Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü exm default notify -> mythic_notify

• Konbuyu başlatan eymen
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 1K

eymen

Üye
FT Kullanıcı
49455

Extendedmode Kullanıcısıyım şu sol altta çıkan bildirimleri komple mythic_notify a çevirmeyi bilen varmı

kullandığın scriptten değiştirmen lazım bildiğim kadarıyla değiştirmen lazım

exports['mythic_notify']:SendAlert('type', 'message')
şu kod sayesinde yapabilirsin

Sorununuz çözüme ulaştı mı ?

kullandığın scriptten değiştirmen lazım bildiğim kadarıyla değiştirmen lazım

exports['mythic_notify']:SendAlert('type', 'message')
şu kod sayesinde yapabilirsin
Ondan bahs etmiyor, esx notify'yi mythic'e convertlemek istiyor, forumda aynı yardım kounusu açılmıştı.

Ondan bahs etmiyor, esx notify'yi mythic'e convertlemek istiyor, forumda aynı yardım kounusu açılmıştı.

o sanırım essentialmode içindi ben onu extendedmode a ayarlamak istiyorum

yokmu bilen

Esx notification ı mythic notify exportlayacaksın extendedmode dada oluyor ben daha önce yapmıştım kod server tarafında bir yerdeydi ctrl + f kombinasyonuyla notification diye arattıktan sonra bir yer çıkacak orayı mythic notify exportunu yapcaksın

Esx notification ı mythic notify exportlayacaksın extendedmode dada oluyor ben daha önce yapmıştım kod server tarafında bir yerdeydi ctrl + f kombinasyonuyla notification diye arattıktan sonra bir yer çıkacak orayı mythic notify exportunu yapcaksın

birazdaha detaylı anlatabilirmisin

tavsiye etmiyorum bazen büyük problemler çıkarabiliyor ama yinede arkadaş istiyorsa
extendedmode/clients/functions.lua içerisinde
ESX.ShowNotification = function(msg) SetNotificationTextEntry('STRING') AddTextComponentSubstringPlayerName(msg) DrawNotification(false, true) end
olan kodu
ESX.ShowNotification = function(msg) exports['mythic_notify']:SendAlert('inform', msg) end
değiştirmen yetiyormuş

tavsiye etmiyorum bazen büyük problemler çıkarabiliyor ama yinede arkadaş istiyorsa
extendedmode/clients/functions.lua içerisinde
ESX.ShowNotification = function(msg) SetNotificationTextEntry('STRING') AddTextComponentSubstringPlayerName(msg) DrawNotification(false, true) end
olan kodu
ESX.ShowNotification = function(msg) exports['mythic_notify']:SendAlert('inform', msg) end
değiştirmen yetiyormuş
isteğe bağlı olarak inform kısmını düzenleyerek mesaj tipinide ayarlayabilirsin. örneğin

Kod:
ESX.ShowNotification = function(type, msg)
    if type == nil then
        exports['mythic_notify']:SendAlert('inform', msg)
    else
        exports['mythic_notify']:SendAlert(type, msg)
    end
end
kodunu yapıştırırsan ShowNotification triggerlandığında eğer ki mesaj yerine ilk önce tipini yani 'error', 'success', 'inform' yazarsan istediğin tipte çıkar eğer boş bırakrsan inform tipinde çıkartır. Uzunluğunu yapmak istiyorsan söyle hazır kodunu direk atabilirim onda da isteğe bağlı olur yani istersen yazarsın yazmazsan 3500 gibi bir değer olur

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!