Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Script Ücretli figure-anticheat [FAC]

Ayazzz

Üye
FT Kullanıcı
Uzun zamandır ekipçe bir anticheat çıkarma fikrimiz vardı şimdi de bu planı gerçeğe dökmeye başladık.
Konu eleştirilere notlara açıktır ama şu ac den çaldınız vs gibi iğrenç ve gerçeklik payı olmayan yorumlar moderatörler tarafından kaldırılacaktır.

Anticheat şuanda betada dır yaptığımız testler olumlu gitti sizde denemek istiyorsanız sunucu sahibi iseniz discordumuza gelip BETA sürecinde bedava yararlanabilirsiniz.

Anticheat full lisanslı ve şifrelidir.

Anticheatın özelliklerine gelicek olursak:

Client Taraflı Özelliklerimiz/Korumalarımız:

• 0.03MS şifreleme ile 0.06 Daha da optimize edilecek.

• Godmode koruması.
  • Menu injection koruması +50 Premium Menu Detect, +150 Çöp Menu Detect.
  • Görünmezlik koruması.
  • Weapon damage değiştirme koruması.
  • İnjection koruması (Yakkında isolated injectionlarda engellenecektir.)
  • Cheat engine koruması.
  • Nui Devtools Koruması.
  • Silah Verme Koruması.
  • Eğer admin isen anticheat sende çalışmaz buda daha düşük resmon demek adminlerde.
  • Blacklist Trigger.
  • Anti ped attack koruması.
  • Osmd (Yasaklı tuşa basarsan ekranını tarar eğer blacklist kelime bulursa banlar. Rate Limit Yeme İhtimali Yoktur.)
  • Blacklist weapon koruması.
  • Armor basma koruması.
  • Blacklist model (Eğer oyuncu blacklist bir ped kullanıyorsa ban yer)
  • Admin olmadan spectate etme koruması.
  • Hızlı koşu koruması.

Server Taraflı Özelliklerimiz/Korumalarımız:

0.01MS

Şuanda ESX/QBCORE/PEPE framework larını destekliyor.
Scrambled event
JSON ban listesi.

• Admin bypass listesi
  • Anti Stopper
  • Executorden dolayı olan crashleri tesipt edip kişiyi yasaklar.
  • Patlama koruması. (Benzin bidoununa sıktınız diye ban yemessiniz çünkü limit sistemi var. Limit bir süre sonra sıfırlanır.)
  • Obje, Araba, Ped Spawn Olayı Fixdir (hem whitelist hem blacklist hemde limit sistemi vardır)
  • Blacklist event koruması.
  • Kashacters triggerleri ile usersi sıfırlamak fix. (Bütün multicharacterlerde geçerlidir.)
  • Anti exploit.
  • Valued Trigger (eğer gelen değer blacklist olarak koyduğumuz değer ise adam banlanır -1 ile yapılan çoğu hileyi engeller.)
  • Anti Job Triggers Örnek olarak polis olmadan kelepçe triggerini triggerlersem ban yerim.
  • Trigger ile meslek verme, obje spawnlama fix dir.

Anticheat nerdeyse hergün güncelleme almaktadır.

DİSCORDUMUZ:
Discord linki yasaksa bildirirseniz sevinirim editlerim

Scriptin Yapımı 3 Kişi Üzerinden Gidiyor

DF
Son düzenleme:
json ban list mi kaldı dostum 2021 deyiz ?

