Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Çoklu karakter motel sorunu

doruklkn

Üye
FT Kullanıcı
Öncelikle herkese iyi günler. Size bir sorunumu danışmak istiyorum. Sunucumda lsrp_motels scriptini kullanıyorum. Aynı zamanda sunucumda esx_kashacters scripti de bulunuyor. Benim sorunum ise şu şekilde, 1. karakter ile oyuna giriş yapıp bir motel odası kiralayıp, motel odası içerisindeki kasaya bir eşya bırakıyorum. Daha sonra 2. karakteri açıp oyuna girdiğimde hem 1. karakter ile aldığım motel odası benim olmuş oluyor hem de içerisindeki depoya koyduğum eşya halen aynı yerde duruyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim ?

DF
Merhabalar,

esx_kashacter eklentinizin sunucu tarafındaki identifier tables kısmına, lsrp_motels eklentinizin table ve column değerlerini girmeyi dener misiniz.​

DF
Merhabalar,

esx_kashacter eklentinizin sunucu tarafındaki identifier tables kısmına, lsrp_motels eklentinizin table ve column değerlerini girmeyi dener misiniz.​
Şu anda lsrp_motels tablosunda "owner" veya "identifier" olarak herhangi bir column yok. Ben mi oluşturacağım? eğer ben oluşturacaksam owner mı oluşturacağım yoksa identifier mi ?

DF
lsrp_motels eklentinizi paylaşır mısınız​

DF
lsrp_motels eklentinizi paylaşır mısınız​
Sizin dediğiniz şekilde identifier olarak esx_kashacter'e ekledim. Artık bir karakterin aldığı odayı bir diğeri göremiyor. Bu gayet iyi ama hala bir karakter ile motel odasına item ekleyince diğer karakterler tarafından da görülüyor.
58814
Bu tablo hem player envanterlerini hem de motel odası envanterini tutuyor. Burayı da az önceki mantıktan yola çıkarak esx_kashacter server kısmına "owner" olarak ekledim.Bunu yapmama rağmen hala 1. karakterin koyduğu eşyaları 2. karakterim görebiliyor.

DF
Sizin dediğiniz şekilde identifier olarak esx_kashacter'e ekledim. Artık bir karakterin aldığı odayı bir diğeri göremiyor. Bu gayet iyi ama hala bir karakter ile motel odasına item ekleyince diğer karakterler tarafından da görülüyor.
Ekli dosyayı görüntüle 58814
Bu tablo hem player envanterlerini hem de motel odası envanterini tutuyor. Burayı da az önceki mantıktan yola çıkarak esx_kashacter server kısmına "owner" olarak ekledim.Bunu yapmama rağmen hala 1. karakterin koyduğu eşyaları 2. karakterim görebiliyor.
Kullandığın envanterin depo eşyalarını tuttuğu tabloyu esx_kashacter'e girmeye denedin mi?​

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!