Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım ESCKaybeden AutoSpawn

ESCKaybeden

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.gg
Discord
ESCKaybeden#0488
//

Install:
Preview:

Son düzenleme:
//

Son düzenleme:
//

Son düzenleme:
Script Çok basittir ve hedef kitlesi yeni başlayan kişilerdir
Ekstra olarak pvp sunucularında Ambulancejob kullanmamak için işe yarayabilir

Not: scriptin diğer versiyonlarında gene neyin ne olduğu ve nasıl eklenildiği belli olacak ve indirenin basitçe anlayabileceği şekilde sırasıyla kişi öldükten sonra itemlerini silme, item verme, log oluşturma ve client içerisindeki kodların farklı kullanım çeşitleri olucak. Buna örnek vermek gerekirse Citizen.Wait('1') yerine Citizen.Wait(tonumber('1')) gibi kullanıcaz.
(Tonumber argümanını bir sayıya dönüştürmeye çalışır. Argüman zaten bir sayı veya sayıya dönüştürülebilen bir dize ise, Tonumber bu sayıyı döndürür)

Install:
Preview:

Citizen.Wait('1') yerine Citizen.Wait(tonumber('1'))

fazladan işlem yaparak optimizasyon azaltır bu işlem xd sonuçta fazladan '1' yazısını 1 sayısına çeviriyorsun, direk 1 sayısını vermekle aynı...

fazladan işlem yaparak optimizasyon azaltır bu işlem xd sonuçta fazladan '1' yazısını 1 sayısına çeviriyorsun, direk 1 sayısını vermekle aynı...
Lütfen konuyu biraz daha dikkatli okuyun. A yı bu a dır diyip vermek yerine Bak bu A bu da A nın b si ikisini de bilinsin kişi araştırıp istediğini kullansın amacı ile bulunuyor

Uzun zamandır tonumber olarak kullanıyorum ve herhangi bir fark olduğunu göremedim bu yüzden söylediğiniz cümleyi kanıtlar mısınız

Uzun zamandır tonumber olarak kullanıyorum ve herhangi bir fark olduğunu göremedim bu yüzden söylediğiniz cümleyi kanıtlar mısınız

Kanıtlamama gerek yok?
İşlem sırası Citizen.Wait(1) :

1- Fonksiyonu çağır
2- Fonksiyona 1 parametresi ver
3- Fonksiyonu çalıştır

İşlem sırası Citizen.Wait(tonumber('1') ) :

1- Tonumber fonksiyonunu çağır
2- Tonumber fonksiyonuna "1" parametresi ver
3- Dönen veriyi hafızaya sakla
4- Fonksiyonu çağır
5- Fonksiyona dönen veriyi parametre olarak ver
6- Fonksiyonu çalıştır
7- Dönen veriyi hafızadan sil

7>3?
Standart bilgisayar çalışma mantığı, ne kadar işlem o kadar süre.

Bu tarz durumlarda tonumber kullanılmasının sebebi VM obfuscation methodunda, yapım gereği VM'ler int ile float ayırt edemiyor ve Citizen.Wait spesifik olarak int alıyor.
Tonumber ise herhangi bir veri tipini int'e çevirmek için mevcut. Kısaca VM'in float gördüğü şeyi int yapmak için kullanılıyor.

Leak olan paketimden kodları çekmişsin kendin gibi göstermişsin ?? başarılar

O tonumberi de benden gördün onu yapma sebebim şifrelemede sorun çıkmaması içindi tabi sen bilmezsin böyle şeyleri

Yazık kafanıza bunlara kafa yoracağınıza gidin kendi kodunuzu yazın böyle kendinizi bilgiliymiş gibi gösterme çabalarına girerek küçük düşürüyorsunuz...

Üzerimden prim kasmayı bırakmalısın github repona baktım da 2 scriptte bana ait

Kanıtlamama gerek yok?
İşlem sırası Citizen.Wait(1) :

1- Fonksiyonu çağır
2- Fonksiyona 1 parametresi ver
3- Fonksiyonu çalıştır

İşlem sırası Citizen.Wait(tonumber('1') ) :

1- Tonumber fonksiyonunu çağır
2- Tonumber fonksiyonuna "1" parametresi ver
3- Dönen veriyi hafızaya sakla
4- Fonksiyonu çağır
5- Fonksiyona dönen veriyi parametre olarak ver
6- Fonksiyonu çalıştır
7- Dönen veriyi hafızadan sil

7>3?
Standart bilgisayar çalışma mantığı, ne kadar işlem o kadar süre.

Bu tarz durumlarda tonumber kullanılmasının sebebi VM obfuscation methodunda, yapım gereği VM'ler int ile float ayırt edemiyor ve Citizen.Wait spesifik olarak int alıyor.
Tonumber ise herhangi bir veri tipini int'e çevirmek için mevcut. Kısaca VM'in float gördüğü şeyi int yapmak için kullanılıyor.
Teşekkür ederim uğraşıp bilgilendirdiğiniz için

:D:D Bilerek böyle şeyler yapmana gerek yok umrumda değil zaten 10 satırlık bir kod ben şuan bunu yazabilecek bilgideyim bence sen de benim ile uğraşmak yerine bu kodu yazabilirsin ;)
kafan mi iyi knk ? konu acmissin linki kaldirmissin tek olayi setentitycoords yapmak, sadece söyledim ne iciyorsun söylede yanislikla icmiyim. Bilgine laf eden kim ?

kafan mi iyi knk ? konu acmissin linki kaldirmissin tek olayi setentitycoords yapmak, sadece söyledim ne iciyorsun söylede yanislikla icmiyim. Bilgine laf eden kim ?
tek olayi setentitycoords yapmak ise neden zamanında o kadar laf söyledin. Zaten konuyu bildiğin halde bunu yapma amacın ne

tek olayi setentitycoords yapmak ise neden zamanında o kadar laf söyledin. Zaten konuyu bildiğin halde bunu yapma amacın ne
FivemTurk de acilan bir konunun linkini kaldirirsan konu kitlenir 24 saat icerisinde ve sende kucumusuyorsan kodlari neden kendin yapmak yerine caldin xd

FivemTurk de acilan bir konunun linkini kaldirirsan konu kitlenir 24 saat icerisinde ve sende kucumusuyorsan kodlari neden kendin yapmak yerine caldin xd
kafa yapına hayran kaldım salaksşdnşlkasd canım benim eskiden yapmış olduğum bir hata olduğu bariz bir şekilde belli beynin idrak edebiliyor olması lazım ki yazman varsa haliyle okuman da olması gerekiyor ha okuduğunu anlamada problemin varsa bir şey diyemiciğim <3
ha bir de küçümseyen sensin 'tek olayi setentitycoords yapmak ' cümlesini ben söylemedim

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap