Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Envanterden İtem Atmak Yerine İtem Sildirmek

• Konbuyu başlatan Fiskos
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 2K

Fiskos

Üye
FT Kullanıcı
Arkadaşlar merhabalar ben esx_inventoryhud kullanıyorum ve envanterimden yere item atmak değilde onu at yerine sil olmasını istiyorum. es_ extended ile alakalı galiba bu işlem emin olamadım yardım eder misiniz ?

DF
merhaba çözümünü buldunuzmu ? bende at diyince itemi yere bırakıyor ve başkası alabiliyor bu sıkıntı bende tamamen silinmesini istiyorum çözümü bulamadım.

DF
Konu yanlış yerde açıldığı için taşınmıştır.

DF
utku utku saolsun dcsinden yardımcı oldu hemen açıklıyorum; esx_invetoryhud'da client/main.lua şekilde olduğundan emin oluyoruz. Sonrasında, es_extended/server/main.lua 'da ''esx:removeInventoryItem'' şeklinde aratıyoruz. Bu fonksiyonlardaki ''ESX.CreatePickup '' şeklinde başlayan satırları yoruma alıyoruz veya siliyoruz. Bende işe yaradı umarım sizde de yarar.

ek: Silahlarında droplanmamasını istiyorsanız şu satırlarıda silin veya yoruma alın.

Kod:
--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, itemCount)

--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, 1)

DF
Son düzenleme:
utku utku saolsun dcsinden yardımcı oldu hemen açıklıyorum; esx_invetoryhud'da client/main.lua şekilde olduğundan emin oluyoruz. Sonrasında, es_extended/server/main.lua 'da ''esx:removeInventoryItem'' şeklinde aratıyoruz. Bu fonksiyonlardaki ''ESX.CreatePickup '' şeklinde başlayan satırları yoruma alıyoruz veya siliyoruz. Bende işe yaradı umarım sizde de yarar.

ek: Silahlarında droplanmamasını istiyorsanız şu satırlarıda silin veya yoruma alın.

Kod:
--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, itemCount)

--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, 1)
teşekkürler dostum mutlu etti beni :)

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!