Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru AWAİTİNG SCRİPT SONRASI DONUYOR VE ERROR ATIYOR?

RA1DER

wild dev
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.gg
Discord
ra1der2112
Selamlar herkese, dün vds üzerinde paketime girecekken fotoğrafda gösterdiğim gibi oldu ve orada dondu, neyden kaynaklı olduğunu anlayamadığım için stream dosyalarımı kapatıp tekar denedim bu sefer scriptlerimde bu şekilde kaldı, farklı sqller ile veya normal sql'im ile de denedim fakat sonuç aynı, giriş yapamıyorum. VDS'imdeki farklı paketlere girebiliyorum veya farklı sunuculara kendi paketime giriş yapamıyorum. Nasıl çözeceğim yardımcı olur musunuz?

Burası awaiting script'den sonra oluyor ve donuyor

EKLEME :
Sorunum devam ediyor, tüm scriptlerimi kapatıp sadece base scriptleri bırakarak deniyorum, denediğim zaman awaiting script alıyorum, tüm scriptlerim açık bir şekilde girdiğimde awaiting script almıyorum bu sefer awaiting script sonrasında scriptleri yükler iken orada donuyor. Öncesinde aldığım 50 database yedeğinin 20'ye yakın halini denedim sorunun database'den olduğunu sanmıyorum. Paketimdeki tüm stream dosyalarını kapatarak denedim, stream dosyaları kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Paketimin cache'ini gamebuild'ini, artifatcs sürümünü veya key-apikey gibi değişimlerini yaptığım halde sorunum devam ediyor ve nasıl çözeceğimi bilmiyorum
60541

DF
Son düzenleme:
server.cfg nin içerisinde thermite i arattir ve stopla, muhtemelen o scriptte bir hata var.
cmd ekranina da hata gelmesi gerek.

DF
server.cfg nin içerisinde thermite i arattir ve stopla, muhtemelen o scriptte bir hata var.
cmd ekranina da hata gelmesi gerek.
sadece thermite'de değil kanka yazdığımı okumamışsın herhalde, thermite'den önce stream dosyalarını stopladığım için thermite'ye geliyor thermite'yi stopladığımda farklı script'de donuyor hangi scriptde donduğu önemli değil.
CMD'de herhangi bir hata yok hatalık bir error vs almıyorum. Fivem calısmayı durdurdu veriyor.

DF
Merhabalar son zamanlarda bazı kişilerin awaiting script hatası aldığı ve forumumuzda paylaştığını gördüm, bu nedenle buna bir çözüm bulmak niyetinde bu konu açlımıştır.

Sorunumuzun nelerden meydana gelebileceğine bakalım hemen;

1) Sunucu ile database in bağlantısı çökmüş olabilir.

2) Server.cfg kısmına sunucunun default scriptleri başlatılmamış olabilir bkz

36925

3) Sunucunuzda bir script başka bir scriptle birlikte çalışıyorsa bu da bir mysql scripti ise verileriniz aktarılmayacağından dolayı awaiting script de kalabilir bkz

36926

4) Sunucunuzdaki bazı scriptler koordineli çalışmaktadır gerek Essentialmode,datastore,es_extended,addon inventory ve joblar gibi o scriptleri varmı veya yokmu diye kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz

5) Ayrıca bir çözüm yolu olarak sunucu klasöründeki CACHE klasörünü siliniz. ayrıca Sunucu portlarınız açık olduğundan emin olunuz
UDP 30120 ve TCP 30120 port açma konusu dır

36927

,

6) Sunucu yüklenirken kullanıcının tüm verilerini database den çekmektedir, bu nedenle büyük olasılıkla awaiting script de kalma sorunu bir scriptin bozuk veya kodların değiştiğinde meydana gelebilir bu nedenle Sunucunuzun konsoluna ve sunucuya girerken ki F8 hatalarına (client side) dikkat ediniz.

baska konudan caldım knk oku istersen

DF
Bildiğim Kadarıyla Canary Mod yüzünden öyle oluyordu FiveM'in ayarlarından Normal mod'a al dene

DF
Merhabalar son zamanlarda bazı kişilerin awaiting script hatası aldığı ve forumumuzda paylaştığını gördüm, bu nedenle buna bir çözüm bulmak niyetinde bu konu açlımıştır.

Sorunumuzun nelerden meydana gelebileceğine bakalım hemen;

1) Sunucu ile database in bağlantısı çökmüş olabilir.

2) Server.cfg kısmına sunucunun default scriptleri başlatılmamış olabilir bkz

36925

3) Sunucunuzda bir script başka bir scriptle birlikte çalışıyorsa bu da bir mysql scripti ise verileriniz aktarılmayacağından dolayı awaiting script de kalabilir bkz

36926

4) Sunucunuzdaki bazı scriptler koordineli çalışmaktadır gerek Essentialmode,datastore,es_extended,addon inventory ve joblar gibi o scriptleri varmı veya yokmu diye kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz

5) Ayrıca bir çözüm yolu olarak sunucu klasöründeki CACHE klasörünü siliniz. ayrıca Sunucu portlarınız açık olduğundan emin olunuz
UDP 30120 ve TCP 30120 port açma konusu dır

36927

,

6) Sunucu yüklenirken kullanıcının tüm verilerini database den çekmektedir, bu nedenle büyük olasılıkla awaiting script de kalma sorunu bir scriptin bozuk veya kodların değiştiğinde meydana gelebilir bu nedenle Sunucunuzun konsoluna ve sunucuya girerken ki F8 hatalarına (client side) dikkat ediniz.

baska konudan caldım knk oku istersen
bunu yaptım zaten herhangi bir farklı sonuç yok :/

DF
Cache' i silip tekrar denermisiniz?

DF
Script sıra hatası veya değişiklik yaptıgın herseyi geri ala ala deneyeceksin

DF
Script sıra hatası veya değişiklik yaptıgın herseyi geri ala ala deneyeceksin
ayrı olarak hata yaşamadan 30 dakika önce giriş yapmıştım en son, sonrasında bilgisayarımı yeniden başlattım ve tekrar girmeyi denedim ve aldığım hata yukarda.

DF
Sorunum devam ediyor, tüm scriptlerimi kapatıp sadece base scriptleri bırakarak deniyorum, denediğim zaman awaiting script alıyorum, tüm scriptlerim açık bir şekilde girdiğimde awaiting script almıyorum bu sefer awaiting script sonrasında scriptleri yükler iken orada donuyor. Öncesinde aldığım 50 database yedeğinin 20'ye yakın halini denedim sorunun database'den olduğunu sanmıyorum. Paketimdeki tüm stream dosyalarını kapatarak denedim, stream dosyaları kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Paketimin cache'ini gamebuild'ini, artifatcs sürümünü veya key-apikey gibi değişimlerini yaptığım halde sorunum devam ediyor ve nasıl çözeceğimi bilmiyorum

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!