Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Markete Eşya Ekleme

• Konbuyu başlatan S1LVA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 3K

S1LVA

Üye
FT Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba. Bu linkte ki süper marketi kullanıyorum. Nasil içecek veya yiyecek ekleyebilirim? Cola, sandviç vs.. şeyleri nasıl yükleyebilirim? Bilen varsa yardım edebilir mi?

DF
html-img yada image dizinindeki resimlerin boyutlarına bak ona göre internetten ne eklemek istiyorsan png olacak şekilde resim indir sonra item tablosuna örnek veriyorum redbull ekliyorsun sonra indirdiğin redbull resmine redbull ismini veriyorsun klasörün içine atıyorsun daha sonra dosyanın resource.lua sına giriş yapıp oradan diğer resimler gibi yolunu gösteriyorsun daha sonra markete eklemek istiyorsan shops tablosuna ekleme yapıyorsun bu kadar.

DF
html-img yada image dizinindeki resimlerin boyutlarına bak ona göre internetten ne eklemek istiyorsan png olacak şekilde resim indir sonra item tablosuna örnek veriyorum redbull ekliyorsun sonra indirdiğin redbull resmine redbull ismini veriyorsun klasörün içine atıyorsun daha sonra dosyanın resource.lua sına giriş yapıp oradan diğer resimler gibi yolunu gösteriyorsun daha sonra markete eklemek istiyorsan shops tablosuna ekleme yapıyorsun bu kadar.

864

Böyle bi hata aldım. Bu hatayı "inventoryhud" a resim eklerken de alıyorum.

DF
Dediklerinizi yaptım items e "Cola" da ekledim bu ekranda ki hatayıda düzelttim fakat markette Cola yok. Hamburger ve Su var birtek.
veritabanındaki shops tablosuna 3 market türüne de itemi eklemeniz gerekiyor item kodunu yazıp.

DF
869

Tamamdır markete Cola yı getirdim fakat envanterde sürükleyemiyorum. Buraya resimi nasıl ekleyebilirim peki?

DF
Kod:
ESX.RegisterUsableItem('cola', function(source)
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source)

xPlayer.removeInventoryItem('cola', 1)

TriggerClientEvent('esx_status:add', source, 'thirst', 200000)
    TriggerClientEvent('esx_basicneeds:onDrink', source)
    TriggerClientEvent('esx:showNotification', source, _U('used_cola'))
end)

bu kodu esx_basicneeds/server/main.lua dosyasının içindeki 23. satırın altına yapıştırın. yapıştırdıktan sonra restart esx_basicneeds veya sunucuyu resleyin. artık colayı kullanileceksiniz
Şuanda müsait değilim buraya yazarak anlatırsanız hem ben hemde başkaları yararlanmış olur.

DF
Kod:
ESX.RegisterUsableItem('cola', function(source)
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source)

xPlayer.removeInventoryItem('cola', 1)

TriggerClientEvent('esx_status:add', source, 'thirst', 200000)
    TriggerClientEvent('esx_basicneeds:onDrink', source)
    TriggerClientEvent('esx:showNotification', source, _U('used_cola'))
end)

bu kodu esx_basicneeds/server/main.lua dosyasının içindeki 23. satırın altına yapıştırın. yapıştırdıktan sonra restart esx_basicneeds veya sunucuyu resleyin. artık colayı kullanileceksiniz

Teşekkürler sorun düzeldi. Yüklediğim her yiyecek için bunu uyguluyorum değil mi?

DF
Böyle Bir Hata Alıyorum Bakar Mısınız

DF

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (122).png
    Ekran Görüntüsü (122).png
    407.6 KB · Görüntüleme: 53

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!