Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Fivem Sohbet Kapatma

dostum sadece adminler için chat açmak var mı bilmiyorum ama oyundaki chati kapatıp sadece komutların çalışmasını istiyorsan (örnek vermek gerekirse chate normal bir şey yazarlarsa gözükmez fakat /dans falan yazarsa istediği komut çalışır yani sadece scriptlerin fonksiyonları çalışır chatte) bunun için [system] / chat / cl_chat.lua ya girip
bu kodu
local chatHidden = true

false olarak değiştir.

DF
Öyle yapıncada olmuyo ki kısa süre kapanıyor sonra geri görünüyor

DF
Valla /restart chat yazıyorum birkaç dakika kapalı oluyor bişe yazdığında gözükmüyor 1-2 dk sonra gözükmeye başlıyor. Suncuuya restart attığında da direk gözüküyor

DF
Eğer ki chathiddeni false yapman gerekiyor ama yapınca olmuyorsa şundan dolayı olabilir:
2616

chathiddenin kullanıldığı yerde bir farklı koşul daha eklenmiş. Bundan dolayı üstteki local shouldBeHidden = true olarak değiştirmen gerekebilir.

DF
Adminler için chat oluşturmak için farklı olaylar var biraz uzun ama sana direk net çözümü yazıyorum. Bu sadece chat üzerinde konuşmaları kapatır ve chat commandlar çalışır. Bu şekilde yaparsan istediğin şey büyük ihtimal ile olacak. İyi forumlar dostum ;) DOSYA YOLU--- RESOURCES [system] chat / sv_chat.lua dosyası. Eğer bu yolu bulamazsan paket içerisinde chat olarak dosya araması yap ve sv_chat.lua dosyasını bul.
2617

DF
Adminler için chat oluşturmak için farklı olaylar var biraz uzun ama sana direk net çözümü yazıyorum. Bu sadece chat üzerinde konuşmaları kapatır ve chat commandlar çalışır. Bu şekilde yaparsan istediğin şey büyük ihtimal ile olacak. İyi forumlar dostum ;) DOSYA YOLU--- RESOURCES [system] chat / sv_chat.lua dosyası. Eğer bu yolu bulamazsan paket içerisinde chat olarak dosya araması yap ve sv_chat.lua dosyasını bul.
Ekli dosyayı görüntüle 2617

teşekkür eden kimse olmamış ben edeyim dedim, ** Teşekkürler **

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!