Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Tanıtım Fahrenheit | Fivem - Dead By Daylight Mini Game

Fahrenhayt

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Fahrenheit#3957
Merhabalar ben fahrenheit :) bugün sizlere bir kaç haftadır üzerinde çalıştığımız projeden bahsetmek istiyorum. Yabancı bir freeroam sunucusu için mini-game geliştiriyorduk fakat ödemenin yarısını aldıktan sonra şahıs scriptten vaz geçtiğini söyledi bizde bağlantımızı kestik ve geliştirmeye devam ettik.
Bu mod'dan bahsetmek gerekirse aranızda illaki dead by daylight oynamış olanlarınız vardır. Tamamen aynı olmasada olabildiğince benzetmeye çalışıyoruz.

~Özellikleri~
-Lobby sistemi:
2 tane lobby bulunmaktadır ve 1 oyun 5 kişi tarafından oynanmaktadır. (1 katil 4 kurban).
2 lobby'de dolduktan sonra farklı oyuncular yeni oyunun başlaması için önceki oyunların bitmesini beklemek adına sıraya sokulur.

- Map ve İçeriği:
Map konusunda dün bir mapper arkadaş ile görüştük ve kriterleri bize uydu. Map ve prop daha tasarlanmadı fakat olabildiğince dead by daylight temasını giydireceğiz.
Bitmiş halinde ise map içerisinde 2 tane çıkış kapısı 5 tane jeneratör ve 3 tane sandık bulunuyor olacak.
Bunların yanı sıra pencerelerden atlama ,palet düşürme mekaniği aktif sadece map'i bekliyor :)

- Oynanış Mekanikleri:
Şuanda hazır olan mekaniklerimiz ; jeneratör tamir etme ( tamir ederken beceri denemesi ortaya çıkıyor ve bir jeneratörün gidişatı diğer 4 oyuncu içinde aynı). Jeneratörü birden fazla kişi tamir ederse ne yazık ki tamir ediş hızlanmıyor onun üzerine hala çalışmalar yapmaktayım.
Sandık açma (açılan sandıklardan tamir kutusu , el feneri veya medikal kit çıkmakta)
Perk sistemi ( birkaç perk yaptım fakat tatmin etmedi beni ve dead by daylighttaki perkleri uyarlamak zor geldi açıkçası özgün fikirler edinebilirsem perkleri çoğaltmayı düşünüyorum şuanlık toplamda 8 perk var)
Yaralanma - can çekişme ( eğer katil size ilk vuruşunu yapıyorsa yaralı yürüyüş animasyonuna geçersiniz, sizi farklı oyuncular iyileştirebilir veyahut kendinizi medikal kit bularak iyileştirebilirsiniz. İyileştikten sonra normal yürüyüşe kavuşursunuz. Eğer katil size iyileşmeden tekrar vurursa can çekişir durumuna geçiş yaparsınız ve yerde sürünür bir şekilde oyuna devam edersiniz. Katil bu durumdayken sizi bir kancaya asabilir)

-Yapılacaklar
Dead by daylight ta yakalanan kurbanlar kancaya asılıyordu ben ise buna çözüm bulamadım halen :D fakat aklımda bir kaç plan var.
Optimizasyon sorunu şuan script çalışır vaziyette bazı durumlarda 0.40-0.50 ms yiyebiliyor bunu en aza indirgememiz gerekiyor.
Temaya uygun bir map.
Survivor oynayacak oyuncular için çoğu sistem hazır lakin katil için henüz işlerimiz bitmiş değil.

- Mod içerisinden görseller :

24 saat içerisinde ekleyeceğim upload sorunu yaşıyorum.

-Kapanış:
Bu modu bitirmek için önümüzde hala uzun bir yol var fakat bittiğinde güzel bir projeye imza atmış olacağımızı düşünüyoruz ekibimle.
Bu modu ücretsiz mi yoksa fiyatlandırma yaparak mı satacağımızı henüz düşünmedik. Olurda yoğun bir ilgi görürse ücretsiz paylaşımını yapabiliriz.

dead by daylight oynama fırsatım olmamıştı sanırım sizin sayenizde olacak gibi duruyor :D

dead by daylight oynama fırsatım olmamıştı sanırım sizin sayenizde olacak gibi duruyor :D
:p biz ekipçe oynarken iyi eğlendik o anlarıda funny moments olarak paylaşsak mı diye düşünüyorduk :D

:p biz ekipçe oynarken iyi eğlendik o anlarıda funny moments olarak paylaşsak mı diye düşünüyorduk :D
Vallahi bu arada izlerim ya. Aklıma bir soru takıldı bu oyun modunun GTA V'in kendi saklambaç modundan ayrı etkileşime geçebildiğimiz aletlerin olması mı?

Vallahi bu arada izlerim ya. Aklıma bir soru takıldı bu oyun modunun GTA V'in kendi saklambaç modundan ayrı etkileşime geçebildiğimiz aletlerin olması mı?
Bahsettiğin saklambaç modunu bilmiyorum. Fakat benim kodladığım 3 item var interaktif etkileşimde bulunabileceğiniz.
1- fener : 8 saniye kullanım süresi var katile tuttuğunda ekranını karartıyor (görüşünü engellemek amaçlı tam bitiremedim ama yarım yamalak çalışıyor şuanlık :D )
2- Alet çantası : Jeneratör tamir hızını 2x şekilde gerçekleştirir.
3- Medikal kit : Medikal kit ile kendini iyileştirebilirsin veya başka bir arkadaşını iyileştirirken 2x hızla iyileştirirsin.

//

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!