Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım lucid_multicharacter - qbus

Lucid

Üye
FT Kullanıcı
Görünümünün ana iskeletini fivem forumda gördüğüm farklı bir frameworktan aldığım ve qbus multicharactere entegre ettiğim ve üstüne özellik eklediğim çoklu karakteri paylaşma kararı aldım

Genel görünümü

Ekstra Özellikleri

- Config üzerinden oyuncuların kendi karakterini silip silememe özelliğini açabilirsiniz
- Aynı şekilde config üzerinden 1. slottan sonraki slotların database üzerinden verdiğiniz yetkiye göre açılıp açılmayacağını ayarlayabilirsiniz (Bir oyuncu için database üzerinde ilk başta 2. slotu açıp ardından 3.slotu açmalısınız ilk başta 3.slotu açarsanız bu şekilde işe yaramaz)

Kurulum

Adım - 1
Verdiğim sql dosyasını kurmanız lazım

Adım - 2 Karakter fotolarının çalışması için gcphone üzerinde bir kaç düzenleme yapmanız lazım gcphone/server/twitter.lua'ya gidip gcPhone:twitter_setAvatarUrl bu eventi bulup ardından aşağıya ss'ini attığım kodu yazmanız gerekmektedir

Kod:
exports['ghmattimysql']:execute("UPDATE `players` SET `mugshot`= @avatarUrl WHERE citizenid = @citizenid", {
     ['@citizenid'] = identifier.PlayerData.citizenid,
     ['@avatarUrl'] = avatarUrl
    }, function(result)
end)

Adım - 3 qb-apartments kullanıyorsanız client üzerinde apartments:client:setupSpawnUI isimli eventi kaldırmanız gerekmektedir ve aşağıda paylaştığım dosyada bulunan qb-spawn'ı sizinkiyle değiştirmeniz gerekmektedir

Not: Script hakkında destek sağlamıyorum

İndirme Linki & Virüs total

+ yararlı paylaşım

gbus to esx de çalışırmı

+rep Script için çok teşekkürler Lucid Lucid . Yalnız bir problem var spawn da pozisyon kaydetmiyor yani son konum her zaman hava alanına atıyor. Yardımcı olursan sevinirim.

+rep Script için çok teşekkürler Lucid Lucid . Yalnız bir problem var spawn da pozisyon kaydetmiyor yani son konum her zaman hava alanına atıyor. Yardımcı olursan sevinirim.
Müsait bir zamanımda testte kendim test edip dönüş yapacağım

Baştan karakter yaratmadan hali hazırda olan karakterimle denedim bir sıkıntı göremedim doğru kurulum yaptığına emin misin veya altyapı ile sıkıntı olmadığına

Anladığım kadarıyla yaşadığın sorunun ana sebeplerinden birisi kayıt olup ardından bir süre beklemeden çıkarsan position'u kaydetmiyor bunun için lucid-multicharacter scriptinin içinde
lucid-multicharacter:client:spawn eventine gel ve en aşağıya end'den önce
TriggerEvent('QBCore: Player:UpdatePlayerPosition') bunu yapıştır böyle yapınca benim pozisyonu kaydetti hemen çıksam bile bilmiyorum nasıl bir paket kullanıyorsun ama isimlendirme farklı olabilir sende onu kontrol edersin oraya yazmadan önce

bunun gibi gözükmesi lazım

Sorun tamamen kullandığım clothing scripti ile alakalıymış anlamsız bir şekilde :D teşekkürler yine de yardımcı olduğun için <3
Anladığım kadarıyla yaşadığın sorunun ana sebeplerinden birisi kayıt olup ardından bir süre beklemeden çıkarsan position'u kaydetmiyor bunun için lucid-multicharacter scriptinin içinde
lucid-multicharacter:client:spawn eventine gel ve en aşağıya end'den önce
TriggerEvent('QBCore: Player:UpdatePlayerPosition') bunu yapıştır böyle yapınca benim pozisyonu kaydetti hemen çıksam bile bilmiyorum nasıl bir paket kullanıyorsun ama isimlendirme farklı olabilir sende onu kontrol edersin oraya yazmadan önce

bunun gibi gözükmesi lazım

Lucid acaba esk çevirip atabilirmisiniz veya çevirmeyii anlatan bir konu atabilirmisiniz bulamadım elinize sağlık bu arada

dayı ayıp değilmi esx niye yok :D

esx' e nasıl çevirebilirim peki
ESX için es_extendedin ana kısmında değişiklikler yapman gerekir ve bunları birbirine bağlaman yoksa başka şekilde denenirse farklı sonuç oluşuyor.

kanka karakter oluşturuyorum sonram siyah ekran geliyor ve orda kalıyor cmd baslattıgımda ise qb spawn böyle bir hata vermektde 56201

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!