Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Discord Loglu npc gang sistemi [ gvz-gangsystem ]

Konu aramızda discord aracılığı ile çözülmüştür.

Bu sistemi en son 3.5 ay önce yapmıştım ve sistemde ciddi anlamda senkron hataları oluyordu şöyle: bir kişi ile aynı anda Gang alanına girersen 2 kez spawnlanıyordu bunu callback yardımıyla çözüyordun fakat callback i döngü içinde kullanırsan ramde kalıyor seri bir şekilde silemiyor du hadi bunu çözdün bir oyuncu Gang alanında oyundan çıkarsa gangler spawnlanmıyor en son gangler açıkmış gibi kalıyordu bu tabi bölgedeyse spawnlatsın dediysen oluyor tek bir sefer spawnla dersen birinde farklı birinde farklı animasyon yapabiliyordu eğer bu sorunların hiçbirini yaşamıyorsan sen bu işi yapmışsındır xd eğer animasyonlar hakkında bilgin yoksa taskscenarioatcoord kullanarak gangin alanda animasyon yapmasını sağlayabilirsin. Eline sağlık.

Bu sistemi en son 3.5 ay önce yapmıştım ve sistemde ciddi anlamda senkron hataları oluyordu şöyle: bir kişi ile aynı anda Gang alanına girersen 2 kez spawnlanıyordu bunu callback yardımıyla çözüyordun fakat callback i döngü içinde kullanırsan ramde kalıyor seri bir şekilde silemiyor du hadi bunu çözdün bir oyuncu Gang alanında oyundan çıkarsa gangler spawnlanmıyor en son gangler açıkmış gibi kalıyordu bu tabi bölgedeyse spawnlatsın dediysen oluyor tek bir sefer spawnla dersen birinde farklı birinde farklı animasyon yapabiliyordu eğer bu sorunların hiçbirini yaşamıyorsan sen bu işi yapmışsındır xd eğer animasyonlar hakkında bilgin yoksa taskscenarioatcoord kullanarak gangin alanda animasyon yapmasını sağlayabilirsin. Eline sağlık.
Gerçekten ben ve arkadaşım denedik hiçbir sorun göremedik altından çıktık üstüne girdik.Hala testler devam ediyor bug bulmaya çalışıyoruz dediklerin için çok teşekkürler.Bu sorunların olduğunu bilmiyordum.Hemen deneyeceğiz.Yorumun ve önerilerin için teşekkürler :)

Eline sağlık, indirme linki göremedim? Script satılık mı?

Tartışma içerikli yorumlar silinmiştir.Çok beğenmiyorsanız scripti kullanmayın kafanıza silah dayamıyoruz scripti kullanın diye.npc kordinatları aynı evet uğraşmak istemedim diye hazır olarak koydum fakat o npc kordinat sisteminide değiştirdim üstteki güncellemedeki gibi artık rastgele bölgeye spawn ediyor.İnsaların emekleriyle uğraşmanıza gerek yok.Hele ki yapamayacağınız sistem hakkında da pek konuşmayın.İyi forumlar ...
+99 yaptiğim ev sistemini laf atanlar daha marker tipini değiştirmeyi bilmiyor. Takma böylelerini + rep resmon değerini paylaşırmısın ? Webook kolay çok iyi.

+99 yaptiğim ev sistemini laf atanlar daha marker tipini değiştirmeyi bilmiyor. Takma böylelerini + rep resmon değerini paylaşırmısın ? Webook kolay çok iyi.
Resmon değerlerini paylaşmıştım ama yine paylaşayım

Etkileşim Halinde iken yani gangler ile çatışırken durum budur.

47055

Ballas VS Vagos NPClerinin savaşı sonucunda 3 tane Ballas çete üyesi vefat etti :(

Fotoğraf İçin : @Kubilay58TR 'ye teşekkürler

47084

@G3VEZE Rica Ederim.. Los Santosta Halen Devam Etmekte Olan Şiddetli Bir Vagos Ve Ballas Savaşı var Ve Gerçekten Los Santos Sakinleri Endişeli :D. Aşşırı Güzel yaaa.

Dediklerinin sadece 1 tanesini yapamadım yani uğraştım fakat olmadı :( .Umarım bir ilham gelir ve onuda hallederim xD.Çok teşekkürler bunları belirtmeseydin kötü şeyler olabilirdi çok teşekkürler.

Önemli değil : ) hangi sorunda takıldın ? belki yardım edebilirim.

Önemli değil : ) hangi sorunda takıldın ? belki yardım edebilirim.
Çok teşekkürler yardımcı olmak istediğin için senden önce birisi yardım etti sorun ise şuydu 20 kişi aynı bölgeye girdiği zaman gangler kafayı yemeye başlıyordu fakat şuan sorun fix yardımların için teşekkürler.

+Update

- Düşmanlık oranı : Bu sistem herhangi bir çete üyesi başka bir çete üyesine saldırırsa artar ve buda discord loguna kısa bir komut ile yansır. ( Bu oranın ne kadar artacağını configden belirleyebilirsiniz)

47096

Görsel :

47093

Düşmanlık sisteminin nasıl çalıştığını göstermek için yeni bir update videosu yayınladım ( logtaki = - gibi yanlış işaretler düzeltilmiştir)

Update Videosu :

- DeadTouchMe DeadTouchMe 'nin bana belirttiği sorunlar düzeltilmiştir.

Ve Npclerin hareket ettirilmesi sağlandı sınırlı bir süre sonrası kendi hoodları etrafında gezmeye başlarlar.

47095

Son düzenleme:
+Update

- Düşmanlık oranı : Bu sistem herhangi bir çete üyesi başka bir çete üyesine saldırırsa artar ve buda discord loguna kısa bir komut ile yansır. ( Bu oranın ne kadar artacağını configden belirleyebilirsiniz)

Ekli dosyayı görüntüle 47096

Görsel :

Ekli dosyayı görüntüle 47093

Düşmanlık sisteminin nasıl çalıştığını göstermek için yeni bir update videosu yayınladım ( logtaki = - gibi yanlış işaretler düzeltilmiştir)

Update Videosu :

- DeadTouchMe DeadTouchMe 'nin bana belirttiği sorunlar düzeltilmiştir.

Ve Npclerin hareket ettirilmesi sağlandı sınırlı bir süre sonrası kendi hoodları etrafında gezmeye başlarlar.

Ekli dosyayı görüntüle 47095

Yararlı Paylaşım Eline Sağlık. Güven içerisinde alabilirsiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!