Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Blipsbuilder Kullanmadan blips Nasıl Eklenir veya Kaldırılır ?

OnderZZ

Üye
FT Kullanıcı
serverimde Blipsbuilder Yüklü Ve Bazı Blipler Var Fakat Haritada Gözüken Hiç Bİr Blip Scriptte Gösükmüyor Başka Blips Scripti de Bulamadım Resources de Bunu Nasıl Düzeltebilirim Nerde Bu Blipsler ?

DF
Blipsbuilder üzerinden sadece onu kullanarak oluşturduğun blipleri düzenleyebilirsin. Haritadaki diğer blipleri scriptleri yapan kişi scriptlerin içine koymuş olabilir oraya bakarsan bulabilirsin

DF
klasik bi fxmanifest dosyası oluşturup içine "Blip oluşturma" ile ilgili nativeleri yerleştir. Thread içine al. Örneğin ;

local blips = {

{title="LSPD", colour=29, id=60, x=425.130, y=-979.558, z=30.711} --örnek c-p yaparak daha fazlasını oluşturabilirsin
}
Citizen.CreateThread(function()
for _, info in pairs(blips) do
info.blip = AddBlipForCoord(info.x, info.y, info.z)
SetBlipSprite(info.blip, info.id)
SetBlipDisplay(info.blip, 4)
SetBlipScale(info.blip, 0.8) --Bu bir clientside dosyasıdır.
SetBlipColour(info.blip, info.colour)
SetBlipAsShortRange(info.blip, true)
BeginTextCommandSetBlipName("STRING")
AddTextComponentString(info.title)
EndTextCommandSetBlipName(info.blip)
end
end)

DF
klasik bi fxmanifest dosyası oluşturup içine "Blip oluşturma" ile ilgili nativeleri yerleştir. Thread içine al. Örneğin ;

local blips = {

{title="LSPD", colour=29, id=60, x=425.130, y=-979.558, z=30.711} --örnek c-p yaparak daha fazlasını oluşturabilirsin
}
Citizen.CreateThread(function()
for _, info in pairs(blips) do
info.blip = AddBlipForCoord(info.x, info.y, info.z)
SetBlipSprite(info.blip, info.id)
SetBlipDisplay(info.blip, 4)
SetBlipScale(info.blip, 0.8) --Bu bir clientside dosyasıdır.
SetBlipColour(info.blip, info.colour)
SetBlipAsShortRange(info.blip, true)
BeginTextCommandSetBlipName("STRING")
AddTextComponentString(info.title)
EndTextCommandSetBlipName(info.blip)
end
end)
Benim Kurmadığım Blipleri Nasıl Kaldırabilirim ? Blipsbuilder da gözükmüyor ve Dosyalarda ki Tüm fxmanifest i aradım hiçbirinde blipsle ilgili şeyler yoktu ?

DF
Benim Kurmadığım Blipleri Nasıl Kaldırabilirim ? Blipsbuilder da gözükmüyor ve Dosyalarda ki Tüm fxmanifest i aradım hiçbirinde blipsle ilgili şeyler yoktu ?
ben sana fxmanifest dosyası oluşturup clientside a attığım kodları yapıştırmanı söyledimm :d BlipsBuilder daki blipsler JS. nın içinde bulunuyor dosya ismini tam hatırlamıyorum.

DF
Blipler fxmanifest içinde olmaz client dosyasının içinde olur hangi blipi kaldırmak istiyorsan arayıp bulman gerekli.

DF
Blipler fxmanifest içinde olmaz client dosyasının içinde olur hangi blipi kaldırmak istiyorsan arayıp bulman gerekli.
arkadaşa fxmanifest oluşturup daha doğrusu script oluşturup attığım kodları girmesini istemişitm blipsbuilder kullanmadan blip ekleyebilmesi için :D reyis yanlış anlamış

DF
arkadaşa fxmanifest oluşturup daha doğrusu script oluşturup attığım kodları girmesini istemişitm blipsbuilder kullanmadan blip ekleyebilmesi için :D reyis yanlış anlamış
Kanka Yeniyim Bu işlerde :d Kusura Bakma Sende Bide Bu Blackmarket Nerden Bulucam Biliyormusun Scriptin İçinde Nerden Yeri düzenleniyo Yani

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!