Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Disc İnventory para gözükmüyor.

oyunnesli

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar Ağırlıklı disc inventory mevcut ama f2 de para gözükmüyor ve para atılmıyor onu nasıl yapabilirim?

DF
Merhaba, veri tabanında bulunan items tablosuna manuel olarak "cash" ekledin mi?

DF
es_extended üzerinde düzenleme yapman gerekiyor.

DF
Düzenleme tam uymamış değişiklik yapmak gerek.

es_extended/server/classes/player.lua burada parayla ilgili bir kaç fonksiyon var. Bazıları sadece son sürümse değiştirilmesi gerekenler. es_extended sürümüne göre şu alttakileri düzenlemen gerekiyor.
eğer eski sürümse yani alttaki fotoğraftaki gibi para ayrı bir sütündaysa onda sadece ilk 3 fonksiyonu değiştirmelisin.

14456

Eğer money, bank diye sütünlar yok ise sadece accounts diye bir sütün var ise o zaman hepsini değiştirmelisin.

Değişiklik yapılması gereken fonksiyonlar.
1- self.getMoney
2 - self.addMoney
3 - self.removeMoney
4 - self.addAccountMoney
5 - self.removeAccountMoney
6 - self.getAccount Bunda değişiklik olmak zorunda mı emin değilim.

örnek olması için üzerinde benim yaptığım değişiklikler eğer sürümünüz eski ise aynısını yapmayın eski sürümü göre alttakini anlattım
databasede item oluşturmayı unutmayınız

Değiştirme mantığı şu ilk önce items tablosuna cash diye bir item oluşturuyorsun sonra o itemin değerini bu fonksiyonlarda get ederek alıyorsun.
local cash = self.getInventoryItem('cash') sonra o itemde bir değişiklip olup olmadığını kontrol ediyorsun.

değişikliği kontrol etmek için ikinci değerimiz getmoney için return edilen değer olacak örnek
Kod:
self.getMoney = function()
    return self.player.get('money')--burası sürüme göre değişiklik gösterebilir
end
şimdi değişiklik var mı diye kontrol ediyoruz eğer var ise parayı itemin miktarına eşitlemek için set edelim.tabi ki buda sürüme göre değişir
Kod:
self.getMoney = function()
    local cash = self.getInventoryItem('cash')
    if self.player.get('money') ~= cash.count then
        self.player.setMoney(cash.count)
    end
    return self.player.get('money')
end

DF
Son düzenleme:
@ karpuz karpuz, forumda paylaştığınız disc-inventoryhud'u kullanıyorum. Envanterime giveitem ile nakit parayı item olarak alabiliyorum, bankadan parayı çekebiliyorum ya da cash item ile harcama yapabiliyorum. Bu duruma kadar bir sorunum yok fakat yeni karakter yapılınca başlangıçta kişiye para gelmiyor. Sadece belirlediğim banka parası geliyor o kadar. Bu durumu nasıl çözebiliriz?

DF
@ karpuz karpuz, forumda paylaştığınız disc-inventoryhud'u kullanıyorum. Envanterime giveitem ile nakit parayı item olarak alabiliyorum, bankadan parayı çekebiliyorum ya da cash item ile harcama yapabiliyorum. Bu duruma kadar bir sorunum yok fakat yeni karakter yapılınca başlangıçta kişiye para gelmiyor. Sadece belirlediğim banka parası geliyor o kadar. Bu durumu nasıl çözebiliriz?
başlangıçta para gelmiyor derken nasıl para vermeye çalışıyorsun ki ?

DF
başlangıçta para gelmiyor derken nasıl para vermeye çalışıyorsun ki ?
Başlangıç parasından bahsediyordum. Essentialmode'da ki değerlerde şu şekilde:
Kod:
    ['startingCash'] = GetConvar('es_startingCash', '1500'),
    ['startingBank'] = GetConvar('es_startingBank', '5000'),

DF
Başlangıç parasından bahsediyordum. Essentialmode'da ki değerlerde şu şekilde:
Kod:
    ['startingCash'] = GetConvar('es_startingCash', '1500'),
    ['startingBank'] = GetConvar('es_startingBank', '5000'),
yani baktım da mantıklı bir çözüm bulamadım. o yüzden spawn yerinin çok yakınına atm koymak belki çözüm olur yani direkt para çekmek için.

DF
Merhabalar Ağırlıklı disc inventory mevcut ama f2 de para gözükmüyor ve para atılmıyor onu nasıl yapabilirim?
Item olarak değil de direk envatnerde gözükmesini istiyorsan html dosyalarında oynama yapman gerekiyor

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!