Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber SaltyChat Kurulumu | Detaylı Anlatım, Telefon Entegre, Radio Entegre

Barlas

?????????
FT Kullanıcı
Discord
Barlas#9232
40261

Merhaba,

Bugün herkesin aradığı ama bir türlü kuramadığı ve bazı arkadaşların bunu öğrenip para ile yaptığını gördüm. Bunun hakkında bir rehber yapmak istedim. Rahat bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz adımları takip ederek öncellikle saltychat nedir onun rehberine gidip sonra burada ki kurulumu okursanız çok daha iyi bir anlatım ile karşılaşmış olursunuz. Rehber için;

TS3 Kurulumu nasıl yapılır?

Öncellikle vermiş olduğum indirme yerinden Saltychat pluginini ts3'ünüze tokovoipi nasıl kuruyorsanız aynı mantıkla kurun ve plugini aktifleştirin

ardından saltychat içerisinde bulunan fxmanifest.lua içerisine gelin ve Server UİD Kısmını ve ts3 kanal id ve şifrelerini aşağıda ki belirtiğim fotoğrafta kiler gibi doldurun, SwissChannelde ise hangi kanaldayken beni oyuna atsın vs. gibi şeyleri söyleyen kanallardır onunda idsini ona göre düzenleyiniz.

40271
40272

En son düzenlendiğinde ise aşağıda ki gibi olacaktır;

40273

Telefon entegresi nasıl yapılır?

GCPhone üzerinden örnek vericeğim telefon çağrı kabul etme ve reddetmeyi uyarlamamız gerekiyor. Telefon kabul etme ilk başta yapalım;

Gcphone/server/server.lua içerisine gelip adlı yeri bulup
40267

bununla değiştiriyoruz;

40268

Kod ise burada;
Kod:
    exports['saltychat']:EstablishCall(AppelsEnCours[id].receiver_src, AppelsEnCours[id].transmitter_src)[/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[FONT=courier new][SIZE=5][CENTER][FONT=courier new][SIZE=5][CENTER][FONT=courier new][SIZE=5][CENTER][FONT=courier new][SIZE=5][CENTER]    exports['saltychat']:EstablishCall(AppelsEnCours[id].transmitter_src, AppelsEnCours[id].receiver_src)

Bu sefer ise reddetmek için gerekli olan işlemi yapıyoruz, aynı gcphone/server/server.lua içerisinden burayı bulup

40269

Böyle değiştiriyoruz

40270

Kod için;

Kod:
exports['saltychat']:EndCall(AppelsEnCours[id].receiver_src, AppelsEnCours[id].transmitter_src)[/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[FONT=courier new][SIZE=5][CENTER][FONT=courier new][SIZE=5][CENTER][FONT=courier new][SIZE=5][CENTER][FONT=courier new][SIZE=5][CENTER]exports['saltychat']:EndCall(AppelsEnCours[id].transmitter_src, AppelsEnCours[id].receiver_src)

Telefon ile yapmamız gerekenler bitti.

Radioya nasıl entegre ederim diyenler içinde;

Öncellikle kullanmış olduğunuz radio scriptinizin içerisine giriniz aşağıda ki yeri bulunuz client.lua içerisinde bulabilirsiniz

40274

normalde sizde tokovoip_script şeklinde yazar yapmanız gereken saltychat olarak değiştirmek

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım kendiniz araştırarak ve uğraşarak yapabilirsiniz. Radionun yapılmış olan halini ise dosyanın içerisinde paylaştım iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla

Barlas

Son sürümde config.json içerisinde ts ayarlamalarınız yapılmaktadır. Dll'leri yükledim rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

41303

40262

DF
Son düzenleme:
Yararlı bir paylaşım olmuş, herkesin işine yarayacağı bir konu teşekkürler.

DF
helalin var kardeşim.herşeyi paraya dökenlere selam olsun.

DF
Bugün kara kara salty chat kurulumu arıyordum :D adamsın

DF
ts 3 de aşşağı odaya atarken herkesin ismi DEINSERVERNAME yazıyor değişemiyorum değişmiyor nasıl yapabilirim

DF
Şuanda 2.1.1 saltychat sürümü mevcut onda ki ayarlar da aynı yapılıyor sadece tek var fxmanifest.lua içerisinden ts3 kanal ayarlaması kaldırılıp
config.json adlı bir dosya içeriğinde bu şekilde ve saltyradio - saltynui gibi dosyalar da kaldırıldı

DF
Şuanda 2.1.1 saltychat sürümü mevcut onda ki ayarlar da aynı yapılıyor sadece tek var fxmanifest.lua içerisinden ts3 kanal ayarlaması kaldırılıp
config.json adlı bir dosya içeriğinde bu şekilde ve saltyradio - saltynui gibi dosyalar da kaldırıldı

Teşekkürler, en kısa sürede konuyu güncelleyeceğim.

DF
birde telefon kapanmıyor arama yapınca
rejectcall bölümünde ki kodları doğru yazdığından emin ol sıkıntısız yaparsan çalışır farklı telefonlarda farklı yerlere yapmak gerekiyor gcphone için ayarlar yukarıdaki gibi

DF
Bunun Entegresini Parayla Satmaya Calisanlara Guzel Olmus

DF
Parayla satan kim bilmiyorum ama sesli güldüm github da zaten neyi nereye entegre edeceğin yazıyor sadece kodu bilmen gerek o kadar eline sağlık Barlas ImBarlas

Teşekkür ederim, para ile kurulum yapanlar malasef ki var millete yararlı olduysa ne mutlu bize.

DF
Bazı insanlar bu işlemi parayla yapıyor biraz ilginç.Eline sağlık bu rehber kişilerin ücret vermemesini sağlamış.teşekkürler

DF
Saltychate güncel sürümü ekledim ve dll'lerini yükledim. +güncel

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!