Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Dolandırılma hikayem

bmasktv20

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba dostlar umarım keyfiniz, sıhattiniz yerindedir.
Sizlere başımdan geçen bir dolandırma hikayemi anlatmak istiyorum..
Bundan yaklaşık 6-7 Ay önce bir Sunucu açma çabasına girdik. (0 Devoloper bilgisi).
Yazılım bilgimiz olduğu için zorluk çekeceğimizi düşünmedik ki zaten bir şekilde bu forum vasıtasıyla bir çok engelin üstünden geldik.
Yaklaşık 3 ayın sonunda kendi QB-Core tabanlı içerisinde gerçekten kendimize has scriptler ile dolu bir sunucu ortaya çıkardık.
Amacımız sadece eğlenmekti bunu oyunculara ya da bir kar amacı gütmek için yapmadık.
123123.png

Resimdeki şahıs ile bir zaman aynı platformda yayıncılık yapıyorduk. Kendisinin aynı platformda yayıncı olduğumuz için bana Discord özelden ulaşması neticesinde bir teklif sunmuştu.Teklifi şuydu; Ben gerekli finansmanı sağlamak istiyorum siz paketi hazırlayın gerekli tüm ücret ve emeklerinizin karşılığını vereceğim.
İlk başta teklifi kabul etmesekte bu şahsın ısrarcı tavırları ve ortak arkadaşlarımızın bulunması vasıtasıyla ilk başta okey dedik.
Arkadaş bir adet (Tam tarihini bilmiyorum) bir siteden VDS kiralamış ve bu VDS'in şifresini bizlerle paylaşmıştı.
Daha sonra yaklaşık yine 1-2 ay emeğimizin sonucunda sunucuya start'ı verdik. Ama nasıl verdik :))
Bu yukarıdaki resmini paylaştığım şahıs sadece VDS almakla kalıp sunucunun key parası, TS ücretleri vs.. hepsini bizim üzerimize yıktı.
Ardından kendisine bunu beyan ettikten sonra sunucudan gelecek olan tüm bağış, donatelerden 5 kuruş para almayacağını bizlere emeğimiz karşılığında bunları alıcağımızı söyledi.
İlk ayın sonunda onca emek ve zamanın yanında sunucu içerisinde dönen admin power olaylarından sonra sunucudan tüm ilişiğimi kestim.
Kendimi bu rezilliğin içerisinden bulmaktan çok emeklerimizin 3-5 kendini bilmez insanlara yarar sağlamasını istemiyordum.
Paketimin lisanslarını aldım ve keyin iptalini sağladıktan sonra bu şahıs ile tüm ilişiğimi kestim.
2.png

Ardından aradan 2 gün geçti ve başka insanlar aracılığıyla bana ulaşmak istedi bu şahıs.
Keyi tekrar vermemi, lisanslı paketleri aktif etmemi ve karşılığında bu doğacak ücretleri 2 gün sonra ödeyeceğini namuz, şeref sözü tarzı (Araya bir avukat abimizi bile soktu) kelimelerle beyan etti.
Ben ve arkadaşım kabul ettik (arkadaşım o sırada askere gitmişti)
Aradan 1 hafta geçmesine rağmen ne bir paket ücreti, sunucuya sağladığım key ücreti vb. tüm masrafları üzerime yıkmak ile birlikte bana alışveriş yapmam için sağladığı bir kart annesinin üzerine çıkması ve şahsın annesi şikayetçi olması sonucu bir çok hesabım kapatıldı.(Yaptığım alışverişlerde iptal oldu)
Daha sonra tüm bu olanların sonucu bu şahıs ile ilişiğimi kestim. Günümüze gelecek olduğumuzda da bundan yaklaşık 1 hafta önce kadar.
Discord üzerinden bir mesaj aldım.
Mesaj aynen şuydu;
Abi biz sunucu açmak istiyoruz. Paket bakıyoruz ama fiyatlar çok yüksek elinizde bir paket var. Biz bu paketi almak istiyoruz..
Bu mesajın sonrasında bir ekip sunucu açmak istediklerini ve pakete ihtiyaç duyduklarını bana ilettiler.
Bende kendilerine fiyat vermedim (Bu işin ticaretini yapmıyorum, fiyatlara da hakim değilim).
Kendi yapmış olduğumuz ve üzerinde yaklaşık 3-4 ay bir emeğin olduğu paketi kendilerine 2 saat boyunca Discord üzerinden tanıttım.
Daha sonra bu şahıslar kendilerinde para olmadığını sadece sunucu açmak için ücret ayırdıklarını yine aynı şekilde tüm Devoloper ve paket ücretini gelecek olan bağış ve donateler üzerinden ödeyebileceklerini söylediler.
Bende kendilerine ben öyle bir işe girmeyeceğimi ve sadece bu paket üzerinde benim emeğimin olduğu kadar askerde olan arkadaşım (bu sıralar gelmişti) ona da danışmam gerektiğini ilettim.
Tabi yaklaşık bu 1 hafta içerisinde tabir-i caizse köpeğiimi uyutmadılar sürekli mesaj üstüne mesaj davet linkleri falan..
En son söylediğimiz bu arkadaşlara kelime şuydu;
Paketin üzerinde çok emeğimiz var malesef ücretsiz vermeyeceğimizi ve eğer ki siz üzerinde çalışmak isteseniz buyrun size farklı bir orta seviye paket verelim. (Dostluklarına hürmeten yine araya bir çok tanıdık sokmuşlardı).
Bu arkadaşlar bu paketi beğenmemişler olsa ki. Daha önce bir çok alacağımız kalan bu arkadaşı bir yerlerden bulup, bizim yapmış olduğumuz paketi nasıl artık leaklemişse yarım yumalakta olsa sunucudan o sıralar çalmış. 200 tl karşlığında bu paketi bunlara satmış.
İçerisindeki tüm isimler, motel,ymapler vs vs. script içerisindeki kodlar,logolar, sunucu logosu introsu vs. herşeyiyle aynı olmak kaidesiyle şu an tekrar açıyorlar. Sunucunun ismi nişanlım, kendi adım ve diğer yakın arkadaşımın isminden oluşuyordu...
Bu şahıslar herşeyiyle aynı bir sunucuyu şu an tekrar açıcaklar..
3.png
Bu şahısların sunucusuna yolunuz düşerse ya da bu insanlar ile karşılaşırsanız lütfen yolunuzu ters istikamete çevirin sizden tek ricam bu
İyi günler, iyi forumlar dilerim..
Edit; Yeni sunucularının ismi bu postu gördükten sonra değiştirilmiş olsa gerek arkadaşlar böyle bir isimle açmışlar :)
1662337882798.png

Son düzenleme:
Şifreye bak Azat31 SBF yöntemi ile şifrenin bulunması tahmini 15 20 saniye FGADSFGADSFGDFSAGS

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!