Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Reklam [ İLLEGAL AİLE VE ÇETE ALIMI ] MİA ROLEPLAY I 5 HAZİRAN AÇILIŞ

zonebay

Üye
FT Kullanıcı
Katılım
2 ay 11 gün
Mesajlar
27
Discord
discord.gg/miarp
 • Herkese selamlar. Uzun süren paket hazırlık aşamasından sonra BC DEVELOPMENT ekibinin desteği ve ilgisiyle Mia Roleplay sunucumuz 29 Haziran tarihinde açılıyor. Family ve Custom Çetelerin olduğu %50 Sosyal % 50 Gun planlamasıyla açılacak sunucumuzda legal ekip alımları devam ediyor. İllegal rol tarafından ise Family ve Custom Çetelerimiz yavaş yavaş sunucumuza gelmeye ve test etmeye başladır. İllegal rol arayan ve gerçekten emek verilmiş ilgi ve alakanın yüksek olduğu bir sunucu isteyen ekipler discord adresimize gelerek detaylı olarak sunucu tanıtımına bakabilir ve scriptler hakkında fotoğraflı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel olarak Sık Sorulan Sorulardan bir toplama yaptık merak edenler için detayları aşağıya bırakıyorum;


  Sunucu Adı: Mia Roleplay
  Açılış Tarihi: 29 Haziran 21:00
  Sunucu Türü: %50 Sosyal %50 Gun
  Legal Ekip Durumu: LSPD ve EMS ekip alımları açık.
  İllegal Ekip Durumu: Custom Çete ve Family alımları sınırlı sayıdadır. 20+ ekiplere donate meslek yardımları yapılıyor ayrıca Hood ve Malikane ekiplere ücretsiz verilmektedir.
  Discord: discord.gg/miarp


- Sunucumuzun Teması ve Türü Nedir ?
Hikayemiz Los Santos şehrinde geçmekte ve şekillenmektedir. Ekonomimiz orta seviye bir ekonomidir. Bireysel oyuncular, custom çeteler, aileler ve Los Santos Legal Ekiplerin rol yapabildiği %50 Sosyal %50 Gun sunucusudur.

- Sunucuda Hangi Oluşumlar Var ?
Herkesin bildiği gibi oluşumlar legal ve illegal olarak ikiye ayrılmış durumda. Legal rol yapmak isteyen, meslek aşkıyla yanıp tutuşan, belirli becerilere ve yeteneklere sahip, kanun ve nizamlara kendini adamış oyuncularımız için Los Santos Police Department, Sheriff Department, Medical Department ve Department of Justice rollerini yapabilirsiniz. İllegal rol yapmak isteyen, yarattığı karaktere tüm dünyasının karanlık yönlerini yansıtan, ele avuca sığmayan, mücadele ve karmaşanın içine girmek isteyen oyuncularımız custom çete ve aile rollerini yapabilirsiniz. Unutmayın! İster bireysel oyuncu olun ister legal ister illegal herkes için sınırsız bir rol yelpazesi mevcut.

- Big Boss Rolü ve Amacı Nedir ?
Bu soruyu yine yukarıdaki soru gibi legal ve illegal olarak ikiye ayırmak gerekiyor.
İlk olarak legal birimler için örnek verelim; LSPD ve LSSD rolü yapan kişiler farklı farklı rollerin içine çekilecek ve alışılmışın dışında rollere yönelmek zorunda kalacaksınız. Fake telefon ihbarları sonucu atılan hain pusular, birden bozulan iletişim sistemleriniz sonucu gelişecek olaylar, araç içerisine yerleştirilen patlayıcıların planlı ve / veya plansız olarak eyleme dönüştürülmesi, legal birimlerin içinde bulunan çürük elmalar gibi bir çok rolle karşılaşacaksınız.
İllegal oluşumlar için bu rolün amacı; şehirde bulunan tüm çete ve ailelerin birbirleriyle ilişkilerini belirli kriterlerin dışına çıkartmamak ve tek başına bir çete veya ailenin şehirde söz hakkına sahip olmasını engellemektir. Düzenli olarak yapılacak boss toplantıları, illegal ticaret ilişkileri, ortaklık ve finansal destek gibi bir çok rolle karşılaşacaksınız. Yani özetle bu rolün amacı tamamen legal ve illegal arasındaki dengeyi korumak, iki tarafı da birbirine ve kendi aralarına ezdirmemek, kırdırmamak ve haksızlığın önüne geçmek içindir.
Big Boss rolünü sunucuda her zaman hissedecek ama her zaman göremeyeceksiniz.

- Legal Department Rolü Yapmak İstiyorum Ne Yapmam Lazım ?
Legal Başvuru kanalında bulunan discord adreslerine katılarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

- Oluşum Açmanın Ücreti Nedir ?
Ücretsizdir fakat sınırlı sayıdadır. Custom çete veya aile rolü yapmak isteyen ekiplere yapılan yardımları Discord adresimizde bulunan 'ekip-yardimları' kanalından kontrol edebilirsiniz.

- Donate Meslekler Neden Sınırlı Sayıda ?
Sunucumuzda bulunan Silahçı ve Mekanik meslekleri donate ile alınan meslekler olup, herkesin oluşumuna ait mesleğinin olmasının önüne geçerek sosyal rol kalitesini arttırmayı ve farklı oyuncuların birbirleriyle iletişime geçmek zorunda olmasını hedeflediğimiz için sınırlandırılmıştır.

- Sosyal Mekanlar Nelerdir ?
Arcade Cafe, Uwu Cafe, Cool Beans, Chicken Pops gibi bir çok sosyal mekan bulunmaktadır. İster Arcade Cafeye giderek çılgınlar gibi sınırsız eğlenceye dahil olun, isterseniz Uwu Cafe'nin sıcak ev ortamında sabahlara kadar arkadaşlarınızla sohbet edin.

- Sivil Meslekler Nelerdir ?
Sunucumuzda alışılmışın dışında bir çok bireysel sivil meslek grubu vardır. Peyote Çayı Mesleği, Pizza Kurye Mesleği, Çöp Karıştırma, Legal ve İllegal Balıkçılık, Tarım Mesleği, Şantiye Mesleği gibi birbirinden eşsiz scriptler sizleri bekliyor.

- İllegal Scriptler Nelerdir ?
Birbirinden farklı illegal meslek olanaklarımız var. Mezarlık Soygunu, Oxy, Ev Soygunu, Araç Parçalama, Market Arka Kasa Soygunu, Banka Soygunu, Atm Soygunu, Kenevir, Meth, Kokain gibi birbirinden eşsiz scriptler sizleri bekliyor.

- İllegal Meslekler Nasıl Yapılır ?
Sunucumuzda bulunan Meth ve Kokain Laboratuvarında üretim yapmak için Black Marketten gerekli eşyaları temin etmeniz gerekmektedir. Black Market şehirde gizli konumdadır. Black Markette bulunan eşyaların tamamı illegal meslekleri yapabilmeniz içindir. İllegal Mesleklerin satışları tek NPC üzerinden yapılmaktadır ve şehirde gizli konumdadır. Zırh ve Silah gibi itemler Silahçılar tarafından satılmaktadır.

- Mekanik Fiyatlandırması Nasıl Yapılıyor ?
Mekanik fiyatlandırma listesi '0' olarak güncellenmiştir. Mekanik işlemlerini yaparken işletmenin kasasından para çıkmamaktadır. Bu nedenle fiyatlandırma aracın galeri fiyatından %50 baz alınarak yapılmaktadır. Mekaniklerin %50 yerine %60 %70 gibi fiyatlandırma yaptığı tespit edilirse işletme kapatılmaktadır.

Sunucu hakkında detaylı bilgi almak ve tüm scriptlere göz gezdirmek için discord.gg/miarp adresini kontrol edebilir, aklınıza takılan sorular için burakk.7 mesaj atabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Up+
 
upup
 
Kaliteli ve güzel bir şehir yeni olmasına rağmen güzel bir şey ortaya çıkmış ben zaten hergun Rolümü burada çeviriyorum biz ekibimiz olarak şehrimizi memnunuz eğer ekip olarak şehir içinde doğru yerde olan Osmanlı bar açtık neşe güzel eğlendik şehir sosyali ve silah dengelendirmişler bu güzel bir şey bu olay şehirlerde görebilirsiniz Bağış olarakta bahsetmek istersem uygun ona bütçeye uygun tarifeler ve paketler arabalar helikopterler vb.


Erdenet Ailesi
ALIMLAR AÇIKTIR


BahaErdenet
 
Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!