Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Anomaly: Secret Files | Survival & Zombie RP - Türkiye'de SCP Temasını Konu Alan İlk Konsept

• Konbuyu başlatan exdf
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 371

exdf

?????????
FT Kullanıcı
Discord
ExDF#8035
Ön Bilgi
Konuya geçmeden önce belirtmek isterim ki bu konu bir nevi sunucu tanıtımıdır. Fakat benim tarafımdan yönetilmeyecek olup benimle ilgili hiç bir bağlantısı olmayacaktır. Benim buradaki görevim; Sunucu scriptlerini oluşturmak ve bu scriptleri kendi yazdığım hikaye doğrultusunda ilerleyebilecek bir seviyeye getirmektir. Yani işin özeti sadece sunucu paketini ve hikayesini geliştiriyorum. Forumda belki bir kaç konuma denk gelmiş olabilirsiniz. Sunucu paketi bittiğinde türkiyeden sadece 1 topluluğa bu paketi hikayesiyle birlikte ücretli satmayı planlıyorum. Daha fazla kişiye satışını yapmayacağım.
Gelelim tanıtım kısmına, hikaye kısmını henüz bitirmediğimden paylaşmak istemedim fakat aşağıda sizlere scp vakfını tanımlayacak bir yazı paylaştım.

SCP Vakfı?

SCP = Secure-Contain-Protect

Gizli ve dünya çapında faaliyet gösteren Vakıf, yargı yetkisinin ötesinde faaliyet göstermektedir. Her büyük ulusal hükümet tarafından anormal nesneler, varlıklar ve fenomenleri zapt etme göreviyle yetkilendirilmiş ve bu görev kendisine emanet edilmiştir.
Vakıf normalliği korumak için faaliyet gösterir, böylece dünya çapındaki sivil nüfus korku, güvensizlik veya kişisel inançlarına dair herhangi bir şüphe içinde olmadan yaşayabilir ve gündelik hayatına, dünyadışı, boyutlararası veya normaldışı etkilerin altında olmayan bağımsızlığına devam edebilir.

Vakıfın misyonu üç aşamalıdır:

Güvence Altına Al
Vakıf, kapsamlı gözlem ve gözetim yoluyla ve en erken fırsatta bu tür anomalileri engellemek için harekete geçerek sivil veya rakip kuruluşların eline geçmesini önlemek amacıyla anomalileri güvence altına alır.
Muhafaza Et
Vakıf, etkilerinin yayılmasını önlemek amacıyla bu tür anomalileri yeniden konumlandırarak, gizleyerek veya fişini çekerek, veya bilginin halka yayılmasını baskılayarak veya önleyerek onları muhafaza eder.

Koru

Vakıf, ya tamamen anlaşılana ya da bilim teorileri özelliklerine ve davranışlarına göre geliştirilebilir hale gelene kadar insanları bu gibi anormalliklerin ve anomalilerin etkisinden korur. Vakıf, aynı zamanda muhafaza edilmek için çok tehlikeli olduğu tespit edilirse anomalileri son çare olarak etkisizleştirebilir veya yok edebilir.

Sunucuda Bulunan Scriptler,Mapler ve Modeller Hakkında Bilgi
Sunucuda bulunan zombi temasına özgün scriptlerim tamamı benim ve ekip arkadaşlarım tarafından yazılmaktadır. Sürekli güncelleme gelecek olup oyunculardan fikir alışverişi yapılarak ilerlenecektir. Map kısmında anlaştığım bir kişi bulunmaktadır. İlerleyen süreçte custom maplerimizi de üretmeye başlıyor olacağız bunun yanı sıra şuan bir model editörümüz yok onun için halen bir arayıştayım.

Hikayenin gidişatını buradan takip edebilirsiniz

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!