Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü "System.ArgumentException: Option ‘userid’ not supported." Hatasının Çözümü

alprnerylmz2

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar arkadaşlar,

Birkaç gündür hata alıyorum panel üzerinden hatanın ismi "System.ArgumentException: Option ‘userid’ not supported."

10459

MySQL üzerinden verileri çekemiyor ve birçok sorun yaratıyordu.

Birçok yabancı kaynaktan araştırdım hatanın çözümünü hiçbir yerde bulamadım. Biraz kafa yordum çözümü kendim buldum.

server.cfg içerisinde mysql bağlantısını sağlayan;

set mysql_connection_string "server=localhost;database=essentialmode;userid=root;password="

satırını,

set mysql_connection_string "server=localhost;database=essentialmode;Uid=root;password="

olarak değiştirdiğiniz vakit sorununuz çözülmüş olacaktır.

Aynı hatayı "password" stringi üzerinden almanızda muhtemel bu yüzden direkt olarak size direkt olarak güncel MySQL Connection Stringlerine ulaşabileceğiniz bi kaynak bırakıyorum.

FiveM ile ilgili her türlü sorularınız için üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!