Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Tanıtım fahre-park-system & fahre-milmeter | Gelişmiş Araç Park Sistemi & Kilometre Sayacı

Fahrenhayt

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Fahrenheit#3957
Merhabalar ben Fahrenheit :)
Normalde bu scriptleri yalnızca paketimizi alanlara sunuyorduk fakat ayrı bir konu içerisindede satış konusunu oluşturmak istedim. Artık paket harici müşterilerimiz içinde bu scriptlerin satışını yapmaktayız.
Toplamda 3 script bulunuyor bu 3ünü ayrı ayrı satmıyorum hepsinin satışını tek seferde yapıyorum.
Mevcut scriptler:

Kilometre sayacı :
Galeriden satın alınan araçların yani sahibi olduğunuz araçların (-npc araçları bu genellemenin dışındadır-) kat ettiği kilometre mesafesi database üzerinden kaydedilir. Zamanla araçlarınızın kilometresi arttıkça aracınızın bozulabilme ihtimali artar ve role çeşitlilik sağlar.

Genelde hard rp sunucuları ekonomiyi canlı tutmak ister ve herkesin kolayca araç elde etmesine karşıdır. Bu script tamamen ekonomiyi canlı tutar ve 2.el satış gibi rollere çeşitlilik katar

Gelişmiş Park Sistemi:
Bu scriptle beraber araçlarınız için ekstra bir garaj sistemine ihtiyacınız olmayacak.Bir oyuncu nerde bırakırsa bıraksın aracı o kordinatta database üzerine kaydı alınacak ve herhangi biri işlem yapmadığı sürece o araç mevcut konumda kalacaktır. + olarak araçlar bağlama için hazır bir sistem buldum fakat bunu kendi park sistemime uyarladım.

Bunun için video koymaya gerek duymadım.
Park sistemini alan kişilere bu araç bağlama scriptinide yanında veriyorum.
Polisler araç bağlama konumuna aracı götürerek npc aracılığı ile aracı bağlayabiliyor.
unknown.png

unknown.png

unknown.png

Fiyat ve bilgilendirme için Discord : Fahrenheit#3957

~Referanslar~
Oldcity RP (sunucu)
RazerV (sunucu)
MeridyenXYZ (bireysel satın alım)
Herakles (bireysel satın alım)
Can (bireysel satın alım)
Backstage RP (sunucu)
Sentinus RP (sunucu)
nilvalue (bireysel satın alım)
NightV (sunucu)
S+ Roleplay (Sunucu)
Dungeon#6188 (bireysel)
Aquamarins#1146 (bireysel)

Son düzenleme:
Arkadaş olarak ekliyebilirmisiniz.
Discord: ' Str4toX#0001

güncel + olarak değinmek istediğim bir konu mevcut;
Satışını yaptığımız kendini zeki sanan arkadaşlardan bazıları bu scriptleri daha ucuza başkalarına satmaya çalışıyor . Scriptlerde ip lisansı mevcut ve kolayca kırılacak türden değildir. Bu kişilerden satın alım gerçekleştirirseniz dolandırılma ihtimaliniz de bir hayli fazladır :) herkese iyi forumlar

normalde bunların hepsi paylaşılan scriptler :/
şöyle düşün piyasada tonlarca mdt var veyahut skin menuler var fakat neden hala insanlar yapmaya devam ediyor veya farklı farklı satış konuları çoğalıyor ? :D scriptler paylaşılan script değil hepsini ekibimizle 0'dan yazdık .
Leak kullanmayı seviyorum diyorsanız ona diyebileceğim bir şey yok

Son düzenleme:
Güncel

Merhaba eline sağlık ama bunların hepsi piyasada buluınoyr hatta kendi paketimdede kullanıyorum Kendinizde yapmadığınıza göre satışa çıkartmanız çok saçma

Merhaba eline sağlık ama bunların hepsi piyasada buluınoyr hatta kendi paketimdede kullanıyorum Kendinizde yapmadığınıza göre satışa çıkartmanız çok saçma
3ünüde kendimiz yazdık neye göre çıkarım yaparak bizim yapmadığımız kanaatine varıyorsunuz? Bu scriptleri zaten biz 4 ay önce kendi sunucumuzda dahil kullanıyorduk piyasada yokken. Sunucumuz kapandığı için paketimizin ve scriptlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz.

