Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

7,14Mbps upload ile yayın açamamak

• Konbuyu başlatan jexNet
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 484

jexNet

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
asiluysal.com.tr
Merhaba,

Twitch platformu üzerinde 7,14Mbps/s ile yayın yapmaya çalışıyorum. sitesinde verilmiş olan bilgileri kullanıyorum, internetim teknik olarak kullanım payını dışarı çıkarırsak 5500 Bitrate'i rahatlıkla sağlaması gerekiyor. Kodlayıcı olarak "NVIDIA NVENC" seçtiğimde stabil sayılabilir bir bitrate alıyorum OBS ekranında (3500) fakat kodlayıcı olarak "X264" seçtiğimde bu ortalama 6500 Bitrate'e kadar çıkıyor fakat stabil değil. ISS'e destek talebinde bulunduğumda 3 adet 15 dakika aralıklarla Speedtest yapıp göndermemi istediler ve gönderdim ve herhangi bir problem olmadığı söylendi. Gerçekten de öyle Speedtest'de ya da ISS'de hiçbir problem yok. Tamamen Twitch ile alakalı, r1 vb. adlı bir uygulama ile sunucu testi yaptım 56ms olan bir sunucuyu seçtim ve yine aynı problem. Streamlabs OBS üzerinden yaptığımda ise her şey daha kötü oluyor.

Not:
Şu anda 3500 bitrate ile stabil 720p 30FPS yayın açabiliyorum fakat daha iyi performans almak istiyorum.

Sistem özelliklerim;

İşlemci: Ryzen 5 2600X altı çekirdek.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (Gaming X)
RAM: XPG 2x8 16 GB 3200MHz.

'Speedtest verisi ektedir'.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    5.2 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba,

Twitch platformu üzerinde 7,14Mbps/s ile yayın yapmaya çalışıyorum. sitesinde verilmiş olan bilgileri kullanıyorum, internetim teknik olarak kullanım payını dışarı çıkarırsak 5500 Bitrate'i rahatlıkla sağlaması gerekiyor. Kodlayıcı olarak "NVIDIA NVENC" seçtiğimde stabil sayılabilir bir bitrate alıyorum OBS ekranında (3500) fakat kodlayıcı olarak "X264" seçtiğimde bu ortalama 6500 Bitrate'e kadar çıkıyor fakat stabil değil. ISS'e destek talebinde bulunduğumda 3 adet 15 dakika aralıklarla Speedtest yapıp göndermemi istediler ve gönderdim ve herhangi bir problem olmadığı söylendi. Gerçekten de öyle Speedtest'de ya da ISS'de hiçbir problem yok. Tamamen Twitch ile alakalı, r1 vb. adlı bir uygulama ile sunucu testi yaptım 56ms olan bir sunucuyu seçtim ve yine aynı problem. Streamlabs OBS üzerinden yaptığımda ise her şey daha kötü oluyor.

Not:
Şu anda 3500 bitrate ile stabil 720p 30FPS yayın açabiliyorum fakat daha iyi performans almak istiyorum.

Sistem özelliklerim;

İşlemci: Ryzen 5 2600X altı çekirdek.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (Gaming X)
RAM: XPG 2x8 16 GB 3200MHz.

'Speedtest verisi ektedir'.
Sorun tamamen twitch’in sunucularıyla alakalı. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

verdiğin ayarlar bence daha düzgün bilgisayar performansı da önemli

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!