Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

ESX-QBCORE Bilgi ?

AylakMan

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba dostlar 2019 senesinde burada yetkili moderatör olarak görev yapıyordum ve fivem paketleri tasarlıyordum daha sonrasında fivem bırakmam neticesinde elimi ayağımı çekmiştim.

son 2.5senede çok şey değişmiş öncelikle öğrenmek istediğim birkaç birşey mevcut bunlardan birisi.

daha önce esx paketlerini düzenlerken extended ve essentialmode olmaz ise olmaz idi şimdi qbcore framework ile essentialmode ve extended kullanımı ortadan kaldırıldı mı ?

esx hep sorunlu bir fremawork olarak hayatımızda kaldı qbcore esx nazaran getirdiği avantajlar nelerdir mesela esx paketlerinde çok fazla kullanıcıda server lag fps dropları gibi sorunlar mevcuttu qbcore ile bu sorunlar ortadan kaldırıldı mı beni aydınlatırmısınız.

şimdi öncelikle en çok kullanılan framework hala esx es_extened v1 final ile bir çok lag ve fps problemleri düzeltildi fivemde getirdiği artifacts güncellemleri ile biraz daha optimize etti denilebilir artık qb core scriptler kullanmak yerin qb olan bir scripti esx frameworke uyumlu hala getiriyoruz bunun içinde bir çok rehber var eğer bulamazsan sana yardımcı olurum

şimdi öncelikle en çok kullanılan framework hala esx es_extened v1 final ile bir çok lag ve fps problemleri düzeltildi fivemde getirdiği artifacts güncellemleri ile biraz daha optimize etti denilebilir artık qb core scriptler kullanmak yerin qb olan bir scripti esx frameworke uyumlu hala getiriyoruz bunun içinde bir çok rehber var eğer bulamazsan sana yardımcı olurum

Peki QBcore paket kurulumu yapsam bana ne gibi zorluklar çıkarabilir esx paketlerini qb çeviririm ben sıkıntı olmaz Benim gördüğüm kadarı ile qb daha stabil çalısıyor gibi geldi

Peki QBcore paket kurulumu yapsam bana ne gibi zorluklar çıkarabilir esx paketlerini qb çeviririm ben sıkıntı olmaz Benim gördüğüm kadarı ile qb daha stabil çalısıyor gibi geldi
Eğer qbcore kullanmak istersen, karşına çıkacak en büyük zorluk: yapılan scriptlerin 80% oranında esx olduğu için bunları qb-core için entegre etmelisin. Ve bu can sıkıcı olabiliyor. O yüzden qbtoesx kullanıyoruz. Ha diyorsan hangisi daha stabil esx-legacy sürümü açık ara önde. Sql kullanımı ve temiz kod yazımı ile zaten bunu inceleyerek görebilirsin.

Merhaba dostlar 2019 senesinde burada yetkili moderatör olarak görev yapıyordum ve fivem paketleri tasarlıyordum daha sonrasında fivem bırakmam neticesinde elimi ayağımı çekmiştim.

son 2.5senede çok şey değişmiş öncelikle öğrenmek istediğim birkaç birşey mevcut bunlardan birisi.

daha önce esx paketlerini düzenlerken extended ve essentialmode olmaz ise olmaz idi şimdi qbcore framework ile essentialmode ve extended kullanımı ortadan kaldırıldı mı ?

esx hep sorunlu bir fremawork olarak hayatımızda kaldı qbcore esx nazaran getirdiği avantajlar nelerdir mesela esx paketlerinde çok fazla kullanıcıda server lag fps dropları gibi sorunlar mevcuttu qbcore ile bu sorunlar ortadan kaldırıldı mı beni aydınlatırmısınız.
//

Moderatör tarafında düzenlendi:
1- En büyük özelliki qb sistemler ile metadata sistemi geldi bu şekilde şifreli telefonlararaba anahtarları gibi scirpler ve itemler yapıla biliyor

2- Qbcore ve infinity genel olarak bir arada kullanılıyor ve [3d text, emote, blips] gibi resmon yükselten ve cpu core yoran fonksiyonların hepsi server side kısmına çekildi infinity ile tamamen NPC ler kalktı ve bununla birlikte source kısmından gerekli fonksiyonlar silindi

3- essentialmode kaldırıldı ancak qbtoesx kullanan sunucular es_extendedmode kullanmaya devam ediyor ayrıca sonunda monitör scripti kapatılmaya başlandı

Merhaba,

Konu altındaki alakasız ve baltalayıcı yorumlar kaldırılmıştır, devam ettiği taktirde kişiler hakkında işlem uygulanacaktır.

İyi Forumlar Dilerim , Saygılarımla..

en basitinden item eklme adminlik verme esxe göre farklı basitler ama farklılar vee bir çok şey hala esx uyumlu qb de neredeyse hiç birşey yok esxe kıyaslı

ek olarakta eskiysen esx kod yapısına hakimsindir callback girmek felan hepsi farklı qb de

evet biraz kurdum inceledim peki esx tabanlı suan meta itemler meslekler felan yapılabiliyor mu ona göre qb üstüne gidicem yada gitmiyeceğim.
tabiki yapabilirsin qb to esx inventoryler mevcut bunlar esxte meta item mantığını destekliyor

atsizatabegv2 abim gelmis hg kralsın

Merhabalar ,

QBCore.Key Script Sonunda böyle bir ibare varsa şifreli anlamına mı geliyor ?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!