Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Yardımcı Olabilecek Varmı

TogrulM

Üye
FT Kullanıcı
//

Son düzenleme:
Konu kategorisi değiştirilmiştir.​

bunu bir kere benim arkadaşımdada yapmıştı ramlerin sokete girdiği altın kısımlarını okul silgisi ile iyice sildim ben 2 tarafınıda sonra peçete ile kalan silgi parçalarını temizleyip pc ye taktık sorunu düzeldi onda bazen oxid lenme felan yapabiliyor silgide bu sorunu çözüyor denemende bi zarar olmaz deneyip bakabilirsin

bunu bir kere benim arkadaşımdada yapmıştı ramlerin sokete girdiği altın kısımlarını okul silgisi ile iyice sildim ben 2 tarafınıda sonra peçete ile kalan silgi parçalarını temizleyip pc ye taktık sorunu düzeldi onda bazen oxid lenme felan yapabiliyor silgide bu sorunu çözüyor denemende bi zarar olmaz deneyip bakabilirsin
Deneyim hemen

Bilgisayarınız 32 bit mi ?

Bilgisayarınız 32 bit ise bu normal ancak 64 bit ise bunun birçok çözümü olabilir ben en basidini yazayım olmazsa diğelerini deneriz

Yazılımsal çözümler :

1- Bios sürümünüzü güncellemelisiniz [Genellikle bu sorunu çözüyor]

2- başlata msconfig yaz enter yap, çıkan menüden boot seç, oradan gelişmiş seçeneklere tıkla sağ üstte maksimum bellek var, 0 olarak görüyorsa, işaretini kaldırıp tekrar işaretle maksimum bellek görsün. ok uygula tamam de, sonra tekrar bak bakalım bu defa kaç görecek.

3- BIOS’da “advanced” bölümüne gelerek “Chipset” ekranına gelebilirsiniz. Chipset control kısmına gelerek karşınıza çıkan “enable memory gap” yazısının olduğundan emin olun. Daha sonra altta karşınıza gelen kısmı “Disabled” olarak işaretleyin. Son olarak tüm bunları kaydetmek için F10’a basmayı unutmayın. Tüm aşamaları tamamladıktan sonra çıkış yap bölmesine gelerek karşınıza çıkan ekrandaki “Yes” kısmına basabilirsiniz.

4- Memory Hole Remaping ayarlarını değiştirmek için “Advanced” menüsünü açarak işleme başlayabilirsiniz. Menüde karşınıza çıkan “Chipset” kısmına girin. Burada karşınıza “North Bridge” ayarları çıkacaktır. Bu ayar bilgisayarınızda açık değil ise aktif hale getirin. Daha sonra “Memory Remap” yapıp enable olarak ayarlayabilirsiniz. Son olarak, “Kaydet ve çık” diyerek sorunu çözebilirsiniz.

Fiziksel Çözümler :

1- Ram oksitlenmesi olabilir kontrol edin ve ramin altın rengi uçlarını silgi ile temizleyin

2- Anakartınız da yer varsa ram sulotlarını değiştirin

3- Ramleri çıkartın ve kulak pamuğunu hafifçe ıslatarak altın rengi kısımları silin ancaksonrasında kurutmaya özen gösterin yoksa oksitlenme olabilir ve sakın ramler kurumadan yerlerine takmayın

4- Nadirde olsa bu sorunu çözebiliyor bios pilinizi değiştirin

biosu güncelledim olmadı ayaro bulub aktifleşdirdim yine olmadı

Diğer dediklerimi yaptınızmı acaba ?

T TogrulM
1. Windows tusuna bas ve msconfig yaz
2. açilan pencerede bilgisayar baslatma gibi birsey yaziyor, oraya git (bende hollandaca oldugundan türkce karsiligini bilmiyorum)
3. isletim sistemini tikla, altta gelismis ayarlara bas
4. Max bellek / ram secenegini seç ve onayla
Bilgisayarini yeniden baslattiginda maximum ram i kullaniyor olacaktir

64242

64243

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!