Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı LJ-envanter kurulumunda hata alıyorum

ThieLynx

Üye
FT Kullanıcı
Dün LJ-inventory'i kibra-qbtemel paketine sorunsuz kurmuştum fakat bazı şeyleri qb-clothing değiştirirken bozdum çözemeyince paketi sıfırdan indirip kurulumları tekrar yaptım envanteri tekrar kurduğumda böyle bir hata almaya başladım aynı tarzda hatayı QB-Radio ve QB-Weapons içinde alıyorum. QB-Core değiştir tarzı bir çözüm önerisi aldım fakat olmadı bunun çözümü veya sıfırdan temel paket nasıl yapabileceğimi gösterebilecek varmı acaba kusura bakmayın yeni başladım

Adsız.png

DF
ESX Bilgin hiç yoksa ve bu işe QB ile başladıysan diğerlerine göre daha fazla zorlanırsın. Bu yüzden böyle şeylerin çözümünü bulmak senin için zor geliyor olabilir.
Temel arıyorsan, kendi temelini oluşturmanı öneririm. Yaklaşık 4 - 5 gün önce esx'i bırakıp QB-Core'a geçtim ve kendi temelimi oluşturdum.
Nasıl yapılacağı burada güzelce anlatılmış - Temel Oluşturma . Ben kısaca özet geçiyim, paketlerde kullanması şart olan server dosyalarını indiriyorsun ve fxserver.exe dosyasını açıyorsun. Daha sonra kayıt olma, şifre belirleme falan adımları var. Bu adımları geçtikten sonra kurmak istediğin framework'ü soruyor, popular template yazısına tıkladıktan sonra 4 seçenek sunuyor, qbcore seçiyorsun. Kendisi otomatik olarak github'da olanları kuruyor. SQL'i de tüm scriptlerde olmasa da olan scriptlerde ki sql'leri bir veritabanı oluşturarak yapıyorsun. Bir kullanıcı da nasıl sql oluşturulacağını sormuş, cevaplara bakarak SQL Sorununu da halledebilirsin.

Bu arada, burada ki hata "galiba" pakette ki qb-core eski framework, lj-inventory'de yeni qb-core framework'üne ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden sorun yaşıyorsun..

DF
  • Beğen
Tepkiler: EMR
lj-inventory içinde ki Qbcore = nil
yazısını bununla değiştir
local QBCore = exports['qb-core']:GetCoreObject()

DF
ESX Bilgin hiç yoksa ve bu işe QB ile başladıysan diğerlerine göre daha fazla zorlanırsın. Bu yüzden böyle şeylerin çözümünü bulmak senin için zor geliyor olabilir.
Temel arıyorsan, kendi temelini oluşturmanı öneririm. Yaklaşık 4 - 5 gün önce esx'i bırakıp QB-Core'a geçtim ve kendi temelimi oluşturdum.
Nasıl yapılacağı burada güzelce anlatılmış - Temel Oluşturma . Ben kısaca özet geçiyim, paketlerde kullanması şart olan server dosyalarını indiriyorsun ve fxserver.exe dosyasını açıyorsun. Daha sonra kayıt olma, şifre belirleme falan adımları var. Bu adımları geçtikten sonra kurmak istediğin framework'ü soruyor, popular template yazısına tıkladıktan sonra 4 seçenek sunuyor, qbcore seçiyorsun. Kendisi otomatik olarak github'da olanları kuruyor. SQL'i de tüm scriptlerde olmasa da olan scriptlerde ki sql'leri bir veritabanı oluşturarak yapıyorsun. Bir kullanıcı da nasıl sql oluşturulacağını sormuş, cevaplara bakarak SQL Sorununu da halledebilirsin.

Bu arada, burada ki hata "galiba" pakette ki qb-core eski framework, lj-inventory'de yeni qb-core framework'üne ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden sorun yaşıyorsun..
Güzel Anlatmışsın Buyurun Videolu Bir Şekilde Anlattım.

DF
bahsettiğin paket ile kurmak istediğin scriptler aynı güncel frameworkde çalışmıyor. Birisi eski GetSharedObject ile çalışıyor, bu eski olan. Yenisi ile GetCoreObject ile çalışıyor. Farklarını buradan anlayabilirsin.

DF
bahsettiğin paket ile kurmak istediğin scriptler aynı güncel frameworkde çalışmıyor. Birisi eski GetSharedObject ile çalışıyor, bu eski olan. Yenisi ile GetCoreObject ile çalışıyor. Farklarını buradan anlayabilirsin.
teşekkür ederim qb sürümünü güncelliyerek düzeldi peki birşey sorucam eski sürüm QB'leri bu Qbcore = nil kodlamı anlıyacağım çalışıp çalışmayacağını

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!