DF
bazı türkolar çözemediği için sql yapması daha iyi olurmuş fakat json eski değil ki? hatta mysqlden daha optimize çalışıyor.
sanırsam optimize yazmanın sebebi senle bir yerde tartışmıştık json save mi yoksa sql mi diye bir soru olmuştu sen sql demştin sizede eleştiri de bulunduğum için bir yerlerden birşeyler türetip daha optimize gibi argüman sunuyorsun alt tarafı hex kayıt ediyor ? neyse dostum senle tartışmayacağım

DF
sanırsam optimize yazmanın sebebi senle bir yerde tartışmıştık json save mi yoksa sql mi diye bir soru olmuştu sen sql demştin sizede eleştiri de bulunduğum için bir yerlerden birşeyler türetip daha optimize gibi argüman sunuyorsun alt tarafı hex kayıt ediyor ? neyse dostum senle tartışmayacağım
Ben alt tarafı hex kaydetmesinden bahsetmiyorum genel olarak mysql çalışırken jsona nazaran daha uzun (milisaniye) sürede kayıt ediyor json ise daha hızlı. Herhangi bir yerden bir şey türetmiyorum. Niye bu kadar toxicsin anlayamadım. Kuyruk acısı galiba ?

Arkadaşın konusunda daha fazla tartışmayalım acnin geri kalanı konusunda bence özellikleri standart bir anticheat için gayet yeterli +rep

DF
Ben alt tarafı hex kaydetmesinden bahsetmiyorum genel olarak mysql çalışırken jsona nazaran daha uzun (milisaniye) sürede kayıt ediyor json ise daha hızlı. Herhangi bir yerden bir şey türetmiyorum. Niye bu kadar toxicsin anlayamadım. Kuyruk acısı galiba ?

Arkadaşın konusunda daha fazla tartışmayalım acnin geri kalanı konusunda bence özellikleri standart bir anticheat için gayet yeterli +rep
dostum web sql e bağlamıyorsun makinada bulunuyor neyin işlemesinden bahsediyorsun bir şeyler biliyor gibi gözükmeye çalışıp en ufak şeyden dahi kendini üste çekmeye çalışıyorsun bu kibir niye bu hasetlik niye bence sen onları çöz sonra gel kuyruk acısı de istersen sen kimseye kuyruk acısı çektirtemezsin bunuda sana belirteyim toxic konusunda sana yanaşamayacağımı kesinlikle bilmen gerekli. iyi forumlar dediğin gibi arkadaşın konusunda tartışma yapmayacağım seninlede daha da muhattap olmayacağım diyeceklerim bu kadar umarım sindirebilirsin.

DF
dostum web sql e bağlamıyorsun makinada bulunuyor neyin işlemesinden bahsediyorsun bir şeyler biliyor gibi gözükmeye çalışıp en ufak şeyden dahi kendini üste çekmeye çalışıyorsun bu kibir niye bu hasetlik niye bence sen onları çöz sonra gel kuyruk acısı de istersen sen kimseye kuyruk acısı çektirtemezsin bunuda sana belirteyim toxic konusunda sana yanaşamayacağımı kesinlikle bilmen gerekli. iyi forumlar dediğin gibi arkadaşın konusunda tartışma yapmayacağım seninlede daha da muhattap olmayacağım diyeceklerim bu kadar umarım sindirebilirsin.
Hala dediğimi anlamıyorsun ki. Genel olarak mysql ve jsondan bahsediyorum kafan basıyor değil mi? birşeyler biliyor gibi gözükmek için değil cidden bu böyle. Genelleme olarak yapıyorum hani tüm alanlardan bahsediyorum web sql olsun o bu vs fivem de dahil YANİ GENELLEME. Örneğin mongodb neden daha hızlıdır çünkü json veri tipini kullanır ve işlem execute hızı daha hızlıdır. Dediğin gibi web sql olmadığı için aralarında pek fark yok FAKAT ORADA GENELLEME YAPARAK BASBAYA JSON MYSQLDEN DAHA HIZLIDIR yazıyor. Üstüne jsona eski diyip bana birşeyler biliyor gibi gözükmeye çalışıyor demen bayağı trajikomik. Bu kadar ciddi cevap vererek kimin kuyruk acısı çektiği gerçekten belli oluyor ilk mesajdan sonra bu kadar sert çıkışıp üstüne boş konuşman daha da komik.

