Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Fivem islemci kullanılmı

• Konbuyu başlatan ogzh
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 293

ogzh

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar fivem islemcimi %100 kullanıyor ekran kartı oranı %30 %40 şeklinde ilerliyor darboğaz yapmasından endişeleniyorum fps 40 50 leke düşüyor
Sistem
Asus Dual GeForce RTX 4070
AMD Ryzen 5 7500F MPK İşlemci

Asus PRIME A620M-E-CSM Anakart

Team T-Force Vulcan Black 16GB (2x8GB) 5600Mhz CL40 DDR5 Gaming Ram

benim sistem ryzen 7 4700
gtx 1050 (LAPTOP) şuanlık bi sıkıntı çıkmadı
ram çok önemli fivemde imkanın varsa ram'i yükselt!

benim sistem ryzen 7 4700
gtx 1050 (LAPTOP) şuanlık bi sıkıntı çıkmadı
ram çok önemli fivemde imkanın varsa ram'i yükselt!
Ramide yüksek kullanıyor zaten sorun onda mı kaynaklanıyor acaba

Ramide yüksek kullanıyor zaten sorun onda mı kaynaklanıyor acaba
Kanki valla neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama fivem ramden çok yiyor ramı yükseltirsen hem alt tab atarken sorun yaşamazsın hemde fps drop'dan kurtulursun.

Kanki valla neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama fivem ramden çok yiyor ramı yükseltirsen hem alt tab atarken sorun yaşamazsın hemde fps drop'dan kurtulursun.
Kankam asıl sorun ekran kartına yük bildirmemesi tüm yükü işlemciye veriyor aslında sıkıntı bu

Ayarların ne durumda ?

Bana sorarsan sisteminde birazcık darboğaz var çünkü 5 7500F, 4070'e göre zayıf bir işlemci. Grafiklerini artırarak darboğazı birazcık çözebileceğinizi düşünüyorum.

Bana sorarsan sisteminde birazcık darboğaz var çünkü 5 7500F, 4070'e göre zayıf bir işlemci. Grafiklerini artırarak darboğazı birazcık çözebileceğinizi düşünüyorum.
Grafikler en yüksekte kullanıyorum zaten hala %100 işlemci kullanıyor ekran kartı %30 %40

Denedim değişen bir şey yok daha kötü sistemle arkadaşlarım sorunsuz oynuyor ama bu sistemle oynayamam çok garip
Extended texture açık mı ? Ayarı kaçıncı seviyede.
Ayrıca ayarları bir tık düşür..

Oynadığın sunucuya göre değişirde, düz gta online'da durumlar ne ?
Sorunsuz bir şekilde çalışıyor ayarların hepsi yüksek ekran kartı kullanımı %60 %70 islemci kullanımı %50 geçmiyor fps 100 aşağısına düşmüyor

Sorunsuz bir şekilde çalışıyor ayarların hepsi yüksek ekran kartı kullanımı %60 %70 islemci kullanımı %50 geçmiyor fps 100 aşağısına düşmüyor
Fivem lobideyken ayarlardan bir şeyler açtın mı ? Sürüm hangisinde ? latest & beta v.b ??

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!