Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Araçtayken map altına düşme

• Konbuyu başlatan MaviAY
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 1K

MaviAY

Üye
FT Kullanıcı
Araç kullanırken sanırım map yüklenmediği için haritadan aşşağı düşüyorum, birileri işlemciden kaynaklı veya vsync demiş vsync kapalı işlemcim ise intel i7 4790K işlemcim gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu map altına düşmesinin sebebinin ram ile bir alakası varmıdır acaba ? 1 hafta içinde ek bir ram takviyesi yapacağım bilgisayarıma sorunun tam kaynağını anlayamadım baktığım konularda da sürekli vsync veya işlemci denmiş.

DF
Araç kullanırken sanırım map yüklenmediği için haritadan aşşağı düşüyorum, birileri işlemciden kaynaklı veya vsync demiş vsync kapalı işlemcim ise intel i7 4790K işlemcim gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu map altına düşmesinin sebebinin ram ile bir alakası varmıdır acaba ? 1 hafta içinde ek bir ram takviyesi yapacağım bilgisayarıma sorunun tam kaynağını anlayamadım baktığım konularda da sürekli vsync veya işlemci denmiş.
Gta 5 Ayarlarında Graphics Kısmındaki V-sync'yi On Yapıp Denediniz Mi

DF
53255

Windows Arama Çubuğu Kısmına Arka Plan Uygulamaları Yazarak, Uygulamaların Arka Planda Çalışmasına İzin Ver Yazan Yeri Kapatın.

DF
Fivem önerilen Sistem Gereksinimlerinde Ram 16 GB yazar Ram'inizden kaynaklıdır

DF
16Gb ram nedir hocam bundan 1-2 ay öncesine kadar ben gine aynı 4gb ramim ile oynuyordum şimdi de aynı ram ile oynuyorum o zaman böyle bi sıkıntı yoktu.
Sorun Ram Arkadaşın Dediği Gibi Tavsiye Edilen Ram Fivemde 16 , Minimum İse 8

DF
Sorun Ram Arkadaşın Dediği Gibi Tavsiye Edilen Ram Fivemde 16 , Minimum İse 8
Tamamda dediğim gibi 1-2 ay öncede ben aynı ram ile oynuyordum ve böyle bir problem yoktu. Bir an böyle bir problemin çıkması saçma geliyor şuan.

DF
Tamamda dediğim gibi 1-2 ay öncede ben aynı ram ile oynuyordum ve böyle bir problem yoktu. Bir an böyle bir problemin çıkması saçma geliyor şuan.
Malesef piyasa bu hali aldı, önceden aldığınız performansı almamanızın sebebi bunlardan biri olabilir

1) Bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımlar
2) İşlemci ve Ekran Kartı Driver'larının güncel olmaması
3) Bilgisayar temizliği yapılmaması
4) İçinde Bulunduğunuz Fivem Sunucusundan kaynaklanabilir

Ayriyetten F8 > Overlays > Draw Performance bölümünden sistem durumunuzu takip ediniz

DF
FiveM kendini sürekli güncelliyor, 1-2 ay önce yeten RAM'in şimdi yetmemesinin sebebi güncellemeler olabilir.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!