Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Fivem lag drop kasma sorunu

• Konbuyu başlatan Platin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 8K

Platin

Üye
FT Kullanıcı
Normalde gta 5 te 70 80 fps oynuyorum fivem giriyorum 120 kişilik bi serverde oynuyorum akşamları öyle bir kasıyoki önceden kasmayan drop girmeyen bilgiseyara drop girmeye başladı ekran kartı deiştirdim fayda etmedi nerde hata yapıyorum fivem bırakıyım desem olmuyo bi el atın lütfen...

DF
Gta 5 ile fivemi bir tutamazsın fivemde hem gta 5 dosyaları hem scriptler var ekran kartını degiştirmen bir etki etmez fivem işlemci kullanıyor.

DF
Fivem > Fivem App Data > Cache klasöründe ki > priv dosyasını silmek bir tık yardımcı olmalıdır.

DF
Donanımını artırmadan gözle görülür bir yarar sağlayamazsın ancak sana bir kaç şey önerebilirim;

• Ramini artırabilirsin. FiveM için minimum sistem gereksinimi 8GB. O da modsuz, düz sunucular için. Gözle görülür bir fark istiyorsan en az 16GB ram yapmalısın. Eğer işlemcin de güzelse akıcı bir şekilde oynarsın.
  • Eğer ram artırma şansın yoksa, FiveM açıkken görev yöneticisinden önceliğini yüksek olarak atayabilirsin, dropları azaltacaktır.
  • VDS' si iyi olan bir sunucuda oynayabilirsin. SSD' si olan bir sunucuda oynaman senin yararına olacaktır.
  • FiveM dosya konumundan 'cache' dosyasını sil. Daha sonra FiveM' i açtığında yaklaşık 5-10 dakika indirme yapacaktır -süre internet hızına göre değişebilir-.
  • Eğer ayarları en düşükte oynuyorsan kendi ayarında oyna. Bazen ayarları düşürmek daha çok FPS düşmesine sebep olabiliyor.

Teşekkürler...

DF
Benim İşlemcim 4 Çekirdek Fivemde Çok Kasiyor Ekran Kartım RX560X Ekran Kartı İle Nasıl Çalıştırabiliriz

DF
Benim İşlemcim 4 Çekirdek Fivemde Çok Kasiyor Ekran Kartım RX560X Ekran Kartı İle Nasıl Çalıştırabiliriz
Bildiğim kadarıyla AMD ekran kartında bu şu anlık mümkün değil. CPU' dan GPU' ya geçiş yapamazsınız.

DF
Fivem, GTA V'in modlu halidir. Normalinde 120 FPS görüyorsan üstüne yük bindiğini düşünürsen doğru orantılı bir şekilde FPS kaybı yaşaman doğal. Desteklemek için;
1. Fivem dosya konumunun içinden priv ve cache dosyalarını temizleyebilirsin.
2. Paketleri daha optimize olan sunucuları tavsiye edebilirsin.
3. Görev yöneticisinden Fivem'e öncelik atayabilirsin.
4. Oyunun çözünürlüğünü 1920x1080 yerine 1280x1080 vb. çözünürlüklere düşürebilirsin.(Fakat bu aynı zamanda telefon gibi skriptlerin boyutlarının bozulmasına sebep olacaktır.)
5. FPS Droplarını önlemek için bazı yardımcı programları araştırıp bulabilirsin.

DF
arkadaşlar fivemde ben oynarken bi anda %40 cpu kullanımından %9 a falan düşüyor fps te 5 e falan iniyor ryzen 5 2600 üm var rx570 im var 16 gb ram e geçsem düzelirmi

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!