3ünüde kendimiz yazdık neye göre çıkarım yaparak bizim yapmadığımız kanaatine varıyorsunuz? Bu scriptleri zaten biz 4 ay önce kendi sunucumuzda dahil kullanıyorduk piyasada yokken. Sunucumuz kapandığı için paketimizin ve scriptlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz.
Anladım Dediğiniz Gibi olsun hayırlı satışlar :D

+Update :
Kilometre sayacı güncellendi ; Artık aracın kilometresi arttıkça aracın moturu daha zor çalışıyor ve daha kolay bozuluyor. (config dosyasından kolayca konfigüre edilebilir)

Referanslar güncellendi +
(Normaldw 3ünü bir arada satıyordul fakat artık park sistemini tekil olarakta satıyoruz)

Son düzenleme:
+güncel (test sunucusu aktif görmek isteyenler test sunucusundan da işleyişi gözlemleyebilir)

+güncel ( park sistemi güncellendi : artık infinity üzerinde ve metalı araç anahtarları ile sorunsuz çalışmakta . Script araçları tüm modifiyeleri ile birlikte database'e kaydediyor : 0.01 resmon )

Gelişmiş garajın bununla farkını

Off road sürüşün araç handlinginde fTractionLossMult 'yi arttırmak dışında ne yaptığını ( videoda sadece bu görünüyor )

merak ettim

Gelişmiş garajın bununla farkını

Off road sürüşün araç handlinginde fTractionLossMult 'yi arttırmak dışında ne yaptığını ( videoda sadece bu görünüyor )

merak ettim
Paylaştığın githubdaki garaj sisteminin mantığı ile uzaktan yakından alakası yok bizim yaptığımız scriptin. Onun yanı sıra sadece config dosyasından değiştirerek kolayca qb veya esx'e çevirebiliyorsunuz.
Offroad konusunda evet fTractionLossMult i arttırıyor hızlıca yapılmış bir script zaten bunlar son halleri değil zamanla geliştirip güncellemeleri önceki müşterilerime de teslim ediyoruz.

İyi forumlar dilerim :)

+ güncel ( garaj sistemindeki hatalar fixlendi ve ek özellikler eklendi :
* Belli bir hatadan dolayı oluşan : tümseklikte parkedilen araçların restart sonrası takla atmış bir şekilde spawnlanması fixlendi.
* Bir hatadan dolayı araçlar bazen 2x adet spawn oluyordu artık bu durum yaşanmıyor.
* Benzin seviyesi ve motor sağlığı artık sorunsuz bir şekilde database'e kaydediliyor)

+ park sistemi için v2.0'a geçildi .
Müşterilerden gelen yorumlar neticesinde Park sisteminde çoğu impound (araç bağlama) scripti default hali ile çalışmıyordu bunun üzerine kendimiz düzenlemeler yaptık.
Park sistemini alanlar için artık impound scriptini yanında veriyoruz.
Park sistemi için birkaç export eklendi .
//referanslar güncellendi

Son düzenleme:
Konu güncel
-kilometre ve anti off-road satışı sonlandırıldı(v2 olarak ilerde tekrar gelecek).
+Park sisteminin satışı halen devam etmekte.
+Park sistemi için; plakadan tekil olarak araç konumunu çeken exportlar eklendi.
+Park sistemi için; plakalardan araçların konumunu çeken exportlar eklendi.
+Park sistemindeki araçların motor sağlığının hatalı kaydedilme sorunu çözüme kavuşturuldu
+Park sistemi için : Çekilmiş araçların servera restart atıldığında tekrar dışarıya aktarılma sorunu çözüme kavuşturuldu

+ up
script artık standalone . Herhangi bir paket üzerinde sorunsuz çalıştırabilirsiniz( impound scripti hala sadece esx üzerinde çalışıyor birkaç gün içinde qb versiyonunu da tamamlayacağız)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!