Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber Tüm Envanterlerdeki Dupe Sorunu Kesin Çözümü

Ama bizi sevmeyenler var sanirim sadece benim konumdan kaldirilmis discord linki ?
+rep bu arada yararlı paylaşım

+Rep kral çok başarılı bir rehber olmuş eline sağlık

Değerli hocam exelds exelds 'e bu muhteşem çalışmasından ötürü çok teşekkür ederim. Sayesinde uzun zamanıdır aradığım problemi çözmüş oldum.
Ayrıca birebir kendisi her sorun ile "BEDELSİZ,KOŞULSUZ" ilgileniyor. Bu tür insanları bu dönemde özellikle bu fivem camiasında çok zor bulabiliyorsunuz.
2 tane kod editleyen insanlar selam dahi vermeye tenezzül etmezken, sağolsun hocam yakından ilgi gösterdi ve sayesinde sorunumu giderdim.

Ne desem az kalır. Emeğine ellerine sağlık hocam.

Değerli hocam exelds exelds 'e bu muhteşem çalışmasından ötürü çok teşekkür ederim. Sayesinde uzun zamanıdır aradığım problemi çözmüş oldum.
Ayrıca birebir kendisi her sorun ile "BEDELSİZ,KOŞULSUZ" ilgileniyor. Bu tür insanları bu dönemde özellikle bu fivem camiasında çok zor bulabiliyorsunuz.
2 tane kod editleyen insanlar selam dahi vermeye tenezzül etmezken, sağolsun hocam yakından ilgi gösterdi ve sayesinde sorunumu giderdim.

Ne desem az kalır. Emeğine ellerine sağlık hocam.
Güzel yorumun için çok teşekkür ederim

+rep aşırı yararlı.

Oldukça yararı bir paylaşım, kendi sunucumda kullancağım.
+rep

tesekkürlker

Güncelleme: (06.05.2021)
Gelen yardım isteklerine bakılırsa bazı envanterlerdeki bazı eventler kendiliğinden aynı anda 1 den fazla tetikleniyor. İsterseniz bu birden fazla tetiklenen eventleri belirleyip, isterseniz uğraşmayıp tüm eventleri aynı şekilde güncelleyip belirlediğiniz değere göre bir kaç tane eşya dupe yapabilme ihtimaline kapı açmış olursunuz (Her türlü log alırsınız, logları takip edip müdahale edecekseniz eğer bu size ciddi sorun teşkil etmeyecektir). Seçim size kalmış. Ben sadece çözümü paylaşıyorum.

En yukarı
local checkSource = {}
altına bir de aşağıdaki tanımı ekleyin
local toleransDegeri = 2 --(Buraya yazacağınız sayı o eventin arka arkaya tetiklenmesine izin verileceği sayıyı belirtir. Gereksiz log aldıkça sayıyı arttırabilirsiniz.)

Önceki kodlarda aşağıdaki gibi olan yerleri
Kod:
if checkSource[source] == nil then
        checkSource[source] = true
        TriggerEvent('ExeLds:resetCooldown', source)

Bu şekilde değiştirin:
Kod:
if checkSource[source] == nil then
        checkSource[source] = 1
    else
        checkSource[source] = checkSource[source] + 1
    end
    if checkSource[source] <= toleransDegeri then       
        TriggerEvent('ExeLds:resetCooldown', source)

else den sonrası önceki anlatımdaki gibi kalabilir.

Bu değişikliklerden sonra da hala sorun yaşayanlar discordumdaki #yardım kanalından bu ayarları kullanan diğer arkadaşlardan yardım isteyebilirler. Ben de zaman buldukça yardımcı olmaya çalışırım.

Eline Saglık Ama olmadı bizde :D Sanırsam yanlış bişey yapmış olabiliriz

neden şifreli script?

bunu m3de yapıpıda kodları atabilcek varmı?

+rep başarılı ellerine sağlık abi

İslamiyete karşıt materyal kullanımı
selamunaleykum kolay gelsin hayırlı ramazanlar.... Arkadaşlar burası oyun forumumu yoksa genel- teknik olarak mı ? oyun forumu mu ?
//

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!