Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Tanıtım [YAKINDA] | 5MT Global Banlist | feat. PAC & Ruins & Synergy Development

mehmetefeerkan

Üye
FT Kullanıcı
Discord
marlboroghini
Normalde adını FiveMTurk Global Banlist olarak koyacaktım, lakin sıkıntı çıkarır diye henüz yapmadım. Uygun görülmesi durumunda yetkililer başlıktaki 5MT'yi FiveMTurk olarak değiştirebilir.

Fikir şu; Perdition AC, Ruins PVP, Earth Roleplay, FYAC gibi uzun süre kullanılmış anticheatler/büyük sunucuların banlist'lerinin birleştirildiği bir Global Banlist oluşturup API erişimi ve hazır bir script ile hem sunucusunu güvende tutmak isteyen yönetici arkadaşlarımıza yardımcı olmak, hem de Anticheat'lerine global koruma entegre etmek isteyen geliştirici arkadaşlarımızın işini kolaylaştırmak.
Tüm forum ve Türkiye Fivem topluluğuna hizmet vermesini istediğimizden isimlendirmede bu yola gidildi. Yani nötr alanda olması ve taraf tutmadığını ima etmeyi amaçladık.
Üstünde çalışıyoruz. API Dökümantasyonu tam ve detaylı, script ise hazır ve kullanımı kolay olacak. Açık kaynak olmasını planlasak ta, listenin kendisini malum sebeplerden mütevellit açık hale getirmek istemiyoruz.

Beklemede kalın, bu hafta içinde hazır olabilir diye düşünüyoruz.

dipnot: proje üstünde n0thing'le beraber çalışıyoruz. FYAC banlistesi Raider için iş yaptığım devirde aldığım dump üstünden hareket edecek aşağı yukarı tüm Stars sunucularından banlananları kapsayacak demek oluyor bu. Şayet menü ve hilelerin %90 fixlendiği zamana çok yakın aldım dump'ı. Halen verimli olduğunu düşünüyoruz. Aşağı yukarı 5000 oyuncu gibi bir banliste tekabül etme ihtimali var. Çalışmalar sonlanınca zaten öğreneceksiniz.

DF
+rep

AC Kullanımı bahsettiğin gibi kolay olursa ve %90'ın üzerinde koruma sağlarsa sunucuların kalitesi gerçekten artar. Şahsen ben indirip kurarım, hiç yoktan iyidir.

DF
Normalde adını FiveMTurk Global Banlist olarak koyacaktım, lakin sıkıntı çıkarır diye henüz yapmadım. Uygun görülmesi durumunda yetkililer başlıktaki 5MT'yi FiveMTurk olarak değiştirebilir.

Fikir şu; Perdition AC, Ruins PVP, Earth Roleplay, FYAC gibi uzun süre kullanılmış anticheatler/büyük sunucuların banlist'lerinin birleştirildiği bir Global Banlist oluşturup API erişimi ve hazır bir script ile hem sunucusunu güvende tutmak isteyen yönetici arkadaşlarımıza yardımcı olmak, hem de Anticheat'lerine global koruma entegre etmek isteyen geliştirici arkadaşlarımızın işini kolaylaştırmak.
Tüm forum ve Türkiye Fivem topluluğuna hizmet vermesini istediğimizden isimlendirmede bu yola gidildi. Yani nötr alanda olması ve taraf tutmadığını ima etmeyi amaçladık.
Üstünde çalışıyoruz. API Dökümantasyonu tam ve detaylı, script ise hazır ve kullanımı kolay olacak. Açık kaynak olmasını planlasak ta, listenin kendisini malum sebeplerden mütevellit açık hale getirmek istemiyoruz.

Beklemede kalın, bu hafta içinde hazır olabilir diye düşünüyoruz.

dipnot: proje üstünde n0thing'le beraber çalışıyoruz. FYAC banlistesi Raider için iş yaptığım devirde aldığım dump üstünden hareket edecek aşağı yukarı tüm Stars sunucularından banlananları kapsayacak demek oluyor bu. Şayet menü ve hilelerin %90 fixlendiği zamana çok yakın aldım dump'ı. Halen verimli olduğunu düşünüyoruz. Aşağı yukarı 5000 oyuncu gibi bir banliste tekabül etme ihtimali var. Çalışmalar sonlanınca zaten öğreneceksiniz.
bide yokmu ücretsiz paylaşman

DF
böyle bişi yaparsan rockstar hesabı satan abilerim zengin olur...

DF
böyle bişi yaparsan rockstar hesabı satan abilerim zengin olur...
hwid :d bide diğer identifier'lar. işleri zorlaşmış olur bizim sayemizde 15-20 tl harcayacaksa harcasın o kadar gerizekalıysa :)

--

UPDATE : Sadece FYAC Banlist'in elimdeki en güncel dump'ında 1445 oyuncu var :D
71375

DF
71380

2-3 Report ardından dosyanızı kullanan tüm sunucular ve dosyanız banlanır. (gecmisteki ornegi choco)

DF
Ekli dosyayı görüntüle 71380

2-3 Report ardından dosyanızı kullanan tüm sunucular ve dosyanız banlanır. (gecmisteki ornegi choco)
güzel bir konuya parmak bastın.

bu durumda global banlist formatında değil de bir database API'ı olarak açılabilir dolayısıyla sunucular SQL okutur gibi global banlisti kullanabilir. Oyuncuyu da oyuna girdikten sonra banlar, bu sayede en azından sunucuya giriş yapıldığının kanıtı olur, giremeden banlanırsa yine global banlist olduğu anlaşılabilir çünkü. bu sayede kimsenin report yenince sunucunun falan banlanmasından korkmasına gerek kalmaz. kick/ban mesajlarında da global ban falan denmez olur biter :d

DF
Güncelleme; Earth Roleplay işbirliği ile banlist daha da genişletildi. FYAC Banlist entegrasyonu sağlandı. Çıkan manzara cidden hoş.
71405
4638 IDENTIFIER. Oyuncu değil.

71406

1664 Lisans, Tüm banlar lisansla değil. Steamler de mevcut, sadece discordlar, fivem id'leri de mevcut olabiliyor.

Yakında hizmetinizdedir...

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!