DF
Hala dediğimi anlamıyorsun ki. Genel olarak mysql ve jsondan bahsediyorum kafan basıyor değil mi? birşeyler biliyor gibi gözükmek için değil cidden bu böyle. Genelleme olarak yapıyorum hani tüm alanlardan bahsediyorum web sql olsun o bu vs fivem de dahil YANİ GENELLEME. Örneğin mongodb neden daha hızlıdır çünkü json veri tipini kullanır ve işlem execute hızı daha hızlıdır. Dediğin gibi web sql olmadığı için aralarında pek fark yok FAKAT ORADA GENELLEME YAPARAK BASBAYA JSON MYSQLDEN DAHA HIZLIDIR yazıyor. Üstüne jsona eski diyip bana birşeyler biliyor gibi gözükmeye çalışıyor demen bayağı trajikomik. Bu kadar ciddi cevap vererek kimin kuyruk acısı çektiği gerçekten belli oluyor ilk mesajdan sonra bu kadar sert çıkışıp üstüne boş konuşman daha da komik.
dostum burada nosql kullanan insan yok ya sen akıl tutulması yaşıyorsun ya da kendi fikirlerini dayatmaya çalışıyorsun ve burası fivem bir tr*ndy*l ya da n1*, hep**bura*a fln da değil anlık üye sayısı 200k fln da değil neyin kaygısı bu bunu anlamıyorum json eski dostum türkolar anlamıyor demen de saçma kendinizde satış yapıyorsunuz müşterinizin rahat kavraması için json mu yoksa direk olarak sql mi işlersiniz bunu düşün istersen roblox luasından gelen kişilersiniz bazı arkadaşlarınızın yardımı olmadan buralara gelebileceğinizi dahi düşünmüyorum sanırsam 10 kişi oldunuz yaptığınız artıştan sonra bunu gözlemliyorum ve sert çıkışmak bu oluyor dostum.

DF
dostum burada nosql kullanan insan yok ya sen akıl tutulması yaşıyorsun ya da kendi fikirlerini dayatmaya çalışıyorsun ve burası fivem bir tr*ndy*l ya da n1*, hep**bura*a fln da değil anlık üye sayısı 200k fln da değil neyin kaygısı bu bunu anlamıyorum json eski dostum türkolar anlamıyor demen de saçma kendinizde satış yapıyorsunuz müşterinizin rahat kavraması için json mu yoksa direk olarak sql mi işlersiniz bunu düşün istersen roblox luasından gelen kişilersiniz bazı arkadaşlarınızın yardımı olmadan buralara gelebileceğinizi dahi düşünmüyorum sanırsam 10 kişi oldunuz yaptığınız artıştan sonra bunu gözlemliyorum ve sert çıkışmak bu oluyor dostum.
Sana o konuda hak vermeme rağmen hala aynı şeyi diyorsun. TAMAM ANLADIK FİVEMDE MYSQL VEYA JSON KULLANMAK FARK ETTİRMİYOR FAKAT ANLAMADIĞIN KISIM GENEL OLARAK JSON MYSQLDEN DAHA OPTİMİZE VE HIZLI ÇALIŞIR HALEN ANLAMAMAKTA DİRENİYOSUN VE BANA AYNI ARGÜMANI SUNUYORSUN ÜSTÜNE ÜSTLÜK ÖRNEK OLARAK VERDİĞİM CÜMLEYİ SAVUNMA ARGÜMANIMMIŞ GİBİ ONUNLA BANA SALLAMAYA ÇALIŞIYORSUN VE EVET DOSTUM ROBLOX LUASINDAN GELDİM ARTIK BAŞKA PROBLEMİN VAR MI? TOPLSAN 3 4 SAAT ROBLOX OYNAMIŞIMDIR FAKAT GELİŞTİREMEDİĞİN ANTİCHEATİN GİBİ OKUMA YAZMA GİBİ ŞEYLERDE DE GERİ KALMIŞSIN GİBİ. Ayriyetten kimse bize yardım falan etmedi reklam konusunu diyorsan en azından 5, 10k token basmıyoruz canım benim (veya freelancer tutup onu kovduktan sonra acyi başkasına yazdırmıyoruz demek daha mı doğru olurdu ki?) o_O ? ? ?

