Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

(Çözüm) Dupe veya hile kullananlar için

ewain26

Üye
FT Kullanıcı
Sunucudaki silahları item haline getirir,Örnek olarak pistol item'ı olmadan "giveweapon" ile gelen silahları kullanamazlar.
Umarım işinize yarar.
4750

// Konu yanlış yere açıldığı için tarafımca taşınmıştır.

Teşekkürler

Yordi teşekkürler.

Güzel paylaşım, teşekkürler.

çok yararlı bir paylaşım ama şöyle birşey söyleyeyim silah dupesini hiçbir şekilde çözülmüyor motel odasında inti kapatıp silahı birkaç defa sürüklediğinde silah dupeleniyor bunun bir çözümü olduğunu sanmıyorum ama bulan olursa süper olur

Şuanda aktif olarak kullanıyorum, bildiğim bütün yöntemleri denedim her hangi bir dupe olayı ile karşılaşmadım hatta sunucuyu 2 gün whitelist kapalı bir şekilde bıraktım,bir kaç sefer sunucu saldıraya uğradı hileyle gelip silah spawnlamaya çalıştılar ama item olarak çektiği için her hangi bir silah kullanamadılar.Tek gördüğüm sıkıntısı örnek veriyorum giveweapon ile verilen bir silah ilk başta fare tekerleği ile bakıldığında kullanılabiliyor.Mermisi 0 olarak geldiği için her hangi bir şey yapamıyor.elindeki silahı değiştirdiği anda silah itemı olmadığı için otomatik olarak siliniyor.

bu scripti eklediğimizde pakette yada SQL de herhangi bir değişiklik yapmamız gerekecek mi ?

Hayır sadece sql'i yükleyin ve start verin inventoryde ki item isimlerini confing'den bakıp düzenleyiniz

Hayır sadece sql'i yükleyin ve start verin inventoryde ki item isimlerini confing'den bakıp düzenleyiniz
inventoryhud da neleri değiştireceğimiz hakkında biraz bilgi verir misin? tekerleği kaydırdıgımda silahı kullanamıyorum

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla silahlar silah kategorisi değil discinventory hud gibi item olarak oyuna geciyor sen mause tekerligini haraket ettirince nasil eline su ekmek donat gibi şeyler gelmiyorsa aynisi silahlar için gecerli bu sistemi benzin bidonu icin uygulanabilirse dupe sorunu olmaz sanirsam

Anladığım kadarıyla silahlar silah kategorisi değil discinventory hud gibi item olarak oyuna geciyor sen mause tekerligini haraket ettirince nasil eline su ekmek donat gibi şeyler gelmiyorsa aynisi silahlar için gecerli bu sistemi benzin bidonu icin uygulanabilirse dupe sorunu olmaz sanirsam
Silahları nasıl kullanacaz peki

Sunucudaki silahları item haline getirir,Örnek olarak pistol item'ı olmadan "giveweapon" ile gelen silahları kullanamazlar.
Umarım işinize yarar.
Ekli dosyayı görüntüle 4750
Üstünde ikiside olacak diyor item olarak hem pistol hemde weapon olarak pistol olacak demek istiyor sanirsam teoride mantıklı ama uygulamada sıkıntı cikaracak bi sistem olabilir diye düşünüyorum

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!