Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Telefon yazmak için gerekenler?

Dynasie

Üye
FT Kullanıcı
Discord
tae#1575
Merhaba, Telefon yazmak istiyorum ve bunun için hangi dillere hakim olmam gerekiyor?

Her kafadan farklı bir ses çıkıyor.Bunun için tam kapsamlı bir cevap almak istedim.

Sanırım JS HTML CSS gerekiyor ama dahası var mı? veya eksiği mi olması gerekir onu merak ettim.

Ayrıca bu dilleri nereden öğrenebileceğimle ilgili yardımda bulunursanız da çok sevinirim. Paralı kurs veya ücretsiz olması önemli değil.

Bu saydıkların haricinde en önemliside lua diye biliyorum

Bu saydıkların haricinde en önemliside lua diye biliyorum
LUA dilini kendim öğrenmeye çalışıyorum.Türkçe olarak ücretli ders bulunmuyor, ingilizce olanlar da sadece ROBLOX üzerinden anlatılmış.YouTube üzerinden araştırma yapıyorum ama düzgün anlatan ve serinin devamlılığını getiren yok.

LUA dilini kendim öğrenmeye çalışıyorum.Türkçe olarak ücretli ders bulunmuyor, ingilizce olanlar da sadece ROBLOX üzerinden anlatılmış.YouTube üzerinden araştırma yapıyorum ama düzgün anlatan ve serinin devamlılığını getiren yok.

Kanka ücret vererek öğreneceğin dil lua kadar gereksiz olmamalı bence. (KENDİ FİKRİM)

Fivem Native biraz bil, MYsql öğren, JS, Jquery framework, CSS, HTML, Lua temelleri ilk projendede telefon yapmayı deneme delirirsin ama telefonda en önemli şey JS diye biliyorum

Tasarlama kısmı için HTML, CSS ve JavaScript
Tasarlama kısmını eklenti ile bağlamak için JavaScript

Eklentiyi yapmak için C#, LUA ya da JavaScript

Telefonda sesli konuşma kısmına gelirsek TS3'e bağlamak için TS3'e plugin yapacaksın ya da kendin ses algılatabileceğin bir şey yapacaksın artık orasını da araştırmak sana kalmış

Fivem Native biraz bil, MYsql öğren, JS, Jquery framework, CSS, HTML, Lua temelleri ilk projendede telefon yapmayı deneme delirirsin ama telefonda en önemli şey JS diye biliyorum
hiç script yazmamış biri değilim.Ama telefon derecesinde değilim, bir çok dilde de eksiklerim var.HTML ve CSS biliyorum ama JS bilgim çok da yeterli değil.Teşekkür ederim bilgi için.

Tasarlama kısmı için HTML, CSS ve JavaScript
Tasarlama kısmını eklenti ile bağlamak için JavaScript

Eklentiyi yapmak için C#, LUA ya da JavaScript

Telefonda sesli konuşma kısmına gelirsek TS3'e bağlamak için TS3'e plugin yapacaksın ya da kendin ses algılatabileceğin bir şey yapacaksın artık orasını da araştırmak sana kalmış
Konuya çok güzel değinip açıklamışsın, teşekkür ederim.
Dillere tamamen yabancı değilim, eksiklerimi tamamlarsam telefon derecesine gelebilirim umarım :) teşekkürler.

Konuya çok güzel değinip açıklamışsın, teşekkür ederim.
Dillere tamamen yabancı değilim, eksiklerimi tamamlarsam telefon derecesine gelebilirim umarım :) teşekkürler.
Yaparsın ya telefon yapmakta ne var tek sorun sesli sohbet onuda en basitinden sesleri 2D yapar çözersin

Lua dilini öğrenmek için para harcamanı önermem dostum, sebebi ise dil çok çok eski ve zaten son demlerini yaşıyor. Öğrendiğinle kalırsın geleceği olmayan bir dil, fakat yinede öğrenip aşina olmak istersen temelini atmanda sana yardım edebilirim seve seve
Dc: Aquar1us#1339 eklersen görüşürüz.

Lua dilini öğrenmek için para harcamanı önermem dostum, sebebi ise dil çok çok eski ve zaten son demlerini yaşıyor. Öğrendiğinle kalırsın geleceği olmayan bir dil, fakat yinede öğrenip aşina olmak istersen temelini atmanda sana yardım edebilirim seve seve
Dc: Aquar1us#1339 eklersen görüşürüz.
Teşekkür ederim, yardımcı olursan sevinirim. Oyun Geliştiricileri oyunları lua ile yazıyor diye biliyorum. Okumak istediğim bölüm de bu olduğu için lua her türlü geleceğimde olacak sanırım :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!