Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Script Yemek Meslekleri için İtem Koyulabilen Market Arıyorum

DansValley

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba Fivemturk yemek meslekleri için durability destekleyen Market arıyorum işletme sahipleri itemleri koyup diğer oyuncular işletme sahibi varken veya yokken tezgahdan alışveriş yapabilecek ve bu işletme kasasına gidecek şu scripti uydurabilirsen olur gibi tavsiyelerede açığım

Merhaba Fivemturk yemek meslekleri için durability destekleyen Market arıyorum işletme sahipleri itemleri koyup diğer oyuncular işletme sahibi varken veya yokken tezgahdan alışveriş yapabilecek ve bu işletme kasasına gidecek şu scripti uydurabilirsen olur gibi tavsiyelerede açığım
Söylediginden anladigim kadariyla decay sistemi olan bir stash kullanmak istiyorsun.
Kod bilgin ne kadar bilmiyorum ama su sekilde yapabilirsin:

- Bir NPC ye gidip belirledigin bir isimle (zone bilgisi de olabilir isim içerisinde, aramada kolaylik saglar) stash açtiracaksin.
- Savestash yaparken o stashdeki itemleri for loop içerisinde infolarina os.time() ekliyebilirsin hesaplatmak için.
- Stash açarken tekrar bu infoyu okutup info.time ile os.time() karsilastirip koyulmasiyla acilmasi arasinda ne kadar gectigini hesaplatip ona göre quality i düsürebilirsin.
- Market mantigi olacagi için config e itemlerin isimlerini ve fiyatlarini yazarsin, shop olarak açarken de tekrar stashdeki itemleri for loop içerisine alip eger config den gelen item ismiyle ayniysa o zaman fiyati oradakine esitleyebilirsin.

Bu arada benim yaptigim decay sistemini de inceleyebilirsin (ps-inventory de kullaniyor) :

Eger daha detayli bilgi almak istersen ögrenmek isteyene her zaman DM im açik.

Söylediginden anladigim kadariyla decay sistemi olan bir stash kullanmak istiyorsun.
Kod bilgin ne kadar bilmiyorum ama su sekilde yapabilirsin:

- Bir NPC ye gidip belirledigin bir isimle (zone bilgisi de olabilir isim içerisinde, aramada kolaylik saglar) stash açtiracaksin.
- Savestash yaparken o stashdeki itemleri for loop içerisinde infolarina os.time() ekliyebilirsin hesaplatmak için.
- Stash açarken tekrar bu infoyu okutup info.time ile os.time() karsilastirip koyulmasiyla acilmasi arasinda ne kadar gectigini hesaplatip ona göre quality i düsürebilirsin.
- Market mantigi olacagi için config e itemlerin isimlerini ve fiyatlarini yazarsin, shop olarak açarken de tekrar stashdeki itemleri for loop içerisine alip eger config den gelen item ismiyle ayniysa o zaman fiyati oradakine esitleyebilirsin.

Bu arada benim yaptigim decay sistemini de inceleyebilirsin (ps-inventory de kullaniyor) :

Eger daha detayli bilgi almak istersen ögrenmek isteyene her zaman DM im açik.
Hocam bu detaylı ve uzun cevabınız ayrıca ilginiz için teşekkür ederim çok kod bilgim yok fakat kendi işimi görüyorum azda olsa bu arada dem teklifiniz için hemen yazdım saygılar

HTML (Front End) Tarafındada Çok Güzel Olan Marketi Paylaştım Proflimiden Bakabilirsiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!