DF
Sana o konuda hak vermeme rağmen hala aynı şeyi diyorsun. TAMAM ANLADIK FİVEMDE MYSQL VEYA JSON KULLANMAK FARK ETTİRMİYOR FAKAT ANLAMADIĞIN KISIM GENEL OLARAK JSON MYSQLDEN DAHA OPTİMİZE VE HIZLI ÇALIŞIR HALEN ANLAMAMAKTA DİRENİYOSUN VE BANA AYNI ARGÜMANI SUNUYORSUN ÜSTÜNE ÜSTLÜK ÖRNEK OLARAK VERDİĞİM CÜMLEYİ SAVUNMA ARGÜMANIMMIŞ GİBİ ONUNLA BANA SALLAMAYA ÇALIŞIYORSUN VE EVET DOSTUM ROBLOX LUASINDAN GELDİM ARTIK BAŞKA PROBLEMİN VAR MI? TOPLSAN 3 4 SAAT ROBLOX OYNAMIŞIMDIR FAKAT GELİŞTİREMEDİĞİN ANTİCHEATİN GİBİ OKUMA YAZMA GİBİ ŞEYLERDE DE GERİ KALMIŞSIN GİBİ. Ayriyetten kimse bize yardım falan etmedi reklam konusunu diyorsan en azından 5, 10k token basmıyoruz canım benim (veya freelancer tutup onu kovduktan sonra acyi başkasına yazdırmıyoruz demek daha mı doğru olurdu ki?) o_O ? ? ?
68153

dostum bende json kullanıyorum diyorum ki sana mysql üzerinden bakmak son kullanıcı için daha pratik sen neden anlamıyorsun anlamıyorum

local m = ""
local n = {}
function loadBans()
m = LoadResourceFile(GetCurrentResourceName(), "bans.json") or ""
if m ~= "" then
n = json.decode(m)
else
n = {}
end
end
function isBanned(source)
if n[source] ~= nil then
return n[source]
else
return false
end
end
function permBanUser(o, source)
n[source] = {banner = o, reason = "AntiCheat | Otomatik Yasaklandınız.", expire = 0}
SaveResourceFile(GetCurrentResourceName(), "bans.json", json.encode(n), -1)
end

AddEventHandler(
"playerConnecting",
function(u, v, C)
local s = GetPlayerName(source)
local license, D, E, F, discord, G = "n/a", "n/a", "n/a", "n/a", "n/a", "n/a"
for H, B in ipairs(GetPlayerIdentifiers(source)) do
if string.sub(B, 1, string.len("license:")) == "license:" then
license = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("steam:")) == "steam:" then
D = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("live:")) == "live:" then
E = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("xbl:")) == "xbl:" then
F = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("discord:")) == "discord:" then
discord = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("ip:")) == "ip:" then
G = B
end
end

bundan sonrasını nasıl gittiğini tahmin ediyorsundur. bende json kullanıyorum senin dediğini kabul ediyorum zaten hızlı ama fivem burası ben üşendiğim için böyle yaptım ve kimsenin alt yapısını kullanmıyorum kendim yaptım knkcım fyac fln beni bağlamıyor emin olablrsn. yani bağımsız eleştiri yapıyorum.

