Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber Screenshot Basic'i Discord Webhook İle Kullanma

TGIANN

VIP Üye
VIP Üye
Şu son zamanlarda resim yüklemek için düzgün servis bulmak zor. Olan servislerin çoğu aşırı yavaştı veya kesintilere uğruyordu bunu çözmek için kendi servisimizi oluşturmamız gerekiyordu. Artık buna gerek yok sadece ekstra bir discord odası ve webhook ile bu sorunu çözebiliyoruz. hemen çok uzatmadan nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

Örneği GcPhone üzerinden vereceğim çünkü en çok bu scripte kullanılıyor
ScreenShot nasıl kullanılır merak edenler yandaki github reposuna bakabilir -

Örnek kod:
Kod:
exports['screenshot-basic']:requestScreenshotUpload("Discord Webhook URL", "files[]", function(data)
        local image = json.decode(data)
        DestroyMobilePhone()
        CellCamActivate(false, false)
        cb(json.encode({ url = image.attachments[1].proxy_url }))
end)

Örnek resim:
Screenshot_2.png

Yapılması Gerekenler:
  1. Discord'da bir adet oda açıp WebHook oluşturuyorsunuz
  2. Url Kısmına Discord WebHook Linkinizi Yazıyorsunuz
  3. cb fonksiyonunun içini örnek koddaki gibi değiştiriyorsunuz
Yapılması gerekenler bu kadardır artık sorunsuz ve hızlı şekilde screenshot-basic ile resim yükleyebilirsiniz.

DF
Son düzenleme:
Yararlı bir konu olmuş ?

DF
Son düzenleme:
Çok yararlı bir paylaşım forumda çok görmüştüm bu sorunun cevabını arayanı

DF
Çok güzel yararlı bir konu ancak discord'un buna izini mevcut mu baktınız mı acaba bir süre sonra bunu oluşturan kişinin discord sunucusu kapatılabilir , discord sürekli upload yapmaya karşın bir sistemi olabilir.

DF
ko
Şu son zamanlarda resim yüklemek için düzgün servis bulmak zor. Olan servislerin çoğu aşırı yavaştı veya kesintilere uğruyordu bunu çözmek için kendi servisimizi oluşturmamız gerekiyordu. Artık buna gerek yok sadece ekstra bir discord odası ve webhook ile bu sorunu çözebiliyoruz. hemen çok uzatmadan nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

ScreenShot nasıl kullanılır merak edenler yandaki githup reposuna bakabilir -

Örnek kod:
Kod:
exports['screenshot-basic']:requestScreenshotUpload("Discord Webhook URL", "files[]", function(data)
        DestroyMobilePhone()
end)

Örnek resim:
Ekli dosyayı görüntüle 24632

Yapılması Gerekenler:
Yapılması gerekenler bu kadardır artık sorunsuz ve hızlı şekilde screenshot-basic ile resim yükleyebilirsiniz.
kodu tam olarak nereye yazacağım veya nerdekiyle değiştireceğim ?

DF
Çok güzel yararlı bir konu ancak discord'un buna izini mevcut mu baktınız mı acaba bir süre sonra bunu oluşturan kişinin discord sunucusu kapatılabilir , discord sürekli upload yapmaya karşın bir sistemi olabilir.
Normalde webhook ile resim dışında her türlü uzunluktaki yazıyı, linki kanallarda paylaştırdım ama böyle resim paylaşmayı ilk kez deniyorum ayrıca 64 kişilik bir sunucuda 10 dakikada kaç tane resimli bir tiwit paylaşılabilirki bir etkinlik vs olamadıkça bu yüzden sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum
ko

kodu tam olarak nereye yazacağım veya nerdekiyle değiştireceğim ?
gcphone/client/client.lua içinde aşağılara bak benzer kodu görürsün

DF
Yararlı teşekkürler

DF

ScreenShot nasıl kullanılır merak edenler yandaki githup reposuna bakabilir -

Örnek kod:
Kod:
        DestroyMobilePhone()
end)

Örnek resim:
Ekli dosyayı görüntüle 24632

Yapılması Gerekenler:
konu başarılı teşekkür ederim resim discord a geliyor, fakat bilgin dahilinde ise yardımını rica edicem çünkü resim twiter yada sarı sayfalara gitmiyor telefon elinde ama kapalı hale geliyor yardım edbilirsen sevinirim

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!