Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Tanıtım [TANITIM] Yeni envanter özellikleri ve tasarımı

güzele benziyor ellerine sağlık ama eşya isimleri iconları çok kaplıyor onu da ayarlayabilirsen gerçekten çok hoş olur

+Güncel, ufak bir güncelleme yaptım.

ESX'e çevirip paylaşırsanız çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Ellerinize sağlık.

Önemsiz bir konu aslında, bilgisayar ve FiveM üzerinde uzun süredir çalışmıyordum. Can sıkıntısından girmek istedim ve güzel bir şarkı eşliğinde qb-inventory alt yapısını tasarım ve yazılım açısından geliştirdim. Yazılım olarak sanırım elde tutulur özelliği pek yok, içerik bulamadım ama tasarıma güveniyorum. Yakında satmayı yada bedava paylaşmayı düşünüyorum, büyük ihtimal bedava olarak paylaşacağım, şuanda sadece qb-core ile çalışmakta esx'e çevirerekde sunabilirim. İnsanların yararına ve öldüğünü düşündüğüm FiveM e birazda olsa katkı sağlamak adına alışılmışın dışında scriptler paylaşmayı düşünüyorum. Keza pandemi süreci boyuncada genelde evde olduğumuzdan eğlenecek bir şey arıyor insan, FiveM bunun için biçilmiş kaftan fakat ortalıkta gördüğüm kadarı ile kaliteli işçilik yok, umarım ilerler bu paylaşımları ilerlemesi dileği ile katkıda bulunmak için yapacağım. Yetenekli insanlarda piyasada her yerde olan şeylerin aynısını yapıp tanıtmak yerine paylaşırsa güzel olur. Bu yazıyı yazarkende script'i yakın bir zamanda bedavaya paylaşma kararı aldım. Saygılar, iyi forumlar.

Fark edip fixlediğim sorunlar;
-Yerdeki itemleri alacağımızda Zemin-Boş tarzı bir ikinci envanter açılıyordu onu düzelttim.
-Yerdeki itemleri alınca marker'ın silinmeme sorununu düzelttim.
-Bir slota mouse'u getirdiğinizde itemin infoları alt kısımda çıkıyordu lakin daha sonra mouse'u envanterde boş bir slot haricinde bir yere getirdiğinizde info kısmı orada kalıyordu, onu fixledim.
-İtem atma animasyonunu kaldırdım.
-Şu anda aklımda başka bir şey yok. Olan diğer bugları bildirirseniz herkesin yararına olacaktır.

Eklediklerim;

-Çanta itemi ekledim. İtem kullanıldığında 10 slotluk bir stash açılıyor, çanta iteminin meta datasına itemleri kayıt ediyor.
-Envanterin sol üstündeki info iconuna basarak itemlerin isimlerini, sağlıklarını, sayılarını, kısacası özelliklerini açıp kapata biliyorsunuz.
-Yer butonuna basarak bir aracın yanında envanteri açıp yere item koymak istediğinde malesef bagaja girecektir o sırada yer butonuna basarak bagajdan drop kısmına geçebilirsiniz. Bunu farklı şekillerdede kullanabilirsiniz.
-Envantere karakteri göstererek kıyafet çıkartıp giydirme ekranı yapmıştım, ekranın ortasında karakter vardı yanlarındada butonlar şapkaya basınca şapkayı takıyor veya çıkarıyordu ama kimse beğenmediği için kaldırmıştım tekrardan ekleyebilirim.
-Envantere etkileşim kısmı eklemiştim envanterin sol tarafından kısaca bazı şeylere erişebiliyordunu onuda kimse beğenmediği için kaldırmıştım aynı şekilde bunuda ekleyip zamanla paylaşabilirim.
-Envantere hover kullanmadan javascript üzerinden bir çok animasyon ekledim saçma sapan animasyonlar aklınıza gelmesin şuanluk video paylaşamıyorum ama envanterde tüm etkileşimlerde göz zevkini arttıran animasyonlar bulunmaktadır.

Fotoğraflar;
Ekli dosyayı görüntüle 43080
Ekli dosyayı görüntüle 43081

Herkes'ten ricamdır bir değerlendirme ve öneri yapabilirmisiniz? Umarım güzel bir anlatım ile güzel bir forum açmışımdır. Teşekkürler.

Güncelleme;
-Envanter tasarımını editleyebileceğiniz bir menü eklenmiştir.
-Slot boyutları arka plan renkleri border renkleri ayarlanabilir.
-Blur kapatılıp açılabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 43580

Ekli dosyayı görüntüle 43581

Malesef yine video kaydı alma imkanım yok.

Son bir küçük not: hala geliştiriyorum.
Başarılar üstadım inşallah başarırsın :)

Ellerine sağlık, tr nin gelişebilmesi gerekliydi. Hoşgeldin :)

Bana FiveM ile alakalı bütün development işlerini öğretip beni eğittin bunlar için tekrar teşekkür ederim. Ellerinden böyle başarılı içerikler görmek benim için artık doğal rutin oldu başarılarının devamını diliyorum. Psyou Psyou

Çok güzel gözüküyor eline sağlık dostum.

