Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru esx-kr-advanced-shops Market Sahibine Eksik Para Gitme Sorunu

severus07

Üye
FT Kullanıcı
Başlıkta belirttiğim gibi advanced shops scriptinde marketten eşya satın aldığınızda market sahibinin kasasına sadece en son sepete eklediğiniz eşyanın parası x miktar ücreti geçiyor. Yani şu şekilde tarif edeyim. Sepete 5 ekmek 1 telefon ekliyorum. Kasaya sadece 1 telefonun parası geçiyor. (Sadece tek bir eşya tipi satın alırsanız hiçbir sorun yok, mesele farklı tipte eşyaları aynı anda sepete ekleyip aldığınızda oluyor) Bununda sebebini buldum ama çözümü konusunda tıkandım bu konuda yardım istiyorum. esx-kr-advanced-shops\server\main.lua içerisinde 162. satır:

Kod:
MySQL.Async.execute("UPDATE owned_shops SET money = @money WHERE ShopNumber = @Number",
                {
                    ['@money']      = result2[1].money + (result[1].price * ItemCount),
                    ['@Number']     = id,
                })

kısmında problem var. Eşya değerlerini aynı anda çalıştırdığı için otomatikman son eklenen eşyanın değerini atayabiliyor sadece.

Şu şekilde tekrar örnek vereyim:

xPlayer.addInventoryItem(result[1].item, ItemCount)

Bu komutta direk olarak arka arkaya sepete ilk eklediğiniz ve 2. eklediğiniz olarak sırayla eşyaları veriyor. Otomatik döngü gibi diyebilirim.

Şimdi sorunun çözümüne gelirsek bana "SET" komutu değil "ADD" komutu lazım bahsettiğim sebeplerden ötürü.

Yani yukarıdaki "UPDATE owned_shops SET money = @money WHERE ShopNumber = @Number" komutu direk olarak datadaki money değerine belirli değeri atama yapıyor. Ben bu money değeri neyse direk olarak onun üzerine eklesin istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim? Yani addMoney gibi düşünebilirsiniz. Bunun bana MySQL.Async.execute hali lazım.

Açıklayıcı olabilmek adına uzun uzun yazdım ama olay biraz karmaşık olduğu için elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer bu sorunun çözülmüş veya hiç sorunu olmayan advanced shops scripti olan varsa elinde direk onu da atabilirse çok hoş olur.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!