Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Envanter Çözünürlüğü

prodbyanl

Üye
FT Kullanıcı
Arkadaşlar merhabalar, envanterımızda bir problem yok fakat bazı oyuncu arkadaşlarımızın ekranları 1920 ye 1080 değil bu değerlerden daha düşük olduğu için envanter ları ekrana sığmıyor ve sağlıklı kullanamıyorlar, bunu nasıl çözebiliriz acaba ?

DF
Envanterlerin css dosyaları olur, O dosyalarda çözünürlükler % lik şekilde yazılır, örnek veriyorum ekranın % kaçını kaplaması için. Bunu pixel haline çevirebilirsin.

DF
Envanterlerin css dosyaları olur, O dosyalarda çözünürlükler % lik şekilde yazılır, örnek veriyorum ekranın % kaçını kaplaması için. Bunu pixel haline çevirebilirsin.
eğer px kullanır ise daha kötu durumda olacaktır, pixel olan bütün değerlerini %ile yapman lazım çok uğraştırıcı olacak kolay gelsin 1% = 6.5 pixel. (1920x1080 değeri)

daha basit bir çözumu vardır mutlaka envanter CSS ini responsive haline getirmen lazım resmen 0 dan css yazmak gibi birşey bu ama az çok CSS biliyorsan yapabilirsin. Örnek responsive tasarım ;

@media (max-width: 720) {
margin : -4% -4% -4% -4%
}

Eğer Media Aracının Maximum Genişliği 720 ise : Bütün nesneler kişinin mönitörunün kenarlarından mönitörunun -%4 oranında uzaklaşacaktır. Copy Paste yapar isen mutlaka bir ton bug meydana gelecektir bilgin olsun birazcık kurcalaman gerekicektir. Profesyonel Seviye CSS bilmiyorum :/

CSS bilgin yoksa doğrudan envanter CSS ini değiştir

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!