Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

FPS DROP

• Konbuyu başlatan Ewre
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 2K

Ewre

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Ewre#0016
2 GB Ekran Kartım var biliyorum düşük ama yürürken, koşarken 60 70 FPS alıyorum, Arabada gaza basınca FPS 2 ye kadar düşüyor. Bunu nasıl çözebilirim

Merhabalar,
Sistem özelliklerinizi daha detaylı paylaşabilir misiniz ?
Ayrıca, farklı sunucularda da aynı problem yaşanıyor mu ?

Anakart: Asus PRIME B450M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 1400
Ekran Kartı: Asus GeForce GTX 1050 2GB
Ram: Ballistix Sport 8GB 2400MHz DDR4

Her sunucuda aynı problemi yaşıyorum. Benim sisteminden daha düşük sistemi olan arkadaşım ekran kaydı açıkken hiç drop yemeden oynuyor bende neden böyle oluyor?

Bu durum bilgisayardan bilgisayara değişiyor, düşük sistemler yanıltabiliyor arada. 8 Gb ram ve düşük gbli ekran kartlarının düşmanı fivem. Ben GTX 1060 kullanıyorum, 8gb ram kullanırken aşırı droplanmalar yaşıyordum sürekli olmasa da. Ramleri 8gb daha arttırdığımda bu sorun üst düzey grafik modu kullanmama rağmen tamamen düzeldi +60 fps akıcı oynuyorum şuan. Kısacası varsa imkanın ramlerini attır.

Oyunda 10-15 dakika vakit geçir GPU ve CPU ısılarını kontrol et yüksekse termal bakımını yapman lazım aşırı ısınma sorunu varsa anlık takılma veya drop yersin diğer parçalarında sıkıntı yoksa tabi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekstra olarak Fivem Chromium subprocess kullanır bir ara scriptlerdeki tüm .html dosyalarını arka planda açıyordu 45 sekmeye kadar çıkartıyordu ama onu fixlediler görev yöneticisindende raminin %kaç kullanıldığını kontrol edebilirsin oyundayken veya CPU'nun.
bb7fc9a93c3af382b5a449bf44125ab2c308423d.png

Son düzenleme:
Oyunun harddiske kurulu ise hiç bir şekilde drop olayını cozemezsin.

Ya biliyorum sistemim düşük ama benden daha düşük sistemi olan arkadaşım arkada ekran kaydı açıkken hiç drop yemeden oynuyor, bunu anlayamadım.

SSD varsa gta5 ve fivemi oraya kur. Ayrıca ekran kartının 2gb ve ramin 2400Mhz olması sıkıntı çıkarmakta çok normal günümüz oyunlarını rahat bi şekilde oynamak için önerilen rakamlar min 4gb ekran kartı 3000mhz 2x8 ram.

SSD varsa gta5 ve fivemi oraya kur. Ayrıca ekran kartının 2gb ve ramin 2400Mhz olması sıkıntı çıkarmakta çok normal günümüz oyunlarını rahat bi şekilde oynamak için önerilen rakamlar min 4gb ekran kartı 3000mhz 2x8 ram.
Söylediklerinin yanında işlemci ısınması da bir etken olarak gösterilebilir. Yürürken daha yavaş kare düzenlemesi yapar, araçlarda bu durum hızdan kaynaklı olarak daha da artar. Bu da yorma yapar, aktif olarak sıcaklık değerlerini kontrol etmeni de öneririm, düşük ihtimal de olsa sorunun kaynağı olabilir.

Söylediklerinin yanında işlemci ısınması da bir etken olarak gösterilebilir. Yürürken daha yavaş kare düzenlemesi yapar, araçlarda bu durum hızdan kaynaklı olarak daha da artar. Bu da yorma yapar, aktif olarak sıcaklık değerlerini kontrol etmeni de öneririm, düşük ihtimal de olsa sorunun kaynağı olabilir.
Katılıyorum. Darboğaz yaşanıyor olabilir. İşlemcinin kullanımı %40 sıcaklığı ise 80 dereceyi geçmemeli.

Sistemimin yetersiz olduğunu biliyorum zaten. Sıkıntı şu ki sistemi benimkinden kötü olan arkadaşım ekran kaydı açıkken drop yemeden oynuyor. Bunun sorunu nedir?

araba.modu.olur.veyahult.map.yüklenmesi.yani MAP VE MAPMANAGER MOLDU ARAÇLAR GALERİ SCRİPTİ gibi server.cfg de yazılı olan herşeyin "START" Komutunu Değiştir onun.yerine "ENSURE" (Garantiye Almak) Yaz.bu.optimizenin.ilk.adımıdır.teşekkürler

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!