Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım [Düzenleme] MI-Phone

Hangi Extended sürümünü kullanıyorsunuz? Steam ile aldığına göre büyük ihtimal eski olanı kullanıyorsunuz. Bir de bu şekilde yapmayı deneyin.

Aşağıdaki kodu;

Kod:
function GetCharacter(source)
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source)

local result = MySQL.Sync.fetchAll('SELECT * FROM users WHERE identifier = @identifier', {
        ['@identifier'] = xPlayer.getIdentifier()
    })

return result[1]
end

Şu şekilde değiştirin;

Kod:
function GetCharacter(source)
    for k,v in ipairs(GetPlayerIdentifiers(source)) do
        if string.match(v, 'license:') then
            identifier = string.sub(v, 9)
            break
        end
    end
    local result = MySQL.Sync.fetchAll('SELECT * FROM users WHERE identifier = @identifier', {
        ['@identifier'] = identifier
    })

return result[1]
end

Sonra ise şu kodu;

Kod:
AddEventHandler('esx:playerLoaded',function(playerId, xPlayer)
    local sourcePlayer = playerId
    local identifier = xPlayer.getIdentifier()

getOrGeneratePhoneNumber(identifier, function(myPhoneNumber)
    end)

getOrGenerateIBAN(identifier, function(iban)
    end)
end)

Şu şekilde değiştirin;

Kod:
AddEventHandler('esx:playerLoaded',function(playerId, xPlayer)
    local sourcePlayer = playerId
    local identifier = xPlayer.identifier

getOrGeneratePhoneNumber(identifier, function(myPhoneNumber)
    end)

getOrGenerateIBAN(identifier, function(iban)
    end)
end)
Hangi dosya içerisinde bu değişikliği yapayım

DF
Başka sorun yaşayan var mı bu şekilde mesaj gönderiminde? Tekrardan deneme yaptım da bir sorun yok gibi.

Veritabanına da kaydediyor.

DF
Son düzenleme:
Yarış script'i çalışıyor mu ? Çalışıyorsa nasıl kullanabilirim ?

DF
28384

Bahsettiğin değişikliği server/main.lua içerisinden yaptım fakat maalesef hata gitmedi (usersa wipe attım yine bir şey olmadı)

DF
Yakın zamanda forum üzerinde paylaşılan, telefonu çalışır hale getireyim dedim. Test ettiğim kadar çalıştığını söyleyebilirim.
Notları okumadan geçmeyin.

Not: Yarış uygulamasının skor tablosu kısmı sorunlu olabilir. O tarafa tam anlamıyla bakmadım, yarış oluşturma ve pist oluşturma olayları çalışıyordu. Ona da yakında bakarım.
Not: Bazı yerlerde Türkçelendirme tam olmayabilir. Onları gördüğünüz zaman ayarlarsınız.
Not: Telefon V1-Final sürümü üzerinde çalışır halde. Eski sürümlerde tam anlamıyla çalıştığına emin değilim. Denemeniz gerekli.
Not: Localhost üzerinden çalıştığım için, çağrı ve sms olaylarını denemedim. Büyük ihtimal çalışıyordur, onları sizin denemeniz gerekli.
Not: Veritabanınıza "phone" itemini eklemeyi unutmayın. Halihazırda varsa birşey yapmanıza gerek yok.

Mail olayını scriptlerinizle entegre etmek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz;
Kod:
TriggerServerEvent("MI-Phone:server:sendNewMail", { sender = "Gönderen",  subject = "Konu",  message = "Mesaj"})

Video:
İndir:
Virüstotal:
Merhaba, paylaşımınız için teşekkürler. Fakat sunucumuzda bu telefonu kullanırken hata veriyor ve 29172 29173 uygulamalar gözükmüyor.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!