Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paket [QBCore] nkoX | Roleplay Sunucu Paketi

nkobuticoniclife

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.me
Discord
nkò#0710
[QBCore] nkoX | Roleplay Sunucu Paketi
Herkese selamlar, güncel QBCore altyapısıyla aylardır olan paylaşım konularımı takip edenler biliyordur. 2-3 aydır üzerinde çalıştığım paketimi Discord sunucum üzerinden 1 aydan uzun bir süredir satışını gerçekleştiriyorum. İncelediğim kadarıyla forum üzerinde çok fazla adam akıllı satış konusu olmadığından dolayı ve @RA1DER'ın gaza getirmesiyle foruma konuyu açmaya karar verdim.
Paket Hakkında Bilgiler
- İçerisinde bulunan tüm etkileşimler Target ile yapılmakta, kişisel etkileşimler radialmenu üzerinden yapılmakta.
- Paket, 10GB özel kıyafet paketine sahip.
- Paket, NoPixel benzeri araç sesleri, mapler ve özel handlinglere sahip.
- Paket içerisinde Jum Official kaynaklı hatalar aldığınız takdirde müşterilere özel açılmış bilet üzerinden bildirmeniz yeterlidir, şartsız koşulsuz hatalar düzeltilmektedir.
- Paket için test sunucusu mevcut, ulaşmanız yeterlidir.
- Paket tamamiyle open source bir şekilde teslim edilmekte.

Foruma Özel Fiyat: 800₺ | Discord sunucuma katılarak özel slot bilgisine ulaşabilirsiniz.
Paket, bir roleplay sunucusunda aktif +90 oyuncuda test edildi, sunucu bilgilerine de Discord sunucumdan ulaşabilirsiniz.
Client Taraflı Resmon Görünümü
- Bu değer bilgisayardan bilgisayara değişmektedir.
- Daha iyi bir bilgisayarda Resmon daha düşük çıkmakta ( minimum 0.8 ), daha kötü bir bilgisayarda Resmon daha yüksek çıkmaktadır ( Maksimum 1.8 ).

1674162050279.png
Multicharacter
- 5 karakter oluşturmaya kadar desteklemektedir.
- Default olarak maksimum 1 karakter yapılabilir.
- Config üzerinden kişinin Steam License'ına özel karakter oluşturma slotları açabilirsiniz.
- Kullanacağınız kıyafet menüsüne göre giriş yapma esnasında gözükecek pedinizin kıyafetlerini gösterebilirsiniz. ( default fivem-appearance )
- Karakterinizle giriş yaptığınızda otomatik olarak oyundan en son çıkış yaptığınız konumda spawnlanırsınız.
image.png
Envanter Görünümü ( Güncellendi!! )

-
Bug yoluyla yapılabilecek item çoğaltma açıkları kapatıldı.
- Depo / bagaj / torpido / market kısımlarında düzenlemeler yapıldı.
- Yere eşya bıraktığınızda bir kutu prop'unda bırakılıyor. Target ile etkileşime geçerek de alabiliyorsunuz veya normal bir şekilde envanteri açarak da etkileşime geçebiliyorsunuz.

Güncellenen Kısım

-
Üret kısmı tamamen eklendi ve sorunları düzeltildi. ( Siviller dahil olmak üzere birçok mesleğin özel üretim eşyaları mevcut. )
- Item vermek istediğinizde artık direkt olarak vermiyor ve envanterde açılan ufak bir menü sayesinde item'ı vermek istediğiniz kişileri görebileceğiniz kısım açılıyor.
- Envanter html dosyasında bulunan icon'ların fazlalığından dolayı oluşan dosya boyutu ve indirme boyutu kısaltıldı.
- Ver kısmında eğer veren/verilen kişi maske takıyorsa, Meta olmaması adına Anonim olarak gösteriyor.

