Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[YENİ] Motel Sistemi ( Tp - İnstance Gerektirmeyen )

Kenlushie

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
thenoxrp.com
Discord
| Ken | Kaan |#0001
Hepinize Merhaba Arkadaşlar,

Başta bu işin yazılım kısmını 4.5 saatte tamamlayan @utku#9999 ve sonrasında map editörümüz @Kocadede#8972 ye sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.Şimdi bir otel düşünün içerisinde görünmez insanların yürümediği, hiç bir yere ışınlanmadan kapıdan giriş yapabildiğiniz, odanızı kilitlemediğinizde soyulabilecek ve bütün envanter sistemlerine entegre... Düşündünüz mü ? O zaman şimdi izleyin.... ( Videoda kullanılan otel deneme amaçlıdır. Ayrı ayrı büyük-küçük özel otel MLOları satışa sunulacaktır. )

Aynı zamanda güncellemeleri görmek için

Bizi takip etmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Her odanın tek sahibinin olmasi yüksek oyuncuda problem yaşamayacak mi?

Ellerinize kollarınıza sağlık mükemmel iş başarıyorsunuz

Tabii kide hayır 100 odaya kadar çıkartmayı düşünüyorum. Sağolsun haritayı yapan ekip isteklerimizi serice hallediyor.
100 odanında yeterli olacağını düşünmüyorum minimum 300 400 olmalı useri yüksek sunucular için problem olacak gibi duruyor :/

100 odanında yeterli olacağını düşünmüyorum minimum 300 400 olmalı useri yüksek sunucular için problem olacak gibi duruyor :/
Seçenek olarak yapılan maplerden bir tanesi 100 odalı olacak onun haricinde tercihen büyük küçük farklı oteller aktif edilecek. Yani kısaca ilk etapta 100-150 odaya entegre bir sistem yapıp testine gerçekleştireceğiz ondan sonra opsiyonel olarak farklı seçenekler eklenecektir.

Güzel gözüküyor.Ellerinize sağlık.

Bugünün Güncellemesi:
- Artık odaların sahipleri yok, tamamen bağımsızlar,
- Odaların envanterleri birine ait değil kendilerine ait,
- Odaların artık anahtarları var, giriş-çıkışlar anahtar ile yapılıyor.

Motel scriptlerinin kullandığı esx_addoninventory, esx_addonaccount ve datastore' u bu scriptte kullanmıyorum, kendim yazdım motelin envanter sistemini. Bu bize odaların içindeki itemlerin kişilerden bağımsız bir şekilde kaydedilmesine yarıyor. Yani biri odasının kapısını açık unutursa diğer oyuncular onun itemlerini çalabilecek. Oda kiralamak için de oteli işleten kişiden anahtarı alması gerekiyor.

Bu sistemin önünü açacağı bazı rol imkanları:
- Polisler arama izni ile oteli işleten kişiden odayı açmasını isteyebilir ve odayı arayabilir,
- Oyuncular artık odalarına girip saklanamaz polisten,
- Oyuncular rahatça istediğini otele alabilir çünkü teleport yok,
- Kiralama işi tamamen oyuncuların elinde olur. Yani oteli işleten kişi aylık, günlük veya haftalık kira toplayabilir. Kirayı kendisi toplaması gerekir, ödeme yapmayanları polise şikayet edebilir,
- Bir oyuncu otelini açık bırakırsa diğer oyuncular itemlerini çalabilir,
- Bir oyuncu otelini açık bırakırsa diğer oyuncular kıyafetlerini giyebilir,
- Bir oyuncu otel anahtarını birine verebilir veya çaldırabilir.

Eminim daha bir sürü örnek bulabiliriz. Ayrıca bu script üzerinde çalışırken yayın açıyorum gelip kodlama aşamasını ve testleri izleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Bugünün Güncellemesi:
- Bütün önemli bilgileri tutan tablonun yapısını tamamen değiştirdim, bu sayede her şey daha düzenli ve kolay ulaşabilinir oldu,
- 1 tane 91 odalı lüks otel ekledik ve 1 tane 37 odalı plaj tarafında olan bir motel ekledik,
- Genel olarak client ve server kodlarını tekrardan yazdım,
- Anahtar verme ekledim.

Yarın için planım, eklenen yeni otellerle birlikte 143' e ulaşan odaların envanterlerini ve işlemlere verdiği tepki sürelerin test etmek ve bunun üzerinden güncellemelere gitmek. Ayrıca kıyafet dolaplarını ve otel sahipliğini ekleyeceğim. Otel sahibinin olayı parayla odaları kiralaması olacak. İsteğe bağlı olarak meslek gerektiren veya gerektirmeyen şekilde ayarlanabilinecek.

En son eklemeler:
- Otel işletmecisini menüsünü ekledim,
- 3 otelinde hem işletmesini hemde odalarını ekledim, test ettik bir sıkıntısı yok,
- Markerları açma kapama seçeneğini ekledim.

Resmon sabit değeri (bu değer oda içindeyken 0.02 oluyor)
9962
İşletmeci Menüsü:
9956 9957
9958 9961
9959

Bugün ise 30~40 kişi ile test yapıcaz.

Ekli dosyalar

• 1587459854694.png
    1587459854694.png
    143.9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
En son eklemeler:
- Otel işletmecisini menüsünü ekledim,
- 3 otelinde hem işletmesini hemde odalarını ekledim, test ettik bir sıkıntısı yok,
- Markerları açma kapama seçeneğini ekledim.

Resmon sabit değeri (bu değer oda içindeyken 0.02 oluyor)
Ekli dosyayı görüntüle 9962
İşletmeci Menüsü:
Ekli dosyayı görüntüle 9956Ekli dosyayı görüntüle 9957
Ekli dosyayı görüntüle 9958Ekli dosyayı görüntüle 9961
Ekli dosyayı görüntüle 9959

Bugün ise 30~40 kişi ile test yapıcaz.
Görçekten Türkiyede bu konuda başarılı ekiplerden birtanesiniz. Umarım sizlerden daha büyük scriptler görebiliriz. Yapılışını bende izledim emek kokuyor

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!