin sabit oluyor. Tüm işlemler bu ID üzerinden işliyor, eğer karakterinizi sıfırlar ve yeni bir karakter açarsanız eski ID'nizi alamazsınız ve yeni bir ID tanımlanır.
 • Sunucuda yaptığınız çoğu işlem otomatik emote sistemine dayanmakta. Örnek olarak eğer bir polisseniz ve suçluyu kelepçeleyecekseniz sizin yerinize sistem otomatik olarak emote atıyor veya atm'den para çekecekseniz sistem sizin için emote atıyor ve deneyiminizi yükseltiyor
 • Hapishane mahkumları, suçlarına karşılık gelen kefaret ücretini ödeyerek, ceza süresini beklemeden özgürlüğüne kavuşabiliyor.
 • Sahip olduğunuz araçların ve mülkiyetlerin bir vergileri bulunuyor. Bu vergilendirme fatura aracılığıyla yapılıyor, faturaları düzenli bir şekilde ödemezseniz takibe alınırsınız ve araç/mülkiyet kaybına uğrayabilirsiniz.
 • Satın aldığınız ve sahibi olan her aracın kendine özel kilometresi bulunuyor. Bu kilometreler sayesinde araçlarınızın değerleri düşebiliyor.
 • Şehire adımınızı attığınız andan itibaren içerisinde kimliğiniz bulunduğu bir cüzdanınız ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak yiyecek/içecek eşyalarınız bulunuyor. Cüzdanınızı sakın kaybetmeyin! :ninja:
 • Benzinlik / ATM / Bar / Galeri / Restoran / Mekanik / Oto Yıkama işletmelerini karakterinizin parasıyla 15 günlük kiralayabilirsiniz. Devlet vergisinin bulunduğu işletmelerdeki vergi düzeyini 0-10 aralığında düzenleyebilir, düşük tutarak sürümden kazanç sağlayabilirsiniz. Unutmayın, kira tarihi geldiğinde ödeme yapmazsanız işletme sahibi (devlet), işletmeyi elinizden alabilir.
 • Sahne Menüsü sayesinde, gerçekleşmiş bir anıyı anında kaydedebilir, zaman özellikli sahneler ekleyebilirsiniz.
 • Her yiyeceğin kendine özel propları ve animasyonları bulunuyor.
 • Araç Kiralama merkezlerinden alacağınız araçlarla birlikte bir kontrata sahip oluyorsunuz, bu kontratı yanınızdan ayırmayın.
 • Şehrin belirli noktalarında bulunan hastaneler kullanıma tamamen açık bir şekilde hizmet etmeyi bekliyor.
 • GYM alanları sayesinde kondisyonunuzu veya ciğer kapasitenizi yükseltebilir, daha uzun süre koşabilir veya daha uzun süre su altında kalabilirsiniz.
 • Eşinizle birlikte geçireceğiniz güzel zamanları resmiyete dökmek isterseniz Kuyumcu'dan Yüzük alıp, eşinize takdim edebilirsiniz ve bir ömür boyu mutlu olabilirsiniz. 💍
 • Uzun bir saça sahipseniz ve şapka takmak istiyorsanız, toka kullanabilirsiniz.
 • Sunucudan ayrıldıktan uzun bir süre sonra sunucuya yeniden girmek isterseniz, en son ayrıldığınız konumda rolünüze devam edebilirsiniz.
 • Çaldığınız araçları kilitleyemiyor, anahtar devri yapamıyorsunuz.
 • Mesleklerde kullanacağınız bazı araçlar için lisanslara ihtiyacınız olacak. Gemi sürmek için, gemi sürmeyi bilmek gibi..
 • Aç ve susuz kaldığınızda artık gözünüz kararmıyor, can değeriniz belli bir seviyeye kadar düşüyor.
 • Fatura sisteminde yapılan güncellemeler sayesinde, fatura miktarının %10'u fatura kesene komisyon olarak giderken geri kalan %90'lık kısım mesleğin kasasına yatırılıyor.
 • Televizyonlar, kullanılabilir hale getirildi. Herhangi bir medya öğesini ekrana yansıtabilir, sesini ayarlayabilir veya canlı yayın izleyebilirsiniz.
 • Araç kapılarını açık bırakırsanız, aracınızı kilitleyemezsiniz ve bunun farkında olmanız için aracınız selektör atar, korna çalar.
 • Hastane yataklarıyla geçeceğiniz etkileşimler için yeni animasyonlar eklendi.
 • Genel haritalarda güncellemeler yapıldı. Hastane, polis departmanı gibi haritalar değiştirildi.
 • Yeni websitesi için çalışmalar yapıldı. %80
 • Her birinin farklı özelliği bulunan tamir, gelişmiş tamir ve lastik tamir kitleri eklendi.
 • Araç neonuna birçok animasyon katabileceğiniz yeni bir sistem eklendi.
 • Mermi, kan, parmak izi delilleri eklendi. (Preview gerekecek, çok detaylı..)
 • Sürükleyici rol ortamında donanımsal herhangi bir sorun yaşamamanız adına optimizasyon çalışmaları yapıldı.
 • 4:3 5:4 16:10 gibi çözünürlüklerin engellenebilmesi için yeni bir sistem hazırlandı.Sunucu Sistemlerimiz
hudarac.png hudsivil.png

Sürükleyici bir roleplay deneyimi için arkadaşlarınızla ekip kurabileceğiniz basit ama büyüleyici çok oyunculu görevlerle karşınızdayız.
Topla, sat, limitin dolunca sosyal role gir mantığından uzak "gerçekten" yapabileceğiniz yeni meslekler eklendi.

camsilme.png inşaat.png
lojistik.png odun.png sondaj.png av.png

📈 👀
Totalde 1000'den fazla modifikasyonu bulunan 100'den fazla araba.. ⚛️
Gerçekçi ses ve ışık donanımlarıyla asfaltın gözdeleri.. 💥
Hız ve fizik dengeleri sağlanmış 400'den fazla motor ve araba.. ⚡

1.png 2.png pd.png

Şehirde bulunan tüm mekaniklerin rol planlamasında, "seçeneğe gel Enter bas"tan daha çok oyuncularla etkileşime girebilecekleri ve bu mesleği yaparken zevk alacakları bir sistem ekledik.

La Mesa polis departmanının hemen yanında bulunan tır saklama alanında bulunan Lojistik mesleği sayesinde, konvoy oluşturarak veya kendi başınıza sevkiyatlar gerçekleştirebilirsiniz.

Downtown Cab. Co. taksi durağında bir NPC yardımıyla depozitosunu ödeyerek sahip olacağınız taksi ve içerisinde barındırdığı taksimetre sayesinde, şehirdeki ulaşım sorununu giderebilirsiniz!

Hasat mesleği ile tarlalarda masrafsız kazanç sağla!


Sunucumuzun Sistemlerinden Görüntüler
1711134689544.png 1711134698693.png

1711131421071.png arackaza.png ölüm.png
gazete.png
gallery.png
image.png
image2.png
1711133282075.png
1711133295605.png 1711133302841.png
1711133337941.png
1711133374376.png 1711133418935.png
1711133443005.png
 
Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!