Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Disc, M3, Qbus Farklılıkları Nelerdir?

reaskoray

Üye
FT Kullanıcı
Discord
ReasKoray#0635
Arkadaşlar selamlar,
Bir kaç aydır Fivem camiasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Web tasarımı ile ilgilendiğim için de azıcık ucundan kod bilgim var. Öyle cayır cayır kod yazamıyorum ama en azından okuyabiliyorum ve anlamlandırabiliyorum diyeyim. Bir m3 paket bulup baya uğraş vererek toparlayıp bir şeyler yapıyorum. Merak ettiğim bir kaç soru var.

- Bu envanterleri birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
-Bu envanterlerin kişi kaldırma olayı nasıl oluyor?(Mesela bir yerde gördüm m3 paket 64+ üzeri yazmıştı.)
-Qbus to esx paket Qbus mı oluyor, Esx mi?

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

qbus bir framework dür
esx bir framework dür
disc bir envanter cesididir
m3 bir envanter cesididir
qb to esx demek esx paket yani qbus qb bir scriptin esx e cevirilmis hali demektir
disc ve m3 esx framework kullanmaktadir yani qb to esx bir scripti disc m3 dede calistira bilirsin
kisaca sorunun cevabi Qbus to esx paket qbus mi oluyor, esx mi ?
- qb to esx paket oluyor qbus dan esx e cevrilmis script
Bu envanterlerin kişi kaldırma olayı nasıl oluyor?(Mesela bir yerde gördüm m3 paket 64+ üzeri yazmıştı.)
disc envanter genelde cok kisi kaldirmaz saglam olmayanlar m3 hakkinda pek bir bilgim yok ama egithborn gibi bir serverin disc envanteri degilse cogunlukla 128, 90, 80 kiside envanter delaylenir envanter de itemler gelmez envanter patlar restart vb. gerekir.
Bu envanterleri birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
- Bu envanteri birbirinden ayiran özellikler ise m3 slotlu fakat slotsuz gibi yani 1 2 3 4 5 tuslarinin slotlari var diyer envnater slotlari esya attikca gelir.
- Disc envanteri biribirinden ayiran özellikler ise disc slotlu direk 50 60 tane slotu vardir ayarlana bilir kendine göre o slotlara direk item konur m3 deki gibi item geldikce slotlar gözükmeye baslamaz.
+ olarak düzenleme sundan da bahsedeyim qbus tek bir cesittir direk qb invantory fln vardir qbus framework de m3 disc esx fln calismaz qbusdaki bilgim bu kadar qbus üzerinde calismadigim icin qbus ile cok bir bilgim yok.

Arkadaşlar selamlar,
Bir kaç aydır Fivem camiasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Web tasarımı ile ilgilendiğim için de azıcık ucundan kod bilgim var. Öyle cayır cayır kod yazamıyorum ama en azından okuyabiliyorum ve anlamlandırabiliyorum diyeyim. Bir m3 paket bulup baya uğraş vererek toparlayıp bir şeyler yapıyorum. Merak ettiğim bir kaç soru var.

- Bu envanterleri birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
-Bu envanterlerin kişi kaldırma olayı nasıl oluyor?(Mesela bir yerde gördüm m3 paket 64+ üzeri yazmıştı.)
-Qbus to esx paket Qbus mı oluyor, Esx mi?

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
anlamadim dersen söyle daha aciklayici bir sekilde bastan yazarim.

anlamadim dersen söyle daha aciklayici bir sekilde bastan yazarim.
Ayrıca şunu da merak ediyorum. Qbus to esx pakete hem qbus hem de esx scriptler mi oluyor. Qbus scriptler sorun yaratmıyor mu?

Ayrıca şunu da merak ediyorum. Qbus to esx pakete hem qbus hem de esx scriptler mi oluyor. Qbus scriptler sorun yaratmıyor mu?
qbus to esx pakette sadece esx scriptler olur qbus scriptler olmaz ama qbus scriptleri esx e dönüstürmeyi convertlemeyi bilenler bunu qb scriptleri esx e cevirip kullanabilir.

yani m3 ve disc de esx framework kullandiklari icin disc veya m3 dede qb to esx scriptleri kullanabilirsiniz.

qbus to esx pakette sadece esx scriptler olur qbus scriptler olmaz ama qbus scriptleri esx e dönüstürmeyi convertlemeyi bilenler bunu qb scriptleri esx e cevirip kullanabilir.

yani m3 ve disc de esx framework kullandiklari icin disc veya m3 dede qb to esx scriptleri kullanabilirsiniz.
En iyi paket hangisi şu an peki

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. İstediğim cevaplara ulaştım dilerseniz konuyu kapatabilirsiniz admin arkadaşlar.

En iyi paket hangisi şu an peki
Kusura vajma pc açamsdım bayadır en iyi değişir mesela piyasadaki en iyi paketlerden biri egithborn unki ama DİSC ama kendin yapacağım diyorsan disc m3 esx tavsiye ederim qbus çok bilgi ister

Konu ön eki tarafımca cevaplandı olarak değiştirilmiştir.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!