Tanıtım Videosu: youtube.com/watch?v=_cACeyh_lBc
Motel Sistemi
- Motel sisteminde ışınlanarak odanıza giriş yapabilirsiniz.
- Motel odanızı yükseltirseniz deponuzun kapasitesi ve odanızın tasarımı değişmektedir.
- Klasik odanızdaki deponuz, odanızı yükselttiğinizde bulunacak depoya otomatik olarak geçmektedir.
- Motel odanızda bir adet depo ve kıyafet dolabı bulunmaktadır.
Tanıtım Videosu:

Nitro Purge Sistemi
- NOS taktığınız araçların NOS seviyesini hud üzerinde görüntüleyebilirsiniz.
- SHIFT tuşu ile NOS / Purge arasında değişim yapabilirsiniz.
- CTRL ile kullanabilirsiniz.
- Insert ile seviye arttırıp Delete ile seviye düşürebilirsiniz.
Tanıtım Videosu:

İşletme Satın Alma Sistemi
- Marketleri, mekanikleri, işletmeleri ( cat cafe, bahama mamas, vanilla unicorn vs.. ) kiralayabilirsiniz.
- Default olarak 5 günde bir kirasını ödemeniz gerekiyor eğer ödemezseniz sonraki oyuna girişinizde mesleğiniz elinizden alınır.
- Meslek verme mantığıyla çalıştığı için whitelist mesleğe sahip kişilerin satın alması, diğer mesleklerini kaybetmelerine sebep verir.
- Config üzerinde belirtilen tüm işletmelerde 1 npc oluşturur ve npc ile target etkileşimine geçerek yönetim panelini açabilirsiniz.
- Stok yenileyebilirsiniz, çalışan alıp çıkartabilirsiniz, kasaya para yatırıp / para çekebilirsiniz.
Tanıtım Videosu:

Dashcam Sistemi
- Sadece polis araçlarında çalışır, sadece polisler takabilir.
- Sunucu restartına kadar kalır.
- Özel olarak optimize edilmiştir.
- Bir kişi maksimum bir araca Dashcam takabilir.
Tanıtım Videosu:

Araç Takip Cihazı
- Sunucu yeniden başlatılana kadar geçerlidir.
- Bir kişi sadece bir araca takip cihazı takabilir.
- Araç lokasyonunu bir olasılık konum olarak göstermektedir.
- İstediğiniz kadar uzaklıktan aracınızın konumunu görüntüleyebilirsiniz.
Tanıtım Videosu:
UPDATE
Bodycam Sistemi
- Sunucu restartına ve memur bodycam item'ını ikinci kez kullanıp kapatana kadar geçerlidir.
- Anlık görüntü sağlar ve gecikme olmaz.
- Memur bodycam'i çıkarttığında direkt olarak bağlantı kesilir.
- Memur, kendi bodycam'ini izleyemez.
Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=m3O5z0PqZew

Gazete Sistemi
- Oyun içerisindeki gazete kutularından target yardımıyla günlük gazetenizi alabilirsiniz.
- reporter yetkisine sahipseniz yani haberciyseniz, config içerisinde belirtilen lokasyonda gazete serilerini değiştirebilirsiniz.
- Tamamiyle URL ve tek sayfa ile çalışmaktadır.
- Kutulardan alacağınız gazete item'ı ile görüntüleyebilir ve item info kısmından seri tarihini görüntüleyebilirsiniz.
Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=TIvu3mK0Nx4
Paketin tanıtımıyla ilgili çoğu görseli ve video bağlantılarını zaten burada paylaştım, detaylı bilgi ve görüşmek için imzamda bulunan Discord sunucusuna katılarak bana ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:

RA1DER

VIP Üye
VIP Üye
Discord
ra1der#0710
Denendi, onaylandı, +rep atıldı :cool:

nkobuticoniclife

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.me
Discord
nkò#0710
v2.1 Update
- Minimap görünümü ve yaşattığı fps sorunları düzeltildi.
- Polisler için anlık izlenebilir bodycam script'i oluşturuldu. ( Çekimde yardımcı olduğu için thx to RA1DER RA1DER )
- Oyun içerisindeki gazete kutularından gazete alınabilecek ve gazetecilerin kendi ofislerinden bu gazeteleri değiştirebilecekleri script oluşturuldu.
- Hud için çalışmalara başlandı, qb-hud'dan np-hud'a geçiş yapılacak.

