Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Fivem sunucu için sistem gereksinimleri ve birkaç soru

• Konbuyu başlatan Ucube
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 132

Ucube

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba,

En doğru bilgiyi buradan alabileceğimi düşündüğüm için üye oldum :)

Kendimi geliştirmek amaçlı bir sunucu açacağım, boş olacak düzenlemeleri vs. öğrenmek için açıyorum.

Birkaç sorum olacak ;

1- Fivem'de kasmadan oyamak&oynatabilmek için minimum sistem gereksinimleri nelerdir? (kendime ait barındırılan sunucum mevcut oradan yer açacağım)
2- Windows server 20xx hangisini kurmam gerekli, Fivem server için sunucuda GTA 5 olmak zorunda mı?
3- Ücretsiz üzerinde düzenlemeler yapabileceğim pack nereden bulabilirim? buradaki pack işimi görür mü?
4- Kurulum için bir video&döküman önerebilir misiniz? videoyu bulum ama bir bakar mısınız işimi görür mü?
5- Herşey hazır sunucu aktif (bunu merakımdan soruyorum) Fivem içerisinde listelenmesi için Boost vs. mevcut bunların fiyatlarını nereden öğrenebilirim?

Şimdiden teşekkürler :)

1. si FIVEM için minimum sistem gereksinimleri;
Kod:
Windows 11
Recommended
CPU Intel Core i5 3470 @ 3.2GHz / AMD X8 FX-8350 @ 4GHz
GPU NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD 7870 2GB
RAM 16GB
HDD 72GB + 8GB
---------------------------
Windows 10
Minimum
CPU Intel Core 2 Q6600 @ 2.40GHz / AMD Phenom 9850 @ 2.5GHz
GPU NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB / Intel HD GT2
RAM 8GB (4 may work)
HDD 72GB + ~4GB

2. si Windows Server 2019 Data Center.. En iyi sürümü bilmiyorum ama 2019 olsun çünkü güvenlik açısından 2019, Windows Server 2019'dan aşağı olanlar tercihim değil. ve Sunucuda GTA 5 olması zorunlu değil yani sadece sunucuyu kuracaksın,oyunu değil. Kendi bilgisayarında oyuna gireceksin.

3. Buradaki ücretsiz paketlerden yararlanabilirsin ancak paketlerin içerisindeki bazı kodlara dikkat etmen gerekir çünkü içlerinde bulunan random ile başlayıp ve randomların çektiği https; kodları backdoor (Keylogger) oluyor eğer keylogger bulaşırsa bilgisayarına sızıldı demektir. Keylogger dikkatli davrandığın sürece hiçbir şekilde bulaşmaz,bulaşamaz. Uzaktan seni tehdit ederim; bilgisayarına keylogger bulaştırırım diyenler aslan hacker kesilenlerdir.
Buradaki paketlerden yararlanıp düzenlemeye,geliştirmeye odaklan eğer sunucuyu global olarak açacaksan yani herkese açacaksan her şeyin bittiyse asla free scriptlerle açma. Script satın al. Bu sunucunun hem güvenliği,hemde performansı açısından çok önemli.

Kendi bilgisayarında sunucuyu tam hazırlamak için free scriptler kullanabilirsin script çalışır falan ama herhangi bir yerinde açık,güvenlik zaafiyeti var ise aldırma sonuçta herkese açmıyorsun test ediyorsun.

Kısaca localde free scriptlerle paketini hazırlayıp tamam edip,globalde scriptler satın alıp açmak daha mantıklı.
Free scriptler içerisinde herhangi bir zararlı kod olmasa bile sunucunu kastırabilir. Zararlı kod olması gerekmiyor gereksiz kodlar da mevcut.
Etkinleştirilmemiş üstü kapalı kodlar vesaire bir şeyi beyne çok yükleyince beynin zorlanması gibi.

3.
Hangi videoların senin işine yarayıp yaramadığına kendin karar vereceksin.
Sana yararı olacak videoları görmek için baştan sona izlemek yerine kısım kısım atlayıp öğrenmek.
Kısaca senin neyi ve ne için öğrenmek istediğine bağlı.

4. sü Boost alırsan diğer sunuculardan daha yukarıda görünürsün buda senin sunucunu daha kolay görünür hale getirir misal adamın sunucusu 500 çekiyorsa ve boost yoksa bile sende boost varken ve sunucun 500 kişiden azsa seni yukarıda gösterir ancak daha fazlası vardır tam bilmiyorum bilen biri açıklama yapar.
Boost nereden alınıyor vb tam bilmiyorum zap-hosting sanırım.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!