DF
Ekli dosyayı görüntüle 68153

dostum bende json kullanıyorum diyorum ki sana mysql üzerinden bakmak son kullanıcı için daha pratik sen neden anlamıyorsun anlamıyorum

local m = ""
local n = {}
function loadBans()
m = LoadResourceFile(GetCurrentResourceName(), "bans.json") or ""
if m ~= "" then
n = json.decode(m)
else
n = {}
end
end
function isBanned(source)
if n[source] ~= nil then
return n[source]
else
return false
end
end
function permBanUser(o, source)
n[source] = {banner = o, reason = "AntiCheat | Otomatik Yasaklandınız.", expire = 0}
SaveResourceFile(GetCurrentResourceName(), "bans.json", json.encode(n), -1)
end

AddEventHandler(
"playerConnecting",
function(u, v, C)
local s = GetPlayerName(source)
local license, D, E, F, discord, G = "n/a", "n/a", "n/a", "n/a", "n/a", "n/a"
for H, B in ipairs(GetPlayerIdentifiers(source)) do
if string.sub(B, 1, string.len("license:")) == "license:" then
license = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("steam:")) == "steam:" then
D = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("live:")) == "live:" then
E = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("xbl:")) == "xbl:" then
F = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("discord:")) == "discord:" then
discord = B
elseif string.sub(B, 1, string.len("ip:")) == "ip:" then
G = B
end
end

bundan sonrasını nasıl gittiğini tahmin ediyorsundur. bende json kullanıyorum senin dediğini kabul ediyorum zaten hızlı ama fivem burası ben üşendiğim için böyle yaptım ve kimsenin alt yapısını kullanmıyorum kendim yaptım knkcım fyac fln beni bağlamıyor emin olablrsn. yani bağımsız eleştiri yapıyorum.
68155
aynı şeyi söylüyoruz

DF
SQL JSON kadar hızlı değildir. nedeni ise JSON hız için yapılmışken SQL düzenli çekilip iletilmesi için vardır, bizde büyük miktarda bir liste olmadığı için kullanmıyoruz ve jsonun hızından yararlarıyoruz. Birisini banlarken hızlı olmasını ve hata payını en düşük tutmayı isteriz. Kullanan kişiler json hakkında soru sorduğunda güzellikle anlatıyoruz. Gerçi ben varken soru soran hiç olmadı ?

Sıra roblox luasında evet ben inkar etmiyorum ben robloxdan geldim (ama diğer ekip arkadaşlarımın robloxla alakası yoktur) ve fivemin luasına göre kat ve kat daha zor çünkü onu oyun motoru üzerinden kullanıyorsun ve oyun motorunun tüm elementlerini bilmen zorunlu, fivemdeki lua robloxun yanında bebek oyuncağı gibi gelir.

(yanlis anlasilma)

Yaptığınız saçmalığın ne olduğunu anlayamıyorum, ikinizde ezik insanlar gibi kendinizi yukarı çıkartmaya çalışıyorsunuz. Boş boş laf atmanıza gerek yok eleştiri kötüleyip laf sokma amacı olmadan yapılan bir şeydir, daha yaptığınız şeyin ne olduğunu bilmeyip kavga başlatıyorsunuz.

Kendi görüşüm içinde samankelleyi ağır f*ac yanlısı olarak alıyorum ve son cümlemi söylüyorum, ikinizde aynı ürünü çıkartıyorsunuz ve özelliklerle yarışmak yerine birbirinize sataşıp, laf atıp birisini küçük düşürmeye çalışıyorsunuz gerçektende acınası bir durum. Fivemden ve ekipten ayrılmamın bir sebebide bu zaten, herkes aşırı seviyede saldırgan.
Küçük dünyanızda hepinize bol şans, umarım daha çok kavga edip kendinizi küçük düşürürsünüz.

DF
Son düzenleme:
Hocam alt tarafı hex kaydetmiyoruz enached ban sistemi mevcut tokenlerıne kadar hwid ne kadar alıyoruz ki oyuna girmeye çalıştığında bir steam değiştirip bypasslamayın diye. eğer siz sadece hex id yi kaydettiriyorsanız müşterilerinizin adına üzüldüm. :/

DF
Son düzenleme:
kus beyinli json sqlden 10 kat daha hizli, sacma sapan terimler kullanip biliyomus gibi yapma

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!