Görüntüler ve detaylar UPDATE başlığı altında konuya eklendi.

atiysu

VIP Plus
VIP Plus
1674504959625.png

hud var abi hudda 5tl

nkobuticoniclife

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.me
Discord
nkò#0710
v2.11 Update
- Hud np-hud olarak değiştirildi ve optimize edildi.
- ATM soygununda bilinen sorunlar düzeltildi ve preview çekildi.
- Discord oynuyor etkinliği güncelleştirildi.
- Polis ve doktor rozet sistemi eklendi.
ATM Soygunu
- Herhangi bir araçla deneyebilirsiniz, hızının veya torkunun yüksek olması işinizi kolaylaştırır.
- Özel araç halatına sahip olmanız gerekmektedir.
- Halatı bir araç ile atm arasında kullanmanız yeterlidir, animasyonlar ve script işleyişi otomatik olarak devam eder.
- Söktüğünüz ATM'yi kurcalayarak içindeki parayı alabilirsiniz veya taşıyarak satış noktasına götürüp satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Tanıtım Videosu:
Discord Rich
- Oynuyor etkinliğinde oyun içi karakterinizin isim soyismini gösterir.
- Etkinlikte bulunan fotoğrafın üstüne imlecinizi getirdiğinizde oyun içerisinde bulunan oyuncu sayısını gösterir.
- Altında bulunan butona istediğiniz herhangi bir yönlendirme yapabilirsiniz.
1674555931513.png
Rozet Sistemi
- Her memur kendisi için özel bir rozet oluşturabilir.
- Polisler için dört departmana özel rozet ile oluşturulabilir.
- config içerisinden Doktorlar için de ayarlama yapabilirsiniz.
- Her item'ın kendisine özel bilgisi bulunmakta, bundan dolayı içerikleri karışmaz.

Tanıtım videosu için Discord'a katılabilirsiniz, YouTube'a uploadlama gereği duymadım :/

nkobuticoniclife

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.me
Discord
nkò#0710
Tüm slotlar satın alındı 🎉
Foruma özel fiyat olan 1000₺ fiyatı, piyasaya temel paket çıkartıp değerlerinin kat kat üstüne satmaya çalışanlardan rahatsız olduğum için bir haftalığına 800₺'ye düşürüyorum. :coffee:

nkobuticoniclife

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.me
Discord
nkò#0710
Yeni çok güncelleme geldi hepsini tekte atamadığım için ve kalabalıklık olmaması için sadece çok önemlileri paylaşacağım detayları için imzamdan ulaşabilirsiniz.
Chat | /me | /do ( Güncellendi!! )

-
/ koymadan da komutları çalıştırabilirsiniz.
- NP3.5 benzeri tasarım.
- Emotelarınız chat kısmında loglanır.
- Kimlik, ehliyet gibi itemlarınızın kullanımında chat kısmında loglanır.

Güncellenen Kısım

-
Artık maske taktığınızda emotelarınız sol üstte Anonim olarak gözüküyor.

Tanıtım Videosu:
Envanter Görünümü ( Güncellendi!! )

-
Bug yoluyla yapılabilecek item çoğaltma açıkları kapatıldı.
- Depo / bagaj / torpido / market kısımlarında düzenlemeler yapıldı.
- Yere eşya bıraktığınızda bir kutu prop'unda bırakılıyor. Target ile etkileşime geçerek de alabiliyorsunuz veya normal bir şekilde envanteri açarak da etkileşime geçebiliyorsunuz.

Güncellenen Kısım

-
Üret kısmı tamamen eklendi ve sorunları düzeltildi. ( Siviller dahil olmak üzere birçok mesleğin özel üretim eşyaları mevcut. )
- Item vermek istediğinizde artık direkt olarak vermiyor ve envanterde açılan ufak bir menü sayesinde item'ı vermek istediğiniz kişileri görebileceğiniz kısım açılıyor.
- Envanter html dosyasında bulunan icon'ların fazlalığından dolayı oluşan dosya boyutu ve indirme boyutu kısaltıldı.
- Ver kısmında eğer veren/verilen kişi maske takıyorsa, Meta olmaması adına Anonim olarak gösteriyor.

Tanıtım Videosu:
Boombox

-
YouTube URL ile çalışmakta.
- config.lua içerisinde belirtilen distance'e kadar sesi iletmekte.
- Boombox'ı item sayesinde yere koyup, yerden geri alabilirsiniz.
1675600381463.png

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!