Önemsiz bir konu aslında, bilgisayar ve FiveM üzerinde uzun süredir çalışmıyordum. Can sıkıntısından girmek istedim ve güzel bir şarkı eşliğinde qb-inventory alt yapısını tasarım ve yazılım açısından geliştirdim. Yazılım olarak sanırım elde tutulur özelliği pek yok, içerik bulamadım ama tasarıma güveniyorum. Yakında satmayı yada bedava paylaşmayı düşünüyorum, büyük ihtimal bedava olarak paylaşacağım, şuanda sadece qb-core ile çalışmakta esx'e çevirerekde sunabilirim. İnsanların yararına ve öldüğünü düşündüğüm FiveM e birazda olsa katkı sağlamak adına alışılmışın dışında scriptler paylaşmayı düşünüyorum. Keza pandemi süreci boyuncada genelde evde olduğumuzdan eğlenecek bir şey arıyor insan, FiveM bunun için biçilmiş kaftan fakat ortalıkta gördüğüm kadarı ile kaliteli işçilik yok, umarım ilerler bu paylaşımları ilerlemesi dileği ile katkıda bulunmak için yapacağım. Yetenekli insanlarda piyasada her yerde olan şeylerin aynısını yapıp tanıtmak yerine paylaşırsa güzel olur. Bu yazıyı yazarkende script'i yakın bir zamanda bedavaya paylaşma kararı aldım. Saygılar, iyi forumlar.

Fark edip fixlediğim sorunlar;
-Yerdeki itemleri alacağımızda Zemin-Boş tarzı bir ikinci envanter açılıyordu onu düzelttim.
-Yerdeki itemleri alınca marker'ın silinmeme sorununu düzelttim.
-Bir slota mouse'u getirdiğinizde itemin infoları alt kısımda çıkıyordu lakin daha sonra mouse'u envanterde boş bir slot haricinde bir yere getirdiğinizde info kısmı orada kalıyordu, onu fixledim.
-İtem atma animasyonunu kaldırdım.
-Şu anda aklımda başka bir şey yok. Olan diğer bugları bildirirseniz herkesin yararına olacaktır.

Eklediklerim;

-Çanta itemi ekledim. İtem kullanıldığında 10 slotluk bir stash açılıyor, çanta iteminin meta datasına itemleri kayıt ediyor.
-Envanterin sol üstündeki info iconuna basarak itemlerin isimlerini, sağlıklarını, sayılarını, kısacası özelliklerini açıp kapata biliyorsunuz.
-Yer butonuna basarak bir aracın yanında envanteri açıp yere item koymak istediğinde malesef bagaja girecektir o sırada yer butonuna basarak bagajdan drop kısmına geçebilirsiniz. Bunu farklı şekillerdede kullanabilirsiniz.
-Envantere karakteri göstererek kıyafet çıkartıp giydirme ekranı yapmıştım, ekranın ortasında karakter vardı yanlarındada butonlar şapkaya basınca şapkayı takıyor veya çıkarıyordu ama kimse beğenmediği için kaldırmıştım tekrardan ekleyebilirim.
-Envantere etkileşim kısmı eklemiştim envanterin sol tarafından kısaca bazı şeylere erişebiliyordunu onuda kimse beğenmediği için kaldırmıştım aynı şekilde bunuda ekleyip zamanla paylaşabilirim.
-Envantere hover kullanmadan javascript üzerinden bir çok animasyon ekledim saçma sapan animasyonlar aklınıza gelmesin şuanluk video paylaşamıyorum ama envanterde tüm etkileşimlerde göz zevkini arttıran animasyonlar bulunmaktadır.

Fotoğraflar;
Ekli dosyayı görüntüle 43080
Ekli dosyayı görüntüle 43081

Herkes'ten ricamdır bir değerlendirme ve öneri yapabilirmisiniz? Umarım güzel bir anlatım ile güzel bir forum açmışımdır. Teşekkürler.

Güncelleme;
-Envanter tasarımını editleyebileceğiniz bir menü eklenmiştir.
-Slot boyutları arka plan renkleri border renkleri ayarlanabilir.
-Blur kapatılıp açılabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 43580

Ekli dosyayı görüntüle 43581

Malesef yine video kaydı alma imkanım yok.

Son bir küçük not: hala geliştiriyorum.
envanter durabilitysi float ise mükemmel yani bildiğim kadarıyla 100 değilde 100.00 olursa biraz daha gerçekçi bir görünüm olabilir. ille olmalı mı yok çok önemli değil yani

ESX'e çevirip paylaşırsanız çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Ellerinize sağlık.
Bir süreliğine tatilde olduğumdan konuyu boşlamıştım, tatilim sona erdi müsait bir vaktimde scriptin qbcore üzerine kurulu şuanki halini ve bir tanıtım videosunu paylaşayağım. ESX İçinde hayırlısı olsun diyelim.

Çok İyi Çalışma Adam bu işi Hallediyor Çok Ciddi İşlere İmza Atabilecek Bir Yetenektesin TR İçin Yararlısın

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!