Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü (global 'ESX')

• Konbuyu başlatan pablo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 19
  • Görüntüleme 3K

pablo

Üye
FT Kullanıcı
10085
arkadaşlar bu scriptler ilk girişte böyle hata veriyor lakin çalışıyor hatan veren scriptler sebebi nedir

DF
es_extended startlı mı? startlıysa bu scriptleri es_extended'dan önce başlatmışsın.

DF
Hayir hocam hepsi extended in altinda suan

DF
herhangi bir anti lynx koydun mu? Veya farkli bir anticheat kurdun mu? Bazi anticheatler eventleri değiştiriyor. Daha önce bende yasadim. Örneğin
TriggerServerEvent iken anticheat ile Trigger##ServerEvent esx:bank.

DF
Veya databasede bir değişiklik yaptın mı?

DF
herhangi bir anti lynx koydun mu? Veya farkli bir anticheat kurdun mu? Bazi anticheatler eventleri değiştiriyor. Daha önce bende yasadim. Örneğin
TriggerServerEvent iken anticheat ile Trigger##ServerEvent esx:bank.
ESX.PlayerData kodunda hata alıyor.

DF
sorun yeni essentialmode ile alakalı eskisini yükleyince sorun giderildi ama essentialmode güncel değil onu nasıl düzelteceğim

DF
sorun yeni essentialmode ile alakalı eskisini yükleyince sorun giderildi ama essentialmode güncel değil onu nasıl düzelteceğim
Aynı sorun essentialmode'u güncelleyenlerde oldu galiba. Essentialmode'u güncelleyince bende de başladı.

DF
Bir arkadaşımın dediğine göre "es_extended son sürümde essentialmode'dan desteğini çekti " gibi birşey söyledi.

DF
Bu sorun ile karşılaşıp çözüm bulabilen var mı ?

DF
Yardımcı olayım. Bendede bu sorun olmuştu. Şu iki yöntemi denedim bir kaçı düzeldi. Birincisi ESX = nil komutunu hata veren scriptin en başına almayı denedim. İkinciside eğer bu mesleklerden birinin bliplerini kapattıysan o mesleğin client/lua 'sının içinden açmayı dene düzeliyor. Yapamazsan yaz tekrar ESX = nill komutunun tam yerini atayım.

DF
essentialmodu'un eski sürümünü nasıl yüklücez arkadaşlar. ben yüklüyorum direk güncelliyor. birde essentialmode eski sürümde kalsa bir sıkıntı olur mu?

DF
Sorun olan Scriptin server dosyasında en üst satıra şu kodu yazın

ESX = nil

TriggerEvent('esx:getSharedObject', function(obj) ESX = obj end)

DF
Sorunu hala çözemediyseniz bana ulaşabilirsiniz.

DF
ben çözemedim hocam yardımcı olurmusun. burdan yaz ki herkes faydalansın

DF
aynı hata 6.4.2 ye güncelleyince yapmaya başladı eski essentialmode 6.2.2 yi tekrar kurunca düzeldi başka yöntem bilen var sa yazabilir mi?

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!