Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım Geliştirilmiş Diaz Motel

• Konbuyu başlatan geniuN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 103
  • Görüntüleme 20K
disc envanterde sorun yok açılıyor fakat esx te böyle hata veriyor hocam. müsait zamanında hallederiz :) teşekkür ederim

24701

DF
Dostum maalesef beceremedim bide birisinin aldığı moteli başkası da alabiliyor.
Birde restart'dan sonra depoya koyulanlar gidiyor mu ?
databesyi kurdun mu? Bende ayni moteli 2 kisi alamiyor cunku.Restartran sonra itemler gitmiyor.Databaseye kaydediliyor.

DF
Dostum maalesef beceremedim bide birisinin aldığı moteli başkası da alabiliyor.
Birde restart'dan sonra depoya koyulanlar gidiyor mu ?
Ve inventorynin stash.luasina eklemelisin Pinkcage Motel ismini vs. istersen discorddan ulaş halledelim geniuN#6104

DF
hayır disc kullanmıyorum
esx'te sıkıntı yaşayan çok dediğim gibi motel bana ait olmadığı için tam bir çözüm bilmiyorum.Yazan kişiyle iletişime geçicem hata yaşayanlara dönüş yapacağım eğer karşı taraftan cevap gelirse.

DF
abi ben bunu yukledımde database okumuyor motel bozuk olabılır mı acba
Config.den AutoDatabaseCreator true yaptın ve sunucuyu başlattıktan sonra ve database kurulduğuna emin olduktan sonra tekrar false yapmalısın.Şu ana kadar databaseyi okutamayan olmadı çünkü.

DF
hocam peki bunda kapılar açık kalıyor bazıları. kilitle dediğinde kilitlenip hemen açılıyor vs gibi sorunlar var. bunları nasıl hallederiz bilgin var mı. Sunucu açıldığında oyuna girip bu scripti restartlayınca tüm sorun düzeliyor bi de öyle bişey var :D server.cfg de restart yazıp ekleyincede fayda etmiyor

DF
hocam peki bunda kapılar açık kalıyor bazıları. kilitle dediğinde kilitlenip hemen açılıyor vs gibi sorunlar var. bunları nasıl hallederiz bilgin var mı. Sunucu açıldığında oyuna girip bu scripti restartlayınca tüm sorun düzeliyor bi de öyle bişey var :D server.cfg de restart yazıp ekleyincede fayda etmiyor
moteli iptal ederken kapı kilidi açıksa kapı açık kalıyor bunu çözülür ama normalde mkilit yazdığında böyle bir sıkıntı olmuyor.

DF
Script çoğu yerde bulabileceğiniz bir scripttir ve bana ait değildir.Ben sadece çoğu kişinin aradığı hâle getirdim yani kapı kilidi,envanter,kıyafet dolabı ve kiralama gibi özellikleri klavye tuşu kullanmak yerine komuta çevirdim.

Virus Total:
Yükleme Linki :
Video :

Komutlar ve Açıklamaları :

/mkira: Motel odasının kapısındayken yazarsanız motel kiralamaya yarar.
/mkilit: Motel kapınızı kilitlemeye yarar.
/mdolap: Motel envanterinizi ve kıyafet menüsünü açmaya yarar.
/moda: Motel odanızın yönetim menüsünü açmaya yarar.
/motelver: Motel odanızı başka biriyle paylaşmanıza yarar.
/moteliptal: Motel kapınızın önündeyken yazarak motel sözleşmenizi iptal edebilirsiniz.

Motel'in ve Key scriptinin databesini oluşturmak için diazmotel ve diazmotelkey scriptinin Config.lua dosyasından bir kaç düzenleme yapmalısınız.
Yapmamız gereken düzenleme ise Config.AutoDatabaseCreator = false bu satırdaki false'u true'ya çevirmektir.Aynı işlemi iki configden de yaptıktan sonra serverınızı başlatın ve her şey tamamlandıktan sonra yani database oluşturulduktan sonra yaptığımız true'ları false'a çevirmemiz gerekiyor.Bunun sebebi ise serverı her başlattığınızda database oluşturmasını engellemek.Database'in oluşturulduğuna emin olun.Tekrar söylüyorum SCRİPT BANA AİT DEĞİLDİR! Sadece düzenlemesi bana aittir.Scripti yazanın ellerine sağlık ?

Sıkıntı yaşayan olursa destek sağlarım.
benim paketim disc inventory ama dolap açılmıyor dene acaba

DF
benim paketim disc inventory ama dolap açılmıyor dene acaba
disc-inventoryhud/server/stash.lua

Citizen.CreateThread(
function()
TriggerEvent(
"disc-inventoryhud:RegisterInventory",
{
name = "pink_motel",
label = _U("pinkcagemotel"),
slots = 120
}
)
end
)

bunu ekle ve locales dosyandan hangisini kullanıyorsan örn en.lua dosyasına girip ['motel'] = "Motel", en.lua dosyasına da bunu eklersen çözülecektir.

DF
Fazladan anahtar ala bastığımda bu sorunla karşılaşıyorum

25033

DF

Ekli dosyalar

• 1597564492884.png
    1597564492884.png
    215.2 KB · Görüntüleme: 2
Çeviren arkadaş çevirmeleri yanlış yapmış ben hem esx de hem disc de açtım. kodlamaların bazı yerlerinde hatalar vardı. Dikkatli baktıgınızda çogunu görebilirsiniz.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!