Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber FiveM Scrollbar Sorununun Çözümü (CSS)

tgemre

?????????
FT Kullanıcı
Discord
tgemre#6161
Merhaba,

bi süredir front-end web geliştiriciliğine odaklandım. Sitelerinizde 'scrollbar' tam şuan ekranınızın sağ tarafında olan siteyi aşşağı ve yukarıya çekme barını kapatmak için bir kod kullanıyoruz o kodun başlıktaki sorunun çözümüne vesile olacağını düşünüyorum. bu şekilde düşünmemin sebebi ise bu işe ilk girdiğim zamanlarda bu sorundan müzdariptim.
Loading Screen scriptimi kaldırdığımda ise sorunun çözüldüğünü görmüştüm.

çözümü uygulamak için yapmanız gerekenler şunlar

*loading screen scriptinizin CSS si var ise* ;

::-webkit-scrollbar {
display: none;

}

CSS yazmak için illa .css uzantılı bir dosya oluşturmak zorunda değiliz (html için söylüyorum).
HTML dilinde <style> etiketi doğrudan CSS i temsil eder ve etiket içerisinde CSS kodları yazılır.
eğer Loading Screen scriptimizde .css uzantılı bir dosya yok ise mutlaka HTML içerisine yazılmıştır css kodları
HTML in içerisine girip CTRL+F tuş kombinasyonunu kullanarak <style> adı ile arama yapıyoruz.
Karşımıza çıkan yerde etiketin içerisinde olma zorunluluğu ile bir boşluğa yukarıda verdiğim kodu yapıştırıyoruz.

Sorunun çözümü bu şekilde aklınıza takılan bir yer olur ise çekinmeden sorabilirsiniz iyi forumlar

DF
Forumda bu tarz ilgilerin olması çok hoş

DF
Farklı bilgiler katmak insanları her zaman geliştirir. Ellerine sağlık.

DF
Farklı Bir Rehber Olmuş Cidden Ellerine Sağlık

DF
Farklılık açısından çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.

DF
Merhaba,

bi süredir front-end web geliştiriciliğine odaklandım. Sitelerinizde 'scrollbar' tam şuan ekranınızın sağ tarafında olan siteyi aşşağı ve yukarıya çekme barını kapatmak için bir kod kullanıyoruz o kodun başlıktaki sorunun çözümüne vesile olacağını düşünüyorum. bu şekilde düşünmemin sebebi ise bu işe ilk girdiğim zamanlarda bu sorundan müzdariptim.

}

CSS yazmak için illa .css uzantılı bir dosya oluşturmak zorunda değiliz (html için söylüyorum).
HTML dilinde <style> etiketi doğrudan CSS i temsil eder ve etiket içerisinde CSS kodları yazılır.
eğer Loading Screen scriptimizde .css uzantılı bir dosya yok ise mutlaka HTML içerisine yazılmıştır css kodları
HTML in içerisine girip CTRL+F tuş kombinasyonunu kullanarak <style> adı ile arama yapıyoruz.
Karşımıza çıkan yerde etiketin içerisinde olma zorunluluğu ile bir boşluğa yukarıda verdiğim kodu yapıştırıyoruz.

Sorunun çözümü bu şekilde aklınıza takılan bir yer olur ise çekinmeden sorabilirsiniz iyi forumlar
Forumda farklı şeylerin anlatılması güzel olmuş. Herkes yardımsever olmaya başlıyor gibi...

Eline sağlık.

DF
Ellerine sağlık. Farklılık açısından çok güzel olmuş.

DF
Yararlı paylaşım.

DF
Merhaba,

}